Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

praline belgiene (cinshpe)


301 raspunsuri la acest subiect

#11
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 00:38

daca locuiti in olanda, hartia tre s-o scoateti din olanda. belgia e tara vecina dar cu totul alte reguli si mai stiu eu cE - alte taxe sigur. hartia ti-o elibereaza consulatul, nu ambasada. dar d eobicei sunt in acelasi loc. la brux e distanta d eo intrare intre doua.


pupici la gagici:)

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png



#12
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 00:47

e posibil ca miri sa aiba dreptate! mai bine dai un telefon: ca sa nu mai strabati drumul degeaba!

ana; ti-am vazut pozele cu romancutza ta! ce mare s-a facut! cate kile are/ ?

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#13
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 00:52

Hai, mah Carmita, ca ne faceam deja planuri cu Jan ca vii cu mami sambata. În cursul saptamânii nu pot, ca vin tarziu de la servici, pe la 17.30 si de trei ori pe saptamâna am si lectii de lb. româna. Nu stiu cum sa facem. Sâmbata mergea, ca Jan merge dupa-amiaza la antrenament si eu am nevoie de enterteinement.
Cred ca ramâne pe alta data. [q][q][q]
Pupici la toata cutia, [pup][pup][pup]

#14
anamana123

anamana123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 398 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 01:33

a adormit gugutza si io sunt f obo, o sa ma culc imediat. ardeiash, asa pare in poze, mare, dar ea are doar 4420 la doua luni si vreo 10 zile. e chiar pitica. azi am fost la dr si a luat intr-o sapt doat 70 de gr, ceea ce e f putin. io i-am pove ca tot asa mica eram, chiar mai mica, si dr a zis ca seamana cu mine si sa nu ma stresez ca e f vioaie si ca e ea mai delicata. si ne-a mai facut si trimitere la kinetoterapeut ca are torticolis si nu-si intoarce capul spre stanga f bine. nu stiu cat de coerenta am fost...

carmita, poate treci cu mama ta si pe la mine...

fete, va pup ca nu mai rezist, s-a acumulat oboseala...

ana, mama Mariucai (11.03.2007)


#15
alessia105

alessia105

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 625 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 01:36

multumesc mult ....ma duc la ambasada noastra din be ptr ca imi e mult mai aporape de noi( pana la Haga is 250km numai dus ...iar tren e de pe partea cealanta de apa..pana la Brussel cca 100km ) ..ce vreau eu sa fac nu se incadreaza nici in legislatia olandeza si nici in cea belgiana tinand strict de legislatia romana ...am intrebat pe cineva care lucreaza la o ambasada si mi-a spus ca e ok ...am dat mail si la ambasada da am zis sa intreb ptr orice eventualitate ptr ca nu vreau sa fac drumul de 100 de ori..mai ales ca sunt si cu cel mic dupa mine ptr ca nu am cu cine sa il las ....daca ar trebui sa ma duc a consulat ar fi perfect ...si antwerp-ul si Gent-ul sunt mult mai aproape de mine ..desi in Antwerp scria ceva de consulat comercial sau asa ceva...am fost sambata la vot dar eram intr-o fuga nebuna ..si nu am citit ...nu stiam cum sa ajung mai repete si sa plecam mai repede ...

Anyway ...sarut mana mult [pup][flo]



----------------------------------------------------

Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion]



Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

#16
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 02:02

alessia: spne-mi cand vii .. daca ai timp.. poate bem o cafea impreuna, ce zici?

ana; nu fii ingrijorata! copiii au perioade bune, foarte bune... dar si foarte proaste... parintii se impacienteaza mereu si la inceput le tremura toate ca nu mananca o masa.. ca nu respira.. ca nu se-ntoarce.... ca nu .... la la la... trebuie sa inveti sa privesti lucrurile putin mai detasat... spun asta din proprie experienta. a fii parinte inseamna a invata mereu despre copilul tau !
mama mea are o vorba; copii mici -probleme mici, copii mari-problemea mari.
si mie acum .. faptul ca baietelul meu nu manca la varsta mariucai mi se pare o chestie asa de insignificanta pe langa faptul ca anul acesta scolar a avut 5 invatatoare care l-au bramburit ... de nu mai vrea sa picteze, sa scrie , sa bricoleze samd.. probabil ca atunci cand o sa aiba o pretina ce mie mi se pare prea ... sau prea.... iar o sa ma inpacientez.
concluzia e : ia-o usor.. invata usor si repede in acelasi timp! daca ma-ntelegi! nu ne nastem parinti insa e important sa citim mult ca sa putem deveni cu adevarat de folos copilului,,,
te-ai gandit daca lapele pe care i-l dai e destul de bun? pupici si sa cresteti mari!

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#17
ogezlaan

ogezlaan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 02:14

Fetelor voi aveti barbati/prieteni amatori de fotbal?Sambata echipa Rombel va merge la un turneu de fotbal pentru amatori(editia a 3 a),ce se va organiza la Lille(Franta langa granita cu Belgia) si as fi avut nevoie de inca 1 sau 2 maestrii.Suporterii sunt si ei bine-veniti!

Daca baietii au nevoie de mai multe detalii pot intra pe forumul Activitati din Rombel.com

Vom fi sambata la Lille romani din 5 tari europene(stransi pe diferite site-uri) pentru cateva meciuri de fotbal si un gratar romanesc.

Pentru contact direct puteti folosi ca de obicei adresa valentin@rombel.com

Multe salutari tuturor.

www.rombel.com

#18
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 02:18

valentin : pun si io niste intrebari sa vedem .. poate gasesc pe cineva .... sotul meu e mare amator.. insa de anul trecut a trebuit sa renunte la aceasta pasiune.. [q].. te anunt daca se poate..
by the way: nu cred ca ai apucat sa citesti dar noi ne-ntalnim pe 2 iunie la bepii la un bbq... ai vazut invitatia ei pentru tine? ce zici?
si inca ceva.. eu mi-amuitat parola de pe rombel.. am tot chinui sa:barfesc: si io p-acolo .. nu reusesc desi mi se afiseaza un mesaj ca mi-a fost trimis un mail cu noua parola... ?! [bang]

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#19
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 02:20

pentru copilasii vostri un horoscop: http://www.suntmamica.ro/Horoscop-pentru-copii-97/

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#20
prettysunshine

prettysunshine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 23 mai 2007 - 11:59

Fetele,iar va deranjez.Mi s-a sugerat sa gatesc un fel de mancare romanesc cat timp voi fi acolo[:D],mi-ati putea spune ce fel de mancare a avut succes la belgieni?Dupa care o sa trebuiasca sa va intreb si unde ati gasit ingredientele.



Poze



One Stone is Enough to Break a Glass. One Sentence is Enough to Break a Heart.One Second is Enough to Fall in Love and One Misunderstanding is Sufficient to Break Friendship.








Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -