Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt dependenta de sotul meu...


106 raspunsuri la acest subiect

#91
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 17:27

Trist... 9 pagini de subiect si esti tot acolo unde erai...

Ingrid si Cristi 5 ani si 11 luni

#92
Zina

Zina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 816 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 17:33


Daca stiai ca mama ta nu te intelege, ca va certati tot timpul, atunci de ce te-ai mai dus vineri la ea dupa cearta cu sotul? Cu copil cu tot? Chiar nu inteleg. Din tot ce-ai scris, si mai ales din ultima postare, eu trag concluzia ca intr-adevar ti-ai pus sotul pe un piedestal si altceva nu vezi. Imi pare rau de copil....
Ar trebui sa tii cont de ce ti-au spus fetele aici, de sfaturile lor, dar cred ca nu-ti pasa catusi de putin de asta.
Si faptul ca ai spus ca-ti lasi copilul la tatal lui, daca se va intampla sa va despartiti....trezeste-te si fa ceva, du-te la medic, vezi daca intr-adevar ai o problema medicala, pune-ti viata in ordine!!!!!
Dupa cum vorbesti, copilul nu e pe primul plan in viata ta.
Intr-un singur lucru ai avut dreptate si anume: ca "ai senzatia" ca sotul tau se maturizeaza, da, aici e vorba doar de senzatie, ca ma indoiesc foarte tare ca e adevarat.
Va doresc sanatate!

#93
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 17:58

Mai, fetelor, incercati sa nu mai luati drept gresit tot ce spun eu si sa priviti mai obiectiv problema. IPOTETIC vorbind, daca as divorta de sotul meu nu mi-ar da nici un tribunal custodia...am antecedente medicale (o internare de 2 saptamani + tentative de suicid ...deja pentru un judecator nu mai conteaza ca erau crize adolescentine, teribilism, influenta mamei etc, e vorba de un copil la mijloc), nu am unde sa stau iar venitul de la stat + alocatia de cca 11 mil nu au cum sa acopere chirie, intretinere, 5 mil rate la banca, cheltuieli eu+copil. Asta presupunand ca as gasi o gazda dispusa sa ma primeasca cu un sugar care plange des, inclusiv noaptea! Sotul meu e militar si salariul lui de baza e mic, mai mari sunt norma de hrana si sporurile, ar contribui si el cu o pensie de 2-3 milioane maxim. Nu am cu cine sa las copilul mic ca sa ma duc la munca (unde oricum nu am un salariu nemaipomenit) pentru ca abia are 5 luni.
Sotul meu are casa pe numele lui, are un tata care se pensioneaza in acest an si care plateste cheltuielile casei, plus ca poate sa stea cu copilul cat e al meu la munca, are o mama care se pensioneaza si ea si il ajuta lunar cu bani, are un venit mai mare ca al meu, nu are rate si are un serviciu stabil in Jandarmerie.
Tatal meu e mort, oricum nu l-am cunoscut si era casatorit cu alta, nu cu mama, iar mama are inceput de scleroza in placi, semipareza, leziuni pe creier, e dependenta de sedative, depresie severa etc.
Daca ati fi judecatorul, voi cui ati incredinta copilul?

#94
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 18:02

dora - ce a fost a fost, nu mai conteaza. ca s-a purtat mizerabil la fazele pe care le-ai povestit , e drept, insa daca tu ai gasit puterea sa-l ierti, foarte bine. important e ce se va intampla de acum incolo... si asta depinde in mare masura si de tine.

incearca sa le asculti pe fetele care ti-au spus cum sa iti construiesti propria ta identitate, cum sa fii pe picioarele tale (nu neaparat acum, cat e copilul mic, si pe viitor) si sa incerci sa ii castigi repsectul sotului tau.

bafta multa!




Ramonika [sofer] si pisicile Vladutz[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis] Miki[pis]

#95
BalMascat

BalMascat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 18:50

dianaintruder in alta "rochie"?


#96
andrath

andrath

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 467 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 19:43

Din pacate ...nu! ie doo...

Cumplit!

" If at first you don't succeed, failure may be your thing."


#97
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 16:58

Mai dragelor, da ce aveti cu fata ? Ea chiar a recunoscut ca e dependenta de sotul ei, doar de asta si-a si ales numele subiectului ! Si probabil ca asa va si ramine, acum ca ne-am lamurit ce si cum din ultimul ei post !

Eu iti doresc sanatate multa, Dora, ca e mai importanta decit orice ! Am citit raspunsuri date de tine si la alte subiecte, am observat ca esti foarte atenta in detalii si ai puncte de vedere pe care le sustii foarte bine, doar problemele tale personale nu stii cum sa le rezolvi ! Sper ca drumul tau sa fie unul ascendent !! [flo]



Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete







#98
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 11:12

[:D]eu sunt una de aia care dupa mai multe luni raspunde la topic si o luam de la capat( aluzie la "de cati forumisti e nevoie ca sa schimbi un bec). Ce ai mai rezolvat Dora? Stii ce ma sperie pe mine?Faptul ca esti identica mama... cu o exceptie: mama e la 2 metri sub pamant,pana la urma si-a pus capat zilelor. De 2 ori am salvat-o noi,a 3-a oara nu am mai avut cum,isi facuse prea mult rau. Diferenta dintre voi doua? Ea nu s-a aratat ca e depresiva,nu s-a plans de nimic,nu pleca de acasa dupa fiecare cearta,se inchidea si mai mult in ea,se prefacea si mai mult... Chiar sunt curioasa sa vad ce ai mai facut,daca ai pus in practica vre-unul din sfaturile primite aici.

Lali Lacra [mamica] de
[baietel] Paul-Iulian
http://forum.desprec...TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Cainele moare de drum lung,si prostul de grija altuia...( nu stiu cine a scris-o,dar 4 ani am auzit-o aproape zilnic).

#99
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 02 mai 2010 - 20:34

Lali, uite si eu am avut acum curiozitatea de a citi acest topic, ca si tine, destul de tarziu. Sincer, eu cred ca e o mare vrajeala, scrisa de o persoana inteligenta si cu scoala doar pentru a se distra un pic sau a isi exersa calitatile scriitoricesti. Altfel nu imi explic comportamentul sau si egoismul total, indiferenta fata de copil, etc. Nu pot intelege cum nu a transformat-o copilul intr-un om mai realist si mai cu picioarele pe pamant. Cum spunea cineva, nici eu nu imi permit nici macar sa racesc fiindca am un copil care are nevoie de mama full-time, chiar daca mai sta cu bunica, tanti, etc., dar sa ma gandesc la sinucidere??? Revin: cred ca e o vrajeala. Daca este totusi un caz real, sa ma scuze Dora, dar am dreptul la parerea mea, nu? Daca a ales sa isi descarce aici sufletul,atunci si-a asumat si parerile bune si cele negative. Am vazut insa ca a fost destul de agresiva fata de persoanele care si-au permis sa ii dea sfaturi sau sa o judece. Dar ce-ai fi vrut, Dora, sa te aplaudam?!?! Ne-a parut rau pt tine cand ti-am citit cazul si ti-am spus ce credem, dar de fapt ce ai vrut cand ai postat aici, ca nu prea inteleg? Ai sperat ca vom fi de acord cu tine? Poate unele te-am inteles, dar niciuna nu intelegem cum de continui sa fii asa de prinsa de un barbat cand ai un copil care merita totul. Sper ca baietelul tau sa nu fie marcat pe viata de comportamentul vostru iresponsabil, asta daca este real ceea ce ai scris...fiindca prea e cusut cu ata alba totul, prea pare rupt din cartile de psihologie cazul asta.

"Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue." Carl Sandburg

#100
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 02 mai 2010 - 20:54

@Floaredemac, este chiar foarte posibil sa fie adevarat totul, exista persoane care nu se maturizeaza emotional nici dupa ce fac un copil, persoane pentru care barbatul este TOTUL - nu copil, nu nimic. Cunosc destule cazuri. E trist, dar adevarat.

VERZELE - simtul umorului nu a murit


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -