Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!


217 raspunsuri la acest subiect

#21
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 18:02

Citat:
citat din mesajul lui denizel





Adica, tre' sa fii nu-stiu-cum ca sa crezi ca un batranel de 89 de ani ar putea scrie: "in spatele acestui sistem de insemnare a oamenilor, de codare si stocare a datelor de identificare [hot] se ascunde o intreag#259; dictatura ".







Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.






sigur, ca sa nu fii nustiucum ar trebui sa crezi ca in spatele sistemului de insemnare se ascunde papa de la roma, nu ?[:D]



" Curind numarul fiarei, 666, care este totuna cu numele ei, urmeaza sa fie asezat cu forta pe mina si pe fruntea tuturor. . Multi intreaba ce inseamna acest numar 666 si ce legatura are el cu numele fiarei. Din celelalte semne de identificare ale fiarei, prezentate in prelegerile precedente, am inteles ca fiara nu este alta decît biserica Romano-Catolica reprezentata prin capul ei -papa de la Roma."



sursa

http://www.articolec...icle.php?id=152







am blog [:D]







#22
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 18:06

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui denizel
Pariem ca Iustin Parvu habar n-are de "comunicatul" care, cica, e din partea lui? :)
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
parintele a confirmat ca mesajul ii apartine.am blog [:D]
Pacat...Deci, plecati in munti, da? [:D] Asa a zis Iustin Parvu. Doar nu va imaginati ca stie mai bine duhovnicul de la o biserica din Bucuresti decat Iustin Parvu. Acuma e bine de facut afaceri cu terenuri :)).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
stii ce e aia duhovnic?nu. In concluzie mai bine sa nu te bagi in discutii care evident te depasesc.am blog [:D]

#23
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 18:09

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui denizelAdica, tre' sa fii nu-stiu-cum ca sa crezi ca un batranel de 89 de ani ar putea scrie: "in spatele acestui sistem de insemnare a oamenilor, de codare si stocare a datelor de identificare [hot] se ascunde o intreag#259; dictatura ".
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
sigur, ca sa nu fii nustiucum ar trebui sa crezi ca in spatele sistemului de insemnare se ascunde papa de la roma, nu ?[:D]" Curind numarul fiarei, 666, care este totuna cu numele ei, urmeaza sa fie asezat cu forta pe mina si pe fruntea tuturor. . Multi intreaba ce inseamna acest numar 666 si ce legatura are el cu numele fiarei. Din celelalte semne de identificare ale fiarei, prezentate in prelegerile precedente, am inteles ca fiara nu este alta decît biserica Romano-Catolica reprezentata prin capul ei -papa de la Roma."sursahttp://www.articolecrestine.ro/article.php?id=152am blog [:D]
irina.c, cand o sa ma dau eu cu capul de pereti pe DC ca papa de la Roma imi implanteaza cipuri [alcool] si ca eu trebuie sa lupt da' nu stiu cum [alcool], atuncea poti sa ma abordezi in legatura cu aceasta.Pana atunci, discutam despre plecarea voastra in munti [:D].Sper sa nu va luati si calculatoarele cu voi. Sunt direct interesata [:D]. M-ai hartuit destul (si nu numai pe mine [ups]).Vezi? Lupta a inceput!! Esti pregatita? :-))))))
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.


#24
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 18:26

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui denizelAdica, tre' sa fii nu-stiu-cum ca sa crezi ca un batranel de 89 de ani ar putea scrie: "in spatele acestui sistem de insemnare a oamenilor, de codare si stocare a datelor de identificare [hot] se ascunde o intreag#259; dictatura ".
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
sigur, ca sa nu fii nustiucum ar trebui sa crezi ca in spatele sistemului de insemnare se ascunde papa de la roma, nu ?[:D]" Curind numarul fiarei, 666, care este totuna cu numele ei, urmeaza sa fie asezat cu forta pe mina si pe fruntea tuturor. . Multi intreaba ce inseamna acest numar 666 si ce legatura are el cu numele fiarei. Din celelalte semne de identificare ale fiarei, prezentate in prelegerile precedente, am inteles ca fiara nu este alta decît biserica Romano-Catolica reprezentata prin capul ei -papa de la Roma."sursahttp://www.articolecrestine.ro/article.php?id=152am blog [:D]
irina.c, cand o sa ma dau eu cu capul de pereti pe DC ca papa de la Roma imi implanteaza cipuri [alcool] si ca eu trebuie sa lupt da' nu stiu cum [alcool], atuncea poti sa ma abordezi in legatura cu aceasta.Pana atunci, discutam despre plecarea voastra in munti [:D].Sper sa nu va luati si calculatoarele cu voi. Sunt direct interesata [:D]. M-ai hartuit destul (si nu numai pe mine [ups]).Vezi? Lupta a inceput!! Esti pregatita? :-))))))
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
normal ca n-o sa te dai cu capul de pereti pe forumuri, ca ti-e prea jena de credinta ta,nu e prima oara cand te dezici de ea. Noua nu ne e rusine sa vorbim in public despre credinta noastra.in caz ca plecam pe undeva o sa te anuntam, daca te framanta asa tare si nu poti sa te pregatesti pentru sabat din cauza asta [:D]am blog [:D]

#25
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 18:45

Citat:
normal ca n-o sa te dai cu capul de pereti pe forumuri, ca ti-e prea jena de credinta ta,nu e prima oara cand te dezici de ea.


Noua nu ne e rusine sa vorbim in public despre credinta noastra.


in caz ca plecam pe undeva o sa te anuntam, daca te framanta asa tare si nu poti sa te pregatesti pentru sabat din cauza asta




Vezi, Larisa? Simplu! Ia exemplu de la viitoarea mare mucenita Irina! [:D] Ea se arunca in sulita si fara sa primeasca sfaturi de la duhovnic [:D].
Micuta torpila japoneza [:D] si-a pus funduletul in lansator, da' cam da rateuri :)). Deh, ii lansator artizanal se pare [:D].
Da' si cand o face rost irina.c. de un lansator profi. Atuncea sa ma vaz io [:D] [:D]. Ea-mantuita, io-torpilata :-))))))))).


irina.c., mie nu mi-e rusine de credinta mea, adica de crestinism.
Mi-e uneori rusine de cei care il propovaduiesc.
Asa cum ar trebui sa-ti fie tie rusine de ceea ce propovaduieste Iustin Parvu, de ex.
Un calugar ortodox de 90 de ani care da semne ca nu a inteles nimic. Nici din viata, nici din crestinism...


Hai, pana data viitoare cand ne vedem, pregatiti-va bine, da? Nu mai umblati cu lansatoare de contrabanda, ca uite cum va ratati mantuirea [:D].


a, sa nu uit.
irina.c., pune-ti singura articolele din Regulament pe care le-ai incalcat cu ocazia acestei mici lupte pentru mantuire [:D].

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.


#26
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 19:00

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
normal ca n-o sa te dai cu capul de pereti pe forumuri, ca ti-e prea jena de credinta ta,nu e prima oara cand te dezici de ea.Noua nu ne e rusine sa vorbim in public despre credinta noastra.in caz ca plecam pe undeva o sa te anuntam, daca te framanta asa tare si nu poti sa te pregatesti pentru sabat din cauza asta
Vezi, Larisa? Simplu! Ia exemplu de la viitoarea mare mucenita Irina! [:D] Ea se arunca in sulita si fara sa primeasca sfaturi de la duhovnic [:D].Micuta torpila japoneza [:D] si-a pus funduletul in lansator, da' cam da rateuri :)). Deh, ii lansator artizanal se pare [:D]. Da' si cand o face rost irina.c. de un lansator profi. Atuncea sa ma vaz io [:D] [:D]. Ea-mantuita, io-torpilata :-))))))))).irina.c., mie nu mi-e rusine de credinta mea, adica de crestinism.Mi-e uneori rusine de cei care il propovaduiesc. Asa cum ar trebui sa-ti fie tie rusine de ceea ce propovaduieste Iustin Parvu, de ex. Un calugar ortodox de 90 de ani care da semne ca nu a inteles nimic. Nici din viata, nici din crestinism...Hai, pana data viitoare cand ne vedem, pregatiti-va bine, da? Nu mai umblati cu lansatoare de contrabanda, ca uite cum va ratati mantuirea [:D].a, sa nu uit.irina.c., pune-ti singura articolele din Regulament pe care le-ai incalcat cu ocazia acestei mici lupte pentru mantuire [:D].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
in schimb tu ai inteles totul, si din viata, si din crestinism, nu?lasa-ne pe noi cu duhovnicii nostri, si cu invataturile noastre, ca nu te-a invitat nimeni nici sa le urmezi, nici sa le iei in seamatopicul se adreseaza crestinilor ORTODOCSI, si celor care au de zis ceva pertinent referitor la pasapoartele biometrice,iar tu nu te incadrezi in nici una din categoriipentru np vezi subiectul ala cu nenea care si-a facut sera din banii primiti ca donatie pentru fata lui bolnava [alcool]am blog [:D]

#27
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 19:10

Ma lamuriti si pe mine ce naiba are crestinismul cu pasapoartele cu cip?[:-/][:-/] De ce este ast un lucru diavolesc? A vazut cineva vreun pasaport cu cip, sau cifra 666 pe el sau vorbiti toti "out of your ass"?



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

A ticket to hell has never been funnier



"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

#28
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 19:29

Acum pe bune, fara sa va supar, Irina, Larissa, ce legatura are acest preot cu pasapoartele ???



Preotii - toti de toate religiile - in loc sa se bage in seama si sa se preocupe de "pasapoarte" sau alte chestii ... mai bine ar face ceva cu adevarat folositor !



________________________________________



Daria & felina fioroasa [zana]
GIULIA(2004 08 16)





#29
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 20:02

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ma lamuriti si pe mine ce naiba are crestinismul cu pasapoartele cu cip?[:-/][:-/]


Asta ma intrebam si eu. Cum dracu dupa ce'ti pui toate pozele pe care le ai prin casa pe internet si'n doua saptamani afla doua emisfere terestre cum arati. cu ce te imbraci, cati copii ai, ce mananci, unde stai, pe unde umbli, sa te spanzuri cu baticu de candela ca o poza aflata pe un document din buzunarul tau iti incalca dreptul la viata privata. Sa dai in palpaiala ca ai in mainile tale un cip cu poza ta in timp ce intreaga'ti existenta banala e imprastiata pe zeci de milioane de cipuri de pe toata planeta.

Eu o astfel de persoana o vad otravind si vrabiile din pom numai sa nu le auda in fiecare dimineata cum canta Cip Cip Cip.

Come to The Dark Side ... we have cookies!


#30
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 20:02

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Ma lamuriti si pe mine ce naiba are crestinismul cu pasapoartele cu cip?

Ce n-ai inteles? Pasaportul pentru Rai il ridici de la duhovnic. Pasaportul pentru Iad, de la Evidenta Popu.latiei. [:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -