Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dialoguri cu Copilul Atomic (3)


149 raspunsuri la acest subiect

#21
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 10 decembrie 2004 - 10:29

Stie copilu ce stie!Fumatul dauneaza grav sanatatii!pecind bomboanele....[:D]
[pegeam]

Sarbatori fericite!
Valentina



#22
pika-pika

pika-pika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 16 decembrie 2004 - 15:19

Craciun Fericit,sa va aduca Mosul tot ce va doriti si sa ne incantati si la anul!Multi pupici![dual]Nu stiu de cine imi place mai mult de Simonna sau de Atomix.Cred ca impreuna,nu fetelor?

#23
rafyraf

rafyraf

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 22 decembrie 2004 - 08:38

Simonna ,



mi-a povestit soata de copilul atomic si am intrat si eu sa citesc despre perlele lui ...SA VA TRAIASCA SANATOS SI FERICIT .....E CU ADEVARAT UN BARBAT



STIMA SI RESPECTE



Rafy

Pozele noastre;

Pozele de sarbatori;

Poze cu nazdravanii [bibe] Sean si[copil]Bryan ;







"Give me what I want and I'll go away."



#24
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 26 decembrie 2004 - 17:56

Pentru toti copii atomici de pe acest Pamant, [asia] !!!
Sa cresteti mari, frumoasi, destepti si baftosi. Sarbatori Fericite !
[flo]

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#25
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 27 decembrie 2004 - 17:45

De Craciun, cu Radu:
*******************************
Pina vine Mosu' ar mai fi vreo doua saptamini. Radu vine de la scoala cu tot feulul de bricolaje, la imprastiem prin casa, decoram la greu, dar si cu o sumedenie de idei nord-americane despre Pere Noel.
- Mami, Pere Noel vine pe 25, dimineata.
- Nu, dragul meu, nu! Vine pe 24 seara.
- Nu, a zis Steve (invatatorul lui) ca vine pe 25, cind ma trezesc.
- O fi zis el, dar eu, care sint mama ta, iti spun ca vine pe 24 seara.
- Dar daca Steva a zis...
- A zis, puiule, a zis, dar eu, mama ta, te rog sa ma crezi pe mine.
- Dar Steve a zis...
Si conversatia continua, uneori cu accente de cearta, ba chiar si ceva istericale, zile si zile in sir, copilul ii da cu 25, noi cu 24.
Si se face si 24. Si mami e in intirziere, mai are lucruri de facut, are si musafiri, asa ca decide ca Atomix are dreptate si Mosul vine, intr-adevar, pe 25.
Si tati cu Radu ajung acasa, e 24 dupa-amiaza, casa e decorata, friptura e in cuptor, patul asteapta o mami super - obosita, a carei singura dorinta e sa doarma dupa-amiaza.
- Ei, Radu-mamii, acum ne culcam, pe cind ne trezim vine...
- Mosu!
-Nuuuu! Stefania vine!
-Si Mosu.
- Nu Mosu. N-ai zis tu ca a zis Steve ca Mosu vine pe 25, cind te trezesti?
- Si n-ai zis tu ca Mosu vine pe 24? Asa ca pe 24 vine! Ca Steve e numai enseignantul meu, tu esti mama mea si eu pe tine te cred!
****************************
Doamnele mele, sa aveti o vacanta frumoasa, un An Nou cit de se poate de bun, plin de iubire si armonie.
Va sarut,
Simonna, mama lui Atomix

#26
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 27 decembrie 2004 - 19:25

Ma Simona, degeaba o tot intorci tu, ca tot Atomicul castiga, si inca detasat![pup]



scarmanus



Pisicile mele

______________________________________________________

Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.



#27
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 07:53

Scarmanus, asa-i! Nu-mi lasa loc de intors, nu-mi lasa si gata, are solutie la orice si oricind, raspuns la orice intrebare si dezlegare la orice enigma!
Acu' juma de ora vine tat'su la mine, cica i-a intrat o aschie in deget, la un moment dat, nu stie cind.
Eu ma ratoi la el: bine, dom'le, se poate, stai asa, sa ti se infecteze des'tu! Si nici nu stii cind ti s-a intimplat! Copilul se amesteca si el, de pe scari, unde invirtea niste lego: Mami, cind a ridicat placa aia de lemn, de dimineata, atunci!
Eu ma uit semnificativ la tat'su, in sens de iar se baga fii'tu ca musca-n lapte si stie tot, el imi intoarce privirea cu subinteles de: aha, las' ca stim noi cu cine seamana!
Eu profit si smulg cu penseta si niste carnita din degetelul intepat, Radu vrea sa vada si el, prea se strimba tati, eu il poftesc si gindesc sa-i dau exemplu: uite, copile, sa stii ca doare, dar tati nu se plinge, e barbat.
Radu studiaza des'tu lui tati, fata lui tati, penseta si decide:
- Ashhh, ashhh, ce m-ar durea dac-as fi in locul tau! Dar eu sint copil, nu barbat! Asa ca nu te mai strimba atita, si stai cuminte sa-ti scoata mami teapa aia din deget!
Si-ar mai fi si altele, poate miine.
Cu drag,
Simonna

#28
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 29 decembrie 2004 - 02:35

Radu studiaza smilies-ii de pe DC:
*********
[bang]
- Mami, uite la ala ce face! Tare-i prost! Da cu capul in perete!
- Nu e prost, puiule, e doar nervos!
- Ba e prost, ca daca nu era dadea pe altcineva cu capul de perete!
*********
[bruta]
-Uite, preferata mea drujba! Da' ala nu e singe, mami, nu? E doar culoare, asa, ca la filmele cu ninja! Ca nu se omoara smilies-ii intre ei...
************
[haibat]
-Asta-i nervos, mami! Asta-i nervos nu ala care da cu capul! Uite-te la el ce bataie o sa dea cuiva! Poate copilul lui n-a fost cuminte...
**************
[consti]
- Mami! (si ride de se sparge) Uite! Asta face caca! Si uite cum s-a rosit... ca mine!
**********************
Cu drag, doamnelor!
Simonna

#29
pika-pika

pika-pika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 29 decembrie 2004 - 06:23

[olala]Ce imi place de Radu!!!!!
Happy 2005![cheers]

Andromeda

#30
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 29 decembrie 2004 - 18:03

Happy, happy 2005 si tie, Andromeda! De fapt, tuturor!
******************************
Iar eu ma intorc un pic in timp, in toamna lui 2001, cind Radu avea ceva peste 2 ani si pocea cuvintele cum se pricepea si el mai bine. Ca zicea "mocicleta" in loc de motocicleta si "caita" in loc de "scarita", mai mergea. Dar in loc de R si L zicea I si asta ne cam ametea de cap.
Pe el, mosmondacul, il chema Iadu. Si Iadu era Iau citeodata, cind o supaIa pe mami. Si avea un cateI de pIus si steatea la bIoc, nu la casa. Si avea o draguta - draguta de bona, pe care o chema MaIi. Ce-i pasa lui ca noi, ceilalti, care stiam sa spunem R si L ii spuneam Mari?! Nu-i pasa.
Asa ca iesea de la noi din apartament si fugea la usa ei, eram vecini, si striga de rasuna casa scarii: MaIiiii, deschide, am venit sa-ti dau bobo! Si, azi asa, miine asa, ne-am obisnuit sa impartim pina si ciorba cu MaIi. Facea MaIi prajituri, ne dadea si noua. Facea Mami (mai rar) ceva bun, Radu insfaca bolul si fuuugi la usa la MaIi: MaIiiii, deschide, am venit sa-ti dau cutare lucru.
Pina in ramasa in istoria familiei zi in care a aparut Bo, dragul nostru de bunic, la usa noastra, cu doua cratite pline ochi cu ... mure. Buuun, ne-am lins pe bot cu totii. Dupa ce-am inghitit pe nemestecate citiva pumni de mure, am chemat Mostenitorul, sa se bucure si el, na, din bunatatea adusa de Bo. I-am pus castronelul, zaharul, toate alea, l-am instalat la masuta, poftim, Piticot, maninca, e buuuun!
Dar "Iadu" al nostru stia una si buna. Daca e buuun, atunci se imparte cu MaIi. Si tusti afara pe usa, castronul cu mure intr-o mina, zaharul in cealalta, direct in usa lui MaIi. Si-a strigat copilul meu, sa se-auda-n patru zari:
- MaIiiii, deschide, sa-ti dau mu...e!
************************************
Asa a fost. Noi (si vecinii!, ca fiu-meu are voce, nu glumeste cind striga!) ne-am tavalit de ris. Si am continuat sa mincam mure si sa-l rugam pe el, cu o placere uneori diabolica, "sa dea mure" tuturor pina pe la patru ani. Cind, spre regretul profund al parintilor sai, l-a inventat pe L, s-a autobotezat Ladu si a constatat ca noi nu mai mincam "muLe" ca altadata...
In schimb, parinti grozavi ce sintem!, l-am invatat sa spuna clar si raspicat: "esenta pura"!
*******************************
Cu mare drag,
mama denaturata,
Simonna [zz]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -