Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt dependenta de sotul meu...


106 raspunsuri la acest subiect

#101
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 14:12

Citat:
citat din mesajul lui crystall

@Floaredemac, este chiar foarte posibil sa fie adevarat totul, exista persoane care nu se maturizeaza emotional nici dupa ce fac un copil, persoane pentru care barbatul este TOTUL - nu copil, nu nimic. Cunosc destule cazuri. E trist, dar adevarat.

VERZELE - simtul umorului nu a murit


of, ar fi asa de trist pentru copilul ala daca ar fi adevarat totul...Insa persoana respectiva pare mult prea inteligenta pentru asa ceva, si mai are unele mesaje din care reiese ca totusi vede lucrurile ca un om matur. Sunt multe care se bat cap in cap in cele povestite de ea, si asta este unul dintre motivele pentru care tind sa cred (si sper!) ca este doar un exercitiu literar[:-@], eventual psihologic pentru a ne testa reactiile noastre.Oricum ar fi, ii doresc numai bine persoanei care a postat initial.

"Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue." Carl Sandburg

#102
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 16:32

Citat:
citat din mesajul lui popescudora

Mai, fetelor, incercati sa nu mai luati drept gresit tot ce spun eu si sa priviti mai obiectiv problema. IPOTETIC vorbind, daca as divorta de sotul meu nu mi-ar da nici un tribunal custodia...am antecedente medicale (o internare de 2 saptamani + tentative de suicid ...deja pentru un judecator nu mai conteaza ca erau crize adolescentine, teribilism, influenta mamei etc, e vorba de un copil la mijloc), nu am unde sa stau iar venitul de la stat + alocatia de cca 11 mil nu au cum sa acopere chirie, intretinere, 5 mil rate la banca, cheltuieli eu+copil. Asta presupunand ca as gasi o gazda dispusa sa ma primeasca cu un sugar care plange des, inclusiv noaptea! Sotul meu e militar si salariul lui de baza e mic, mai mari sunt norma de hrana si sporurile, ar contribui si el cu o pensie de 2-3 milioane maxim. Nu am cu cine sa las copilul mic ca sa ma duc la munca (unde oricum nu am un salariu nemaipomenit) pentru ca abia are 5 luni.
Sotul meu are casa pe numele lui, are un tata care se pensioneaza in acest an si care plateste cheltuielile casei, plus ca poate sa stea cu copilul cat e al meu la munca, are o mama care se pensioneaza si ea si il ajuta lunar cu bani, are un venit mai mare ca al meu, nu are rate si are un serviciu stabil in Jandarmerie.
Tatal meu e mort, oricum nu l-am cunoscut si era casatorit cu alta, nu cu mama, iar mama are inceput de scleroza in placi, semipareza, leziuni pe creier, e dependenta de sedative, depresie severa etc.
Daca ati fi judecatorul, voi cui ati incredinta copilul?


Daca as fi judecatorul as incredinta copilul tatalui, si as studia din nou cazul atunci cind tu ti-ai rezolva problemele tale.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia


#103
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 17:51

eu daca as lucra la Protectia Copilului as lua copilul din casa aia de bolnavi...sex, alcool, tigari, obesesii,batai, etc., atata ii interseaza, parca vad ce-i in casa aia [bang]

un copil nevinovat care inca nu l-ati stricat si are viitorul "asigurat": doi parinti t--pi-- care-si bat joc de viata lui[bang][bang][bang]



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#104
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 18:11

Dupa cite imi aduc aminte de la alte subiecte, divortul s-a pronuntat, Dora nu s-a prezentat la tribunal si a pierdut custodia copilului.
Baietelul a fost incredintat tatalui, ei sint divortati dar continua sa traiasca sub acelas acoperis ca si inainte.

In ultimul timp Dora incerca sa obtina un contract de munca in Canada si voia sa plece din tara. Avea de gind sa se puna pe picioare si apoi sa se intoarca dupa copil.

Mie imi pare rau de Dora, de atitea femei care traiesc asa cum traieste ea... Sper sa isi gaseasca si ea calea spre o viata mai linistita, sper sa isi dea seama ca merita o viata mai buna.

live and let live [:)]

#105
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 19:22

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Dupa cite imi aduc aminte de la alte subiecte, divortul s-a pronuntat, Dora nu s-a prezentat la tribunal si a pierdut custodia copilului.
Baietelul a fost incredintat tatalui, ei sint divortati dar continua sa traiasca sub acelas acoperis ca si inainte.

In ultimul timp Dora incerca sa obtina un contract de munca in Canada si voia sa plece din tara. Avea de gind sa se puna pe picioare si apoi sa se intoarca dupa copil.

Mie imi pare rau de Dora, de atitea femei care traiesc asa cum traieste ea... Sper sa isi gaseasca si ea calea spre o viata mai linistita, sper sa isi dea seama ca merita o viata mai buna.

live and let live [:)]


Ii doresc sa-si faca calea, si sa se iubeasca mai mult.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia


#106
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 05 mai 2010 - 05:09

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
Trist... 9 pagini de subiect si esti tot acolo unde erai...Ingrid si Cristi 5 ani si 11 luni
Hah! Iertat sa-mi fie, dar a mai fost cineva pe-aici care dupa 900 de pagini s-a intors tot de unde a plecat..._____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -