Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Declaratie privind motivul de adoptie


41 raspunsuri la acest subiect

#11
denialex

denialex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 28 septembrie 2008 - 18:38

Draga Claudia 72 stiu ca sunt nou intrata dar te rog daca poti am si eu nevoie de o motivatie in sprijinul adoptiei suntem in al treilea an de atestare iar dna de la DPC ne a sfatuit pentru refacerea ei dar suntem asa de bulversati ca nici nu mai stiu ce sa scriu .

#12
misha71

misha71

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.907 mesaje

Postat 28 septembrie 2008 - 23:57

Pai eu nu cred ca motivatia s-ar putea schimba de la un an la altul.

Pai cum: anul asta vreau sa adopt pt ca nu pot face copii si imi doresc, la anul, vreau pt ca iubesc copiii, iar peste 3 ani ca pot face copii dar nu vrea barbatu'? [bang][bang][bang]

Eu zic sa scrii exact ce ai scris si in ceilalti ani (sau sa le combini pe amindoua).

Cind vreau ceva, vreau si gata. ca doar nu vreau sa adopt ca sa fac trafic de copii. [bang][bang][bang]

Chestia cu motivatia asta mi se pare o timpenie. Da' de ce nu intreaba si mamicile care au nascut: voi de ce ati vrut copil? [bang]



Cit priveste dorintele, alea da, se pot schimba, insa acum eu nu stiu ce va doriti: pina in 2 ani, sau peste, baietel sau fetita, etc. Asta voi stiti.

Bafta.



Edit: Imi pare rau ca ati ajuns deja la al treilea an. Mi se pare cam prea mult. Va doriti un extraterestru de nu va gasesc si voua un sufletel? Offf, si eu sint in al 2-lea an si mi-e groaza deja.

De data asta sper sa aveti bafta. Sa stii ca acest forum este unul norocos. [pup]







Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie



LOC DE DAT CU CAPU'

#13
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 30 septembrie 2008 - 21:15

danielex te rog trimite-mi un PM cu o adresa mail sau activeaza-ti PM-ul pentru a te putea contacta.

Catalina



#14
sunnyday07

sunnyday07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 834 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 00:59

Diciu/Claudia/Madalina,

daca mai intrati din cand in cand pe aici, va rog sa imi trimitieti si mie daca mai aveti un model de declaratie privind motivatia adoptiei si asteptarile

multumesc [flo]

#15
simo_75

simo_75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 24 ianuarie 2009 - 21:59

Buna fetelor.
Eu sunt mai noua printre voi ,desi am mai scris eu si anul trecut, insa acum suntem in faza de strangere a actelor.
Am o problema:declaratia privind motivul de adoptie e scrisa de ambii soti sau e individuala?
Exista posibilitatea sa poti cere in declaratie ca vrei sa adopti doi copilasi sau pentru fiecare in parte faci separat dosarul?
Noi vrem doi copilasi si ne-am gandit ca daca tot intram pe acest drum sa adoptam doi bebelusi , poate chiar frati.
Oare ne hazardam prea mult?
Voi ce ziceti?
Va multumesc [flo]

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

#16
simo_75

simo_75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 01 februarie 2009 - 17:16

Va rog din suflet, un model de declaratie imi poate da cineva??
Multumesc[flo]

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

#17
manu2009

manu2009
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 12:40

Buna,
simo 75 declaratia privind motivul de adoptie e scrisa in numele ambilor soti; nu trebuie sa fie una speciala, pur si simplu descrii propriile experiente ,trairi din viata voastra de cuplu pentru a avea un copil.Si eu am scris-o destul de greu, nu gaseam momentul potrivit; am inceput mai intai cu prezentarea noastra (a mea si a sotului)si apoi am descris momentele personale prin care am trecut amandoi ptr a avea un copil; scrisoarea reflecta caldura noastra sufleteasca, iubirea neconditionata pe care o avem amandoi de daruit si lupta continua pentru a deveni PARINTI(pe o pagina si un pic).
Eu am depus dosarul de cateva zile si nu am avut nici o problema la toate cerintele lor; la fel si caracterizarile de la locul de munca au fost scurte si cuprind cateva aspecte : de cat timp lucrez la firma, ce fac acolo, ce fel de om sunt, cateva aprecieri legate de calitatea omului, cateva info despre latura personala (pe o jumatate de pagina).

o viitoare mamica de [bibe]

#18
simo_75

simo_75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 03 februarie 2009 - 20:33

Fetelor va multumesc din suflet!!
Am deja caracterizarile de la job , inca mai strang de la prieteni.
Acum am idee si de cerere si asta datorita voua si inca odata va multumesc!
Va tin la curent cu noutatiile.


Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

#19
Salviae

Salviae

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 136 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 20:47

Si noi vrem 1 sau 2 copii- exact asa am scris. Bebe nu cred ca o sa primim, dar daca ar fi frati sau gemeni, ar fi si mai bine. A fost un caz aici, pe forum [:D] Era cineva cu D..., nu mai stiu numele si nici nu prea mai vine pe aici[q]

#20
didi-anda

didi-anda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 21 februarie 2009 - 03:20

buna fetelor!
va rog frumos,daca se poate sa-mi trimiteti si mie un model de declaratie.
va multumesc frumos![flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -