Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii din 2001 (5)


299 raspunsuri la acest subiect

#21
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 24 noiembrie 2005 - 21:16

Nu c-as mai avea ceva timp de irosit,da' doar asa,de dragu' listelor (sic[:D] ),vreau s-o introduc si eu pe domnisorica mea in gasca voastra.[:)]Se numeste Agnes (si Iris) si este nascuta pe 21 februarie (ne-am descoperit si-un "geaman"[bis]).Un pestisor delicat,sensibil si plangacios da' [}:)] rau cand i se pune pata...[:D]

Pupam toti colegutii de generatie![pup]






Irina,veve & croko[hia]


poze1,2,3,4,5







#22
Irina_Claudia

Irina_Claudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 25 noiembrie 2005 - 10:06

Mariana multumesc mult de urari si de sugestii. Am pozele cu tinute de gravide, chiar esti tu la a treia sarcina in poze??Da-mi voie sa-ti spun ca arati super . Pune mai multe poze si cu copiii daca vrei. Cu casuta de papusi trebuie sa-l convingem pe tati sa ne faca si noua din-aia cu etaje , faina idee!



Fetelor eu de luni incep sa-i dau Ioanei ore particulare de engleza , o sa ziceti ca sunt exagerata ?? Ea deja face la gradi , dar am observat ca desi in ziua respectiva stie ce au invata apoi uita cuvintele ..deci ii lipseste "pratice"-ul . Si ii si place si a fost de acord...o sa vedem , e o profa tanara.



Silvana e greu cu astia caposii, greu pentru noi dar pentru ei e bine ca stiu ce vor , nu?



Veve bine-ai venit cu Agnes , e super dragutza ! In ce grupa e la gradi?



Va pup si ne mai auzim!!



POZE



Irina + ingerasul Ioana

(4 ani)



[pup]







#23
mariana_1976

mariana_1976

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 26 noiembrie 2005 - 15:07

Veve,mamica lui Agnes,bine ai venit in grupul nostru!

Silvana,atunci cind copii sunt incapatinati,sotul meu incearca sa le ofere niste "experiente directe" care reflecta ceea ce s-ar putea intimpla in cazul in care nu renunta la parerile lor.Uneori nu sunt 100% de acord cu el,dar se pare ca are succes!Provenind dintr-o familie cu 5 copii si unchi a 13 nepotei are cu siguranta mai multa experienta decit mine asa ca il las...[:D]

Irina Claudia,in Romania cind eram la gradi aveam un colegut ai carui parinti ii plateau o bona de origine germana sa-l invete limba respectiva.Uneori venea de acasa plingind fiindca era asa de suparat pe limba germana,dar acum,mi-a spus ca este foarte recunoscator parintiilor fiindca vorbeste perfect germana.In schimb,verisorii mei au luat lectii de engleza de la 5 ani si mai tirziu au uitat fiindca la scoala lor pe vremea aia se preda franceza si germana...Daca fetitei tale ii place engleza cred ca nu este prea devreme sa invete.Important ar fi sa exerseze mereu ca sa nu uite pina cind engleza va deveni una dintre materiile scolare.

Deocamdata nu am poze foarte noi cu cei 2 mici,dar cu siguranta vom face cind peisajul de iarna va arata mai frumos...

Din pacate,eu intotdeauna am avut complexe din cauza conformatiei cu soldurile cu "aripioare" si talia subtire.Probabil din cauza asta nu mi se vede burtica cine stie ce [:(]

Va las acum fiindca mai am de preparat saleuri,niste fursecute si prajiturele mici pentru "petrecerea pregatitoare de Craciun" care este traditionala aici.

Un weekend placut tuturor
Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006



#24
silvana75

silvana75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.918 mesaje

Postat 28 noiembrie 2005 - 11:28

'neata

Ce mai fac copiii de 2001?
Noi am petrecut un wekend linistit acasa.
Aseara mi-a spus Paul ca trebuie sa-i scriem Mosului.

Va pupa
Silvana si Paul
http://photos.yahoo....ilvana_popovici


#25
Irina_Claudia

Irina_Claudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 29 noiembrie 2005 - 09:39

Buna dimineata ,



Mariana asa am zis si eu, sa exerseze constant si sa nu uite ce invata la gradi. Aseara a si venit o profesoara la noi, are multa rabdare, ceea ce nu se poate spune de Ioana care se misca de colo-colo, bine acum s-au cunoscut amandoua ...engleza mai printre picaturi , dar sper sa fie OK. Facem deocamdata odata pe saptamana.



Ce-ti mai fac ingerasii? Mai spune-ne aventuri , se inteleg bine?



Silvana ce mai face telenovelistul capos?



Nora ce ne mai spui de la gradinita minune de la voi?



Va pup si sa aveti o zi frumoasa!!



POZE



Irina + ingerasul Ioana

(4 ani)



[pup]







#26
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 29 noiembrie 2005 - 10:46

Buna dimineata, dragelor si dragilor[:)].



La noi ar fi toate bune si frumoase daca aseara nu am fi observat ca Victoras are febra[:(]. Ce va fi nu stiu inca, doarme acum, nu l-am trimis la gradi. Si azi vin si bunicii la noi[bis], sper sa fie ceva usor cu febra lui Victor, caci parintii mei sunt niste bunici exagerati care sufera la maxim pentru cea mai mica suferinta a lui Victor sau Andrei [:)].



Irina, cu gradinita minune e totul super, nu-i chiar minune, e o stare de normalitate, ce bine ar fi sa fie peste tot asa. In schimb, Victoras chiar e o minune, sa va povestesc un dialog cu el, desprins parca din "Micul print":



A facut un desen (mai multe cercuri de diferite culori, unele peste altele si un alt cerc rosu in fata amestecului de cercuri) si a venit sa ma intrebe:

-Mami, ce vezi tu in desenul asta? (Micul Print, cum va ziceam!)

-Nimic, mami, ce-i mazgalitura asta? (eu, adultul clasic)

-Nu-i o mazgalitura (revoltat)

-Dar ce-i?

-E o cursa!

-O cursa???

-Da, o cursa. Si a castigat cel rosu!!!!



Asa-i ca genial? Pupici si o zi frumoasa va doresc[pup].



Nora[hia]

poze sept-oct 2005

#27
silvana75

silvana75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.918 mesaje

Postat 29 noiembrie 2005 - 12:49

Ceau fetele,

Irina, multam de intrebare. Se pare ca pasiunea pentru telenovela l-a tinut pe fiu-miu cateva zile. In rest la fel de incapatanat[bang]
Nora, sanatate multa lui Victor!

Va pupa
Silvana si Paul
http://photos.yahoo....ilvana_popovici

#28
ionela roxana

ionela roxana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 30 noiembrie 2005 - 11:29

[hia]ceau fetelor!

n-am mai scris de muuuuuuuuult, dar eu va citesc, si invat totodata muuuulte de la voi[asia][i]; scrieti, scrieti ca sa am ce invata, va rooooog muuuult povesti-ti muuuult despre puii vostrii, caci eu mis nauca rau; cine spune de pui incapatanati?????; io nus cate fire de par negre mai am in cap, caci sunt mai muuuuulte albe, sau mai bine spus creierasii mei mai sunt intregi?????; sa veniti la noi sa vedeti incapatanare de copkila + a sotului[bang][:D]

va pupacim si numai bine[pup]!!!



mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/nlroxana





#29
mariana_1976

mariana_1976

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 20:06

Buna fetelor!
A trecut aproape o saptamina de cind n-am mai scris,dar asta nu inseamna ca nu v-am citit!

Irina_Claudia,copilasii mei se inteleg in ce in ce mai bine de cind au mai crescut.Fetita de 7 ani il invata pe fratior cintecele,ii da sfaturi,il ajuta,dar pe de alta parte il si supara in mod "inteligent",ea intelegind de gluma mult mai mult decit Matei care are 4 ani si 8 luni.

Cred ca ideea cu engleza o data pe saptamina e foarte buna,tocmai citeam o carticica scrisa de un englez care se ocupa de dezvoltarea vorbirii la copii prescolari.El recomanda limbile straine de la virste foarte mici.

Nora,Victoras e acum mai bine?

Ionela_Roxana,ce poze frumoase aveti!Cind vad poze cu fetite dragute imbracate cu rochite roz si aranjate,mi-as mai dori inca o printesica!De data asta vine insa al doilea baietel iar rochitele vor avea din nou de asteptat prin sifonier...[hop]

Un weekend placut tuturor,
Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006







#30
Irina_Claudia

Irina_Claudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 05 decembrie 2005 - 14:18

Ceau dragelor,



Am o mare dilema: ce sa-i iau Ioanei de Mos Nicolae...voi ce-ati luat?

Ca iar imi sticlesc ochii la jucarii si chestii scumpe. Ar trebui sa ma rezum numai la dulciuri si eventual o carte. Ce ziceti??



POZE



Irina + ingerasul Ioana

(4 ani)



[pup]








Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -