Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii din 2001 (5)


299 raspunsuri la acest subiect

#41
delia grozav

delia grozav

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 01 ianuarie 2006 - 18:27

Bine v-am gasit in 2006
Noul An sa va aduca sanatate, belsug si si bucurii alaturi de cei dragi! [pegeam][bere][bum]

http://photos.yahoo....a1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

#42
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 09:53

[hia]Bine v-am regasit !
Sa aveti un an minunat cu multe impliniri si multa sanatate!
Spre rusinea mea nu am mai intrat de preeeea mult timp aici,sa mai povestesc din nazdravaniile lui Mihnea.Cu scuze pe care i le datorez intii lui,dragul meu motat si voua,pentru ca din lipsa de timp am ocolit acest subiect,va scriu pe scurt ultimele noutati din viata noastra:

Mihnea s-a procopsit cu un fratior[:D],Rares care are deja 7 luni,e un nazdravan fara pereche si seamana leit cu el.Am doua maimutici care se iubesc foarte mult,si deja imi imaginez cum va arata casa mea peste 1 an.Mihnea l-a primit neasteptat de bine pe Rares,in schimb se razboieste cu noi pe toate fronturile.Ne este din ce in ce mai greu sa ajungem sa ne intelegem,in conditiile in care Mihnea
si-a dezvoltat extrem de mult personalitatea si ne pune nervii la incercare minut cu minut.Pentru ca este un copil inteligent incerc pe cit posibil sa ii abat atentia cu diverse lucruri care i-ar putea abate atentia de la prostioarele pe care doreste sa le faca cu orice chip,dar sint zile in care pur si simplu nu merge!
Chiar am nevoie de sfaturi si de idei cum sa ma comport cu un baietel extrem de activ ,pus mereu pe sotii si care greu sta locului citeva minute.
In speranta ca vom reusi sa mentinem activ acest subiect,de prea mult timp uitat,va pupam dulce de tot si va astept cu drag la sfaturi intre parinti de copilasi nazdravani de 2001.

[flo][pup]Cristina,Rares 7 luni si Mihnea 4 ani si 4 luni


#43
silvana75

silvana75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.918 mesaje

Postat 07 februarie 2006 - 16:05

Ceau fetele,

Cristina, felicitari pentru bb Rares, sa creasca mare, sanatos, voinic.
Nu prea stiu ce sfat sa-ti dau pentru ca si eu ma lupt cu al meu nazdravan plin de energie si incapatanat.
Celelalte mamici nu mai zic nimic de puiutii lor?

Silvana si Paul
http://photos.yahoo....ilvana_popovici

#44
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 08 februarie 2006 - 18:52

Salutare mamici, iata-ma si pe mine din nou pe aici[;)]. nu am mai scris demultisor, dar suntem aceiasi. Cu un Victoras mai dezghetat, vorbeste frumos in franceza iar in romana nu-i mai tace gurita (mai tine minte careva dintre voi cand ma plangeam ca nu vorbeste bine? Acum nu-l mai putem opri[:-)))] ). In acelasi timp a inceput sa faca tot felul de crize de incapatanare, tocmai ce-a terminat una acu'[}:)].



Din pacate tocmai a intervenit ceva, nu mai am timp de povesti, salutari fetelor noi, Bine ai revenit Cristina, va pup pe toate si mai scriu cand mai gasesc un pic de timp. Pupici[pup].



Nora[hia]

poze sept-oct 2005

#45
patisor

patisor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 11 februarie 2006 - 21:32

buna dragi mamici !

am si eu o fetita nascuta pe 2 decembrie 2001 foarte nazdravana si plina de energie,iar acum mai astept un bebelus in care se va naste in luna mai (baietel).


ramona si patricia
[gravi][copil][copil]

c ramona

#46
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 17 februarie 2006 - 11:07

Ramona (patisor), bine ai venit pe la noi[:)]. Cum o cheama pe fetita ta?



La noi au plecat bunicii in Romania, dupa o vizita de aproape 3 luni. Asa ca l-am bagat pe Victor la cura de "dez-alintare" [:D]. Bunicii ni l-au "stricat" cu prea multe alintari, pupici de 1000 ori/zi, samd. Asa ca Victorasul nostru a inceput sa faca tot mai multe fitze: nu vreau sa ma spal pe maini, nu vreau sa ma descalt, nu vreau sa dorm in patul meu ci al lui Andrei, nu vreau sa ma spal pe cap, etc, etc... Asa ca i-am spus: "Hoooo, fratioare, unde vrei sa ajungi si, aseara, am inceput prin a-i spala pletele[:D]. Si nici nu l-am lasat sa deschida gurita despre patul fratiorului mai mare. Pe scurt,[box]! Adica se pune el cu noi[hot]?



O zi buna va doresc si mai povesiti si voi despre ai vostrii[;)].



Nora[hia]

poze sept-oct 2005

#47
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 17 februarie 2006 - 16:36


Ramona [hia],bine ai venit !
Felicitari,sarcina usoara si un bebe sanatos si mincacios!

Nora, am nevoie de MUUULTE SFATURI pentru "invins incapatinarea";ma declar invinsa pentru ca nu mai reusesc sa o scot la capat cu Mihnea,mai ales de cind e si Rares!


Silvana,cam ce metode mai aplicati cind Paul nu "aude si nu vede"[:D]si face doar ce-i trece prin cap?

Pupicei si
Week-end placut!
[flo][pup]Cristina , Rares 8 luni si Mihnea 4 ani si 5 luni


#48
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 17 februarie 2006 - 18:00

Cristina draga, cand nu o mai scot la capat cu unul din copii stii ce fac? Nu mai vorbesc cu ei!Le spun simplu:

-Daca nu putem sa ne intelegem cu vorba buna, atunci nu mai vorbim si gata. Si nu-i mai bag in seama.

Dupa cateva minute incep sa se tanguiasca:

-Te rog, vorbeste cu mine. Promit ca...tralala si tralala.

Nu dureaza mult cumintenia, dar macar o perioada isi amintesc ce rau e sa nu vorbeasca mami cu ei[;)]. Metoda am preluat-o de la mama mea si, iti jur, si acum imi amintesc perfect ce mult sufeream cand se supara pe mine si nu-mi mai vorbea[:D]. Incearca si tu, cine stie!



Pupici si week end placut.



Nora[hia]

poze sept-oct 2005

#49
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 12:16

Draga Nora,
Am incercat si asta de enspe mii de ori.Sta cit sta si apoi incepe:
Chistinaaaaa,mai este supalata pe mine?Hai nu ti-a trecut?Da pina deseara cind incepe Scooby iti trece?[:D]..si tot asa ma toaca si imi repeta de 50 de ori acelasi lucru si chiar daca nu cedez,incepe si el cu promisiuni de genul:
Hai ca promit ca pina pe 24 (cind mergem la concert la IRIS)o sa fiu cuminte...[:p][:D];sint si eu mic,mai fac si eu cite o prostie,mai gresesc si eu,ce sa fac ? etc...pina la:ce tu cind
Astept si eu ziua cind va intelege de vorba buna fara sa fie nevoie de ton ridicat,sau alte pedepse.


In alta ordine de idei,ce cumparati pentru educatoare de 8 Martie?


[flo][pup]Cristina,Rares 8 luni si Mihnea 4 ani si 5 luni

#50
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 13:57

Sa vedeti ce mi-a facut Victoras-dragalas ieri: Andrei a fost invitat la un coleg si el era cam gelos, asa ca i-am spus ca putem merge pana la magazin sa-i cumpar un ou kinder (ii plac la nebunie), dar sa nu inceapa sa ceara vreo jucarie. Buuun... In magazin s-a dus direct la jucarii, a ales o prostioara si a inceput sa schelalaie c-o vrea. Explicatii, rugaminti, tralala, tot pachetul[alcool]. Asa ca l-am luat frumusel de manuta si l-am scos din magazin fara sa mai cumpar nimic. Imaginati-va cum zbiera, cum se uita toata lumea la mine zambind condescendent, etc, etc. Acasa a mai plans inca vreo ora (!!!), apoi s-a calmat si a venit sa ne impacam. Nu stiu cum de am reusit, dar in tot acest timp am fost calma! Si i-am zis:

-Victoras, tine minte ziua asta, caci asa vom face de acum inainte cand te porti urat. Plecam acasa, oriunde am fi: in parc, la magazin, la joaca, oriunde.

Sper sa fi invatat ceva. Nu sunt sigura, dar sper...



Cristina, la noi nu se duc cadouri profesorilor. Cu nici o ocazie. Poate la sfarsitul anului scolar sau de Craciun, dar nu toata lumea o face.



Pupicei.



Nora[hia]

poze sept-oct 2005


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -