Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Croitorie - sfaturi si idei (capitolul 8)


201 raspunsuri la acest subiect

#191
midasnu

midasnu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 25 iunie 2008 - 17:05

buna fetele, of ca nu-mi mai vad capul de trebi....



bluza de la Cami fata; bluza de la Cami spate



fusta blug negru fata; fusta blug negru spate; fusta burda 2/2008



blugi negru sot fata; blugi sot spate; detaliu buzunar



mai am in lucru si tunica pe care a facut-o iulia (daca nu ma insel) dar nu stiu daca mai apuc s-o termin si o sa iau bluza pe care mi-a facut-o prietena mea. La tunica asta ma enerveaza rau manecile...nu-mi ies cum vreau eu...sau ca in revista!



Alina foarte frumoase jartelele si topul! pai trebuie sa-i faci tinuta mademoisellei [il] (zici ca te-ai saturat de tipare?!) of si eu, dar tot dupa tipar iese mai bine, parerea mea!



mellina, chiar vreau si eu sa fac o rochita asa, sper sa reusesc sa pun la spon ata elastica si imi trebuie si triplokul....



va pup fetelor, spor la treburi, sa purtati cu placere toate creatiile.



Scuze ca nu am si eu mai mult timp de vorbarit cu voi, sa mai creasca puiul sa ma inteleaga ca am si eu placerile mele!









Elena fericita mamica de [bebic] Petru 17.03.2008





#192
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 25 iunie 2008 - 17:35

Am incarcat un fisier care cuprinde un tipar de geanta si de palarie, in genul celor facute de Vianne. Asa arata: http://www.butterick...rch=4532&page=1

De download-at aici: TiparPalarie.zip

Mellina, merci pt tutorial, exact asta cautam si eu, sa cos cu fir elastic. Si rochitele sunt trendy rau si va stau super amandorora. Manechinul il poti gauri sus la gat si ii bagi un umeras pe dinauntru si il ti atarnat. Trebuie sa incerc si eu.

Iulia si mai era cineva cu probleme la pantaloni, asa va ies, cu cute la spate? Daca da e aici o explicatie de modificat: http://www.burdastyl...howtos/show/879

Kinda, bafta la mutat. Lasa ca revi in forta dupa aia si recuperezi.

Elena, superbe toate. Pantalonii sotului sunt profi, esti experta in asa ceva. Tighelurile sunt stas si detaliile. Fusta ta, la fel cusuta la perfectiune. Bluza de la Camy, sa o porti sanatoasa, merge perfect cu fusta.





ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Poets of the Fall

#193
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 30 iunie 2008 - 23:28

Ati plecat toate in concedii sau doar faceti pauza de la cusut?

Eu am terminat rochia pt cununia civila dar mai am de facut o curea pt talie . Ati ochit ceva in noua Burda?

Cateva tipare gratis pt printat(da-ti click pe fereastra rosie): TipareGratis



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Poets of the Fall

#194
kindaras

kindaras

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 30 iunie 2008 - 23:36

Salut ... pai si nu ne arati rochita ??
daca tot nu am timp de croitorit macar sa ma bucur de ce 'construiti' voi [:D]
[pup] si spor !

Kinderas

#195
diana_roxana

diana_roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 01 iulie 2008 - 10:40

Servuuuus !!!!! Inca nu am plecat in concedii dar iti dai seama ca toata lumea viseaza la vacanta nu la lucru [:D].
Guguluff.... cred ca vrei sa ne pui pe jar din moment ce inca nu ne-ai aratat rochita ta. Asteptam sa o vedem, sa stii.
Apropo... am prins curaj si m-am apucat de o camasa. Si culmea e ca sunt incantata. Mai am putin de lucru la ea si pe urma v-o arat si voua. Deja surioara mea isi doreste si ea sa-i fac macar una [:D].
Si tocmai cand ma bucuram ca vara asta am scapat de nunti.... deja s-au anuntat doua. Si cred ca o sa trebuiasca sa ma pun serios pe lucru. O sa iau exemplu de la voi si poate ca o sa incerc sa imi fac eu o rochita. Oricum nuntile sunt de zi si atunci nu am nevoie de ceva pretentios.
Am materialele deja si rasfoiesc de zor prin burda in speranta ca o sa am vreo idee.
Oricum o sa va cer parerea si voua.
Va pup si vacanta placuta sa aveti.

#196
midasnu

midasnu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 01 iulie 2008 - 15:06

tinuta botez



Elena fericita mamica de [bebic] Petru 17.03.2008





#197
diana_roxana

diana_roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 02 iulie 2008 - 15:08

Guguluff, ai lasat un link cu tipare gratis. Am intrat putin pe site sa vad despre ce e vorba. Unele sunt chiar superbe dar.... nu stiu cum le pot descarca. Si am observat ca nu sunt gratuite (sau nu m-am uitat eu bine?).

#198
stef60

stef60
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 iulie 2008 - 17:19

Sunteti extraordinare! Am reusit sa citesc doar ultimele pagini, mai mult am fost dusa pe Google dupa linkurile pe care le-ati postat. Si eu care ma chinui de ceva vreme sa cos si eu pentru mine (nu am curaj pentru altii) macar daca nu-mi iese nu se supara nimeni!
Ma bucur ca existati cu subiectul asta si promit ca intru mai des. Imi place si sa crosetez dar si sa cos. Nu am avut tipare pana acuma, iar acuma nu stiu pe unde sa mai mai uit!

#199
tomari

tomari

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 163 mesaje

Postat 02 iulie 2008 - 22:11

SERVUS Stef60, Bine ai venit!

Daca te intereseaza am o carte de croitorie scanata;

Eu am elastic cumparat pe mosor dar nu am curaj sa-l folosesc la suveica ptr ca mi se pare prea gros ptr ea. MELINA imi poti spune ce fel de elastic ai folosit? eventual o foto? Multumesc anticipat oricui ma lamureste.

Elena sa-ti traiasca micul crestin, sa cresca mare si sanatos. Tinuta mi-a placut f mult.
Alina cum stai la rochia de nunta? Succes si spor la lucru!

Tonia [hia]


#200
kindaras

kindaras

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 02 iulie 2008 - 22:12

Salutare tuturor!
foarte bine iti sta Elena , si te-ai asortat super cu pantofii si margelele rosii ... (eu am niste margelute rosii cumparate de 2 luni si inca nu am avut curaj sa le port , cand am vazut la tine mi-am zis 'bravo ei!' )
Roxana, la acel link cu tipare trebuie sa iti scrii adresa de mail si sa iti faci cont si intri de pe linkul din mail si salvezi tiparele. alea gratis sunt cateva, ca pe mai toate site-urile cu chestii gratis... putine.
Stef , bine ai venit.
ah fetelor maine scot masina de cusut ,am scos un tipar de rochita ... si ma apuc de treaba [batetoba][majoreta]
pupic si spor la lucru ! [grup]



Kinderas


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -