Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dialoguri cu Copilul Atomic (3)


149 raspunsuri la acest subiect

#141
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 00:01

Of, Simona, una pe saptamina nu-i de-ajuns, poate ne dai macar de doo ori pe saptamina [:p] [pup]

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.



#142
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 21:41

simona, eu acum v-am descoperit si sunt absolut fascinata de ce povestesti tu aici. iar radu e atat de inteligent. ai de cine te bucura.

na, ca mi-au gasit astia ceva de treaba, dar revin ca vreau sa citesc tot.



philip[pk]&andreea[usa]

copilasi dragalasi

#143
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 06:38

Iren, Philip, doamnelor...
Eu va pup foarte tare, si pentru ca va place Atomix si pentru ca ma motivati sa scriu, am si eu o dambla, asta cu scrisul.
Dar sint asa de obosita, ma, Iren, ma!, ca abia reusesc sa scriu, de cele mai multe ori sint in pauza de masa de la serviciu, sau ca acum tirziu, Radu doarme deja, dar eu sint frinta.
Si lectiile ne ocupa asa de mult timp incit abia daca mai reusim sa povestim sau sa ne jucam... dar azi tot m-a plimbat cu bicicleta prin cartier, mi-au inghetat amigdalele dar el nu s-a lasat, hai, mami, inca o strada, si inca una...
Si-apoi, de cind a crescut, deja "perlele" lui sint, cele mai multe, cu substrat, legate de tot felul de alte chestii, de trebuie sa povestesc cinci minute ca sa scriu o replica de a lui.
Una peste ala, cam astea-s motivele pentru care am rarit-o cu scrisul, chiar ma gindeam sa nu mai deschidem un capitol 4, inca nu m-am hotarit.
Poate daca vine odata si odata primavara si ma scot din pseudo-depresia hibernala :) mi se mai schimba ideile...
Asa ca, asta seara, desi nu-i frumos, am folosit topicul copilului ca sa va spun de ale mele. Ma duc sa caut un topic pentru mamici obosite...
Simona

#144
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 17:48

*************
Dimineata devreme. Radu se impleticeste pe scari in jos, tirind dupa el ditamai patura. Nici nu se uita la mami si tati, oricum nu i-ar vedea, asa-i de adormit! Aterizeaza - pur noroc c-a nimerit-o! - pe canapea, precum un sac de cartofi, se vira sub patura si gaseste resurse sa se linguseasca de acolo:
- Cineva, un dragutz, poate sa dea drumul la televizor?
********************
Cartier select, mami casca gura la case...
- Wow! Ce case au astia! Ce fac, dom'le, cu casoaiele astea? Uite, asta, asta, pe colt, ce ditamai casa!
Radu, care are o bucurie, pare-se, la "doamna regina", se baga in vorba:
- Parc'ar fi casa reginei, nu?
- Tinere! Castelul reginei e macar de 5 ori cit toata scoala ta!, se grabeste mami sa puncteze adevarul regal.
Dar Radu are versiunea lui despre Casa Regala:
- Mami, eu vorbeam de CASA reginei! Nu de CASTEL. La castel se duce la servici!
*********************
Cu drag,
Simonna
PS: O si vad pe Madam' Elisabeth cu coroana in cap, la sase dimineta, injurind traficul... Ca asa zice Atomix... Daca tot are coroana trebuie s-o si poarte, nu? Tati al nostru are o cartela magnetica pe care-o poarta de-un snur la git sa intre si sa iasa din cladire la munci, cred ca asa-i si cu coroana aia, n-o poarta regina pe cap, n-are ce sa caute "la servici"... :)

#145
ana_a

ana_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.179 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 22:53

Hai mai Simona...cum sa nu mai deschizi capitolul 4???Pai noi ce ne facem???Astia care citim cu sufletul la gura despre Atomix?Lasa ca trece si astenia!![pup]



[loveyou]Ana, amica lui Stefan, pui mic si frumos(19.08.2004)[copil]

poze

Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!



#146
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 01 aprilie 2006 - 04:17

Bine, bine, ma multzumesc numa c-o povestire pe saptamina, da sa deskizi capitolu 4 [pup]

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.



#147
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 03 aprilie 2006 - 16:58

Buna dimineata, primavara in Quebec, parca-i mai uman de trait! (Eu tot obosita sint, dar am tinut-o tot sfirsitul de saptamina intr-un chef, s-a schimbat si ora, cum sa nu pici din picioare!?)

Si-am avut si subiecte de discutie interesante, cum ar fi "penis".
Si... macar de-am fi discutat la noi acasa, en famille! Dar nu, la scoala! Cu doamna de la service de garde, care, nici n-am ajuns bine, m-a si luat in primire:
- Doamna mama lui Radu! Astazi o fetita mi-a spus ca Radu i-a spus ca el o sa arate penisul tuturor copiilor din scoala!
Am ramas tablou, la noi acasa "numitul" organism nu e tinta nici unui fel de taine majore si atitudini suspecte, si-apoi e prea "micro"-organism la virsta asta ca sa faca obiectul unor asemenea atitudini la fiu-meu. Am incercat sa ofer aceasta explicatie educatoarei... Care a facut "hm, asta cam asa e" si a zic ca, intr-adevar, dupa "ancheta", fetita a admis varianta lui Radu, potrivit careia: "Ea mi-a spus ca fetele nu au penis, eu i-am spus ca au, dar e ascuns".
Asa ca, pe drum spre casa, am inceput si eu ancheta mea:
- Radu! Ai avut azi vreun incident la scoala?
- Mmmm... Da.. Cu o fetita...
- Asa, spune, tu stii ca eu sint cea mai buna prietena a ta!
- Stii, in pauza, cind eram afara, ne jucam si o fetita a venit la mine si eu i-am spus..
- Da..., am spus eu, crezind ca, gata, acum toarna tot din el.
- I-am spus: "Marianne, acum ma joc cu Kenzo, nu pot sa ma ocup de tine!
M-a si umflat risul, daca lui i se parea mai important ca a trimis-o pe Marianne sa se joace cu altcineva decit ca a dezbatut probleme "esentiale" cu C...
Dar am continuat, sa fiu impacata cu mine, poate - poate scot ceva de la copil!
- Dar cu C.? Cum a fost? Ce i-ai spus?
- Eu!? Ei!? Nimic! Ea mi-a spus ca n-are penis, dar eu stiam de la tine ca da, dar ascuns, si i-am spus si ei!
- Am inteles! Dar te rog eu frumos sa eviti discutiile despre asta la scoala, ti-am spus ca e ceva personal...
- Da, dar tu mi-ai spus ca trebuie sa ne ajutam prietenii...
- Sa-i ajuti? Cum ai ajutat-o pe C.?
- Da, tu mi-ai explicat ca daca cineva nu stie ceva trebuie sa-l invatam!
- Stii, puiule...
- Eu stiu, ea nu stia!Tu mi-ai spus ...
- Radu, nu conteaza, tu poti sa ...
- Ah, uite, sint copiii pe strada! Pot sa ies sa ma joc cu ei?
- Poti, dar discutam ceva!
- Ce discutam?, se mira omul, complet sincer. A... despre penis? Hai sa nu mai discutam! Noi toti avem, C. nu are! E problema ei. Sa discute ea cu mama ei!
**********************
Si s-a dus la joaca lui.
Da' m-a scos pe mine "vinovata", ii tot dadea inainte cu "tu mi-ai spus" si "tu mi-ai explicat" si "de la tine stiu" de m-am hotarit ca bezna nestiintei il maninca de-acum, ca cine stie ce mai spune si cui!
Cu drag,
Simonna
PS. Hai, ma, ca eram obosita, mie-mi place de mor sa scriu despre Atomix, si cind n-o sa mai cititi voi eu tot o sa scriu! Uite asa va fac: [mariaj]

#148
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 03 aprilie 2006 - 22:11

[:-)))][:-)))][:-)))]Citesc si rad in hohote ! Sa-ti traiasca pustiu !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

#149
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 06 aprilie 2006 - 23:01

Ia sa vedem ce mai nascoceste Atomicu'![bis]





Irina,veve & croko[hia]


poze1,2,3,4,5,6


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -