Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Croitorie - sfaturi si idei (capitolul 8)


201 raspunsuri la acest subiect

#181
arime

arime
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 iunie 2008 - 17:25

Ziua buna tuturor!
Guguluff am vazut rochita pt. fetita ta, felicitari sincere de reusita... dar am o sugestie pt. tine, daca mai ai timp sa faci ceva retusuri! Sunt de parere ca rochita ar fi mai draguta pe pitica daca ar fi scurta... nu de alta dar este asa de finuta si firava si ar fi pacat s-o acoperi cu atata material[pup]

#182
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 20 iunie 2008 - 21:14

Multumesc pt atatea sfaturi si comentarii. Nu am mai lucrat la ea deoarece vreau sa i-o fac fixa pe burtica ei si astept sa se intoarca.

Rossiela, am sa incerc si cum ii sta cu ea dubla in talie(deci infasurata de 2 ori) dar ma tem ca nu mai am loc sa-i fac funda. Oare cat de lunga era esarfa din talie?

Olympia, am inteles cam cum e cu funda falsa, cred ca e o idee buna deoarece satinul e alunecas si e mai greu de innodat fix. Oricum mai e pana la nunta, revin si te bat la cap daca nu-mi iese, acum ma apuc de a mea.

Elena, multumesc mult. Lasa ca si tu ai baiat frumos(seamana cu mama[bis]) doar ca nu o sa poti sa-l impopotonezi ca pe o fata cu funde si tull. Parca vad ca o sa-i faci destul de repede pantaloni cu slitz si camasi.

Arime, ai mare dreptate s-ar aranja super asa infoiata cu tull si scurta. Dar eu am pasarele in cap... un stol chiar. Eu cred ca la un eveniment elegant rochiile ar trebui sa fie lungi sau medii si la doamne si la domnisoare. Bine, normal nu rochii pana in pamant la copii ca s-ar impiedica tot timpul. Plus ca asta mica a mea e fotomodea si la felul cum pozeaza si la greutate... nu vreau sa am comentarii de genul "maica, e cam slaba copila...nu-i dai sa manance?" Eu cred ca mergea tull-ul ceva mai scurt, sa se vada putin de sub satin dar asa mi-a iesit si e finisat frumos jos asa ca nu il tai.

Si acum m-am calmat de tot, uitati o rochie care se vinde cu 112$ din organza ce-i drept dar funda e aruncata acolo, se vad incretiturile din talie... Rochie

Daca se va vedea mai ingusta si dreapta in talie, cred ca e ok.



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Poets of the Fall

#183
mellina

mellina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 22 iunie 2008 - 01:50

Alina, superba fetitza ta[il] si rochitza frumoasa, eu i-as pune funditza cam pe jumatate din cat e in poza (in partea din fatza)... si cum s-a mai zis pe aici, la spate sa ramana cum e. (eu as calca-o si as insaila-o dar luat din latime)

Kinderas, wow! ce frumoasa ti-a iesit! cat timp ti-a luat s-o faci?


***orice e posibil

#184
kindaras

kindaras

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 22 iunie 2008 - 14:32

Salutare fetelor !
Guguluff, ma gandeam ... oare daca apretezi esarfa de la rochita Elizei .. ai putea face o funda maaare .. care sa nu alunece , sa isi pastreze forma.. e asa , o idee ..
Mellina, rochita mi-a luat cam o saptamana ... normal cred ca poate fi facuta in mai putin timp de fetele care au mai multa experienta la cusut .. eu am nevoie de mai mult timp deocamdata .
Duminica placuta tuturor ! [pup]

Kinderas

#185
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 17:02

Am facut un top in joaca, sper sa nu radeti de mine[alcool]... M-am saturat de tipare asa ca trebuia sa imi clatesc ochii pe ceva simplu.

Top fata / Top lateral

Si vroiam sa v-o prezint pe noua mea asistenta, Mademoiselle[il]



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Poets of the Fall

#186
kindaras

kindaras

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 17:37

Foarte simpatic topul. si merge super la jeansi [cool]
Mademoiselle are masurile tale , Guguluff ??
( eu in timp ce impachetez sa ma mut mai arunc un ochi pe forum [:D] )
[pup] !

Kinderas

#187
iulyp

iulyp

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 18:29

Fetelor va multumesc mult pt. sugestii. Pe alte materiale nu mi se increteste cusatura asa ca s-ar putea sa tina vechea cusatura care mi-a fost teama sa o descos. Nu stiu cand voi avea timp sa pun in practica sfaturile voastre dar am retinut cateva aspecte.
Va invidiez [zz]pe cele care reusiti sa faceti diverse creatii. Intr-o buna zi o sa reusesc si eu sa imi gasesc timp pt. "tica tica"[hot] iar pana atunci din cand in cand mai arunc cate un oki pe aici.

Aura, mamica Nicoletei(29.09.2004) si a lui Andrei(12.06.2006)




#188
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 25 iunie 2008 - 11:44

Am facut niste jartelute pt fina mea, sper sa-i placa vreuna. Mai am ceva dantele mai finute dar am zis ca ajung 5 bucati, totusi. Ultima e mov-lila, nu maro. Jartele

Nimic, fetele, nu-si face nimeni garderoba de vara? Nu tu fustite vaporoase, rochite in bretele? Elena, vrem poze[olala] cu hainute speciale.

Pup si spor in toate!



Am uitat, Kinda, asistenta mea are masuri 84-59-90 si numai in talie nu ne pupam dar fie am sa-i lipesc ceva scotch sau o las asa si tin cont ca e mai subtire acolo.



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Poets of the Fall

#189
mellina

mellina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 25 iunie 2008 - 12:47

Alina, esti ca o albinuta [biz], dragut top si jartelutele frumoase!
am si eu un manechin de-asta de plastic si i-am pus la mijloc o carpa infasurata pana am ajuns la dimensiunea mea, l-am imbracat cu un maieu stramt si acum ne potrivim... dar n-am stativ sa-l sprijin :D

Am facut 2 rochite la fel(una pt printesa mea, una pt mine :) ), imi doream o rochita asa de f mult timp si nu gaseam in comert, am gasit pe un site cum se face si a iesit asa cum imi doream :), f usor de facut (aici adresa: http://houseonhillro..._day/index.html )
si aici poze: http://s254.photobuc...current=rf6.jpg
http://s254.photobuc...current=rf3.jpg

***orice e posibil

#190
kindaras

kindaras

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 25 iunie 2008 - 13:23

Salutare harnicutelor ! ( eu inca nu m-am mutat, tot la impachetat sunt [alcool])
Guguluff, super faine jartelutele... norocoasa finuta ta ..
mellina, frumoasa rochita si multumim de tutorial, pt o incepatoare ca mine e ideal.. poate fac si eu la nepotele cate o rochita dupa ce ma mut. daca am inteles eu bine firul elastic se pune doar in suveica, nu ?
si fetita ta e frumusica foc.. si zglobie.. am vazut ca ai talent si la prelucrat poze, bravo tie !
ah fetelor si ma faceti sa ma ambitionez sa imi fac si eu un manechin-asistenta ... cred ca am sa il fac infasurandu-ma cu banda adeziva ...[:D] ramane pe saptamana viitoare.

deocamdata tanjesc la clipa cand o sa scot masina de cusut din bagaje si am sa trec la treaba ... pana atunci va doresc spor la croitorit si sa faceti numai lucrusoare frumoase !
Guguluff, ai mai facut ceva cu rochia ta de nasa ? vreau si eu sa vad ce minunatie iese ! [pup]


Kinderas


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -