Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Portugalia


69 raspunsuri la acest subiect

#61
josefine

josefine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 902 mesaje

Postat 21 mai 2009 - 02:46

Ce frumos ai povestit!
Acum trebuie sa diger informatiile..


www.razvanphotography.com

#62
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 21 mai 2009 - 13:29


Danutz, f fain si detaliat povestit, cu siguranta ca ne vor ajuta toate aceste informatii si detalii. Multumesc frumos. [pup]


Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)


#63
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 21 mai 2009 - 22:19

ce frumos,danutz...bravo voua pentru asa calatorie reusita![:)]

AMR 9 saptamini si 6 zile![:D]

#64
Noa

Noa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 23 mai 2009 - 12:35

Buna!

Plecam si noi in iunie in Algarve, la Praia da Rochas. Am ales hotelul Jupiter si in afara de Lisabona ,unde vrem neaparat sa mergem o zi, in rest o sa ne odihnim cu burta la soare,ca tare mult am asteptat asta.

Pentru ca mergem si cu pitica noastra de 5 ani, as vrea sa va intreb ce atractii sunt in Praia da Rochas pentru copii, ma gandesc la parcuri acvatice, de distractie etc.

Daca ati fost acolo,poate imi dati si mie cateva detralii.

Multumesc!



M-am facut mare!





#65
danutz

danutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 813 mesaje

Postat 24 mai 2009 - 19:47

Noa, noi am stat intr-un hotel chiar pe Praia Da Rocha, dar numai 2 zile si nu am stat cu burta la soare. Am vazut insa fly-ere in hotel cu Zoomarine, am auzit ca este foarte interesant pentru copii, pentru voi, se pot face scufundari, wind-surf, tot felul de plimbari cu tot felul de barcute. Daca mergeti in Lagos (e la circa 20 km de Portimao) sa mergeti cu barcuta sa vizitati grotele si cavernele.

Daca treceti prin Lisboa, puteti sa mergeti la Ocenarium, este cumva in extremitatea sud-estica a orasului, daca nu aveti masina, mergeti cu autobuzul 28, luat din Praca del Commercio. Cred ca pentru pitica o sa fie tare interesant Ocenarium-ul, in afara acvariului propriu zis, au in interior tot felul de sali in care se poate urmari (gen cinema, sau live) cum se hranesc pestii, pe categorii, plus o expozitie separata despre mari si oceane si locul lor in ecosistem.



Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)



fulguleti



#66
Noa

Noa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 25 mai 2009 - 00:36

Am inteles ca e un parc acvatic foaaarte frumos,dar nu stiu la ce distanta.

Cum sunt preturile in Portugalia? La mancare, imbracaminte, poate poti sa-mi spui si mie ceva plusuri si minusuri, sa stim la ce sa ne asteptam...



M-am facut mare!





#67
danutz

danutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 813 mesaje

Postat 26 mai 2009 - 12:01

Noa, noi nu ne-am uitat la haine, decat am intrat in cateva magazine cu haine pentru copii. Preturile mi s-au parut ca si la noi, depindeau foarte mult de calitatea produselor.

Mancarea, ei, depinde unde mananci. Hotelul unde am stat noi in Portimao era cu self-catering, adica camera avea bucatarie utilata cu de toate, super-market-ul era la 2 pasi, puteai sa gatesti in camera lejer; noi am si facut-o pentru micul dejun si cina. Pranzul nu, fiindca eram pe coclauri, oricum restaurante erau de toate felurile, majoritatea specializate pe peste si produse de mare, sunt cateva chiar si pe plaja, unde totul este proaspat si alegi tu pestele pe care-l vrei sau fructele de mare. Preturile difera, am mancat si cu 10 eur pranzul dar si cu 50 eur. Sunt si multe pizzerii sau 'pastelaria'-un fel de patiserii, unde gasesti la preturi modice tot felul de produse de panificatie, unele bauturi si mai ales cafea (ei beau mult expresso).



Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)



fulguleti



#68
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 00:58

Danutz, super vacanta, sa va fie de bine!! ati stat putinel in sud, dar am recunoscut locuri unde am si eu fotografii, ce nostalgie m-a luat![olala]
Noa, intrebai de parc acvatic, va recomand Aquashow, cu dresaj de pasari exotice, papagali, acvile, bufnita siberiana, o minunatie pentru copii, plus un moutagn russe pe apa![pk]
daca stati in sud, nu ratati seara centgrul Albufeirei, restaurante superbe, pe plaja!..eu as revedea oricand si Corveiro, Praia da Rocha, Vilamoura, Lagos...si mai sunt...superb!!

Iubirea mea,[9cer] MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[hot]


Life is to precious to worry about stupid Shit!

#69
Noa

Noa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 21:46

Da, dar m-ar interesa sa stiu cam la ce distanta este acest parc de Praia da Rocha.



M-am facut mare!





#70
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 23:45

Citat:
citat din mesajul lui Noa
Da, dar m-ar interesa sa stiu cam la ce distanta este acest parc de Praia da Rocha.M-am facut mare!
e aproape de Vilamoura, uite aici site-ul lorhttp://www.aquashowpark.com/Iubirea mea,
[9cer] MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[hot]Life is to precious to worry about stupid Shit!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -