Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ziua in care te iei la tranta cu Dumnezeu


112 raspunsuri la acest subiect

#21
betiana

betiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 385 mesaje

Postat 16 ianuarie 2008 - 22:50

Draga Doina, in fiecare om exista o supapa pe unde dam drumul durerii si tot pe acolo ne reincarcam bateriile.In lume este multa durere si asa cum spuneai si tu, poate Dumnezeu ne incearca. Cat putem duce ? Cat timp ? Azi a fost pentru mine o zi neagra.Am aflat cum o fata tanara, colega cu mine, cu un copilas de un an, a primit diagnosticul cel mai urat : cancer.Ma gandeam la ea, dar si la copilasul ei. E usor sa dai sfaturi, sa incurajezi.Si totusi ... Fiecare om traieste cu temerile sale, cu spaimele sale.Epilepsia este o forma urata, dar poate fi tinuta in frau medicamentos.Sunt oameni care au trait o viata cu aceasta boala.Problema este boala ta pe care trebuie sa o pacalesti, sa o invingi.Pentru ca Edi are nevoie de tine cat mai mult timp.Tu esti suportul afectiv si moral pentru sufletul lui.In tine este nadejdea.

betiana

#22
alia_ro

alia_ro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 17 ianuarie 2008 - 12:26

Doina, intra pe site-ul www.4shared.com, ID desprecarti@yahoo.com, parola romania si downloadeaza cartea "les aliments contre le cancer", este in limba franceza. Sper sa-ti fie de folos.

Multa sanatate!

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

#23
idoina

idoina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 17 ianuarie 2008 - 20:11

Buna!
Alia-ro,multumesc!Imi prinde bine orice informatie!
Marius![pup]Ai reusit sa ma faci sa plang,si iti multumesc pentru asta.M-ai dezpietrit!
Betiana,da-i colegei tale tot sprijinul tau,nu ai cum sa stii cat conteaza ca si altora le pasa de tine!
Pupici pentru toti!

idoina

#24
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 ianuarie 2008 - 21:47

Fi blanda cu tine, fi iertatoare cu altii.



Marius Pernes

www.marius.rdsor.ro / Mai multe...

Pagina legislativa

#25
patou

patou

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 19 ianuarie 2008 - 03:31

germannewmedicine.ca - asta e ceea ce as face eu daca ar fi vorba de mine sau de copilul meu.
si ca sa inteleg de ce as citi The Ancestor Syndrome de Anne Ancelin Schutzenberger (subiectul este despre pacatele neamului pe care noi le ducem in spate si le transmitem mai departe -cartea e scrisa de o psihoterapeuta care practica o psihanaliza transgenerationala)

[pup]

#26
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 21 ianuarie 2008 - 01:04

fac cu nervii cand aud de pacatele astea ...nu ca neg ca exista, nici vorba dar ma enerveaza ca e posibil sa platesti pt ce nu ai facut

#27
Ancuta-Maria

Ancuta-Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 21 ianuarie 2008 - 18:01

Daca am putea intelege... ar fi tare bine... dar nu putem... inca.
Multa putere iti doresc! [flo]

#28
idoina

idoina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 23 ianuarie 2008 - 23:52

Buna!Intru sa va spun ca am reusit sa scap de obsesia asta....greu,dar cu ajutorul vostru si al unui psiholog priceput,am scapat.
Am constientizat ca problema mea nu e ce face Dumnezeu cu noi,ci sanatatea copilului,a mea,a familiei.Si e de bun simt sa scutur din cap si sa ma ridic,pentru binele tuturor.
Cu siguranta insa,biserica si-a pierdut un musteriu,nu prea activ,dar acolo....macar cu numele....
Asa ca....inapoi pe baricade!
Va multumesc pentru vorbele bune,pentru blandete,pentru lacrimi,va multumesc pentru tot!

idoina

#29
anky

anky

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.145 mesaje

Postat 24 ianuarie 2008 - 03:07

Idoina,poate te ajuta si asta:

http://www.celladam.ro/produse.html

Doamne ajuta sa fie bine

Anca,mami de doi nazdravani[auto]

"Happyness is the key to your heart"


#30
august

august
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 15:58

Sriu prin ce treci , fica mea a murit la 9 ani dupa ce a suferit aproape toata viata ei asa de scurta . Am fost consolata in fel si chip , preotul mi-a explicat ca Dumnezeu are nevoie si de ingeri, in realitate nimeni nu mi-a raspuns la intrebarea mea. De ce fica mea , a suportat atata durere , de ce un copil a fost obligat practic sa nu aiba copilarie , ca la sfarsit singura eliberare sa-i ramana moartea.Solutia gasita de mine a fost sa traiesc fiecare zi , fara sa ma gandesc niciodata la urmatoarea , simteam ca inebunesc , dar am fost tare , ea avea nevoie de mine , cine ar fi avut grija de ea daca eu nu as mai fi fost in stare, se baza pe mine si eu nu puteam s-o dezamagesc.Acum ca s-a dus si nu mai are nevoie de mine , eu tot incerc sa nu ma las invinsa pentru ca ei nu i-ar fi placut ca eu s-a renunt si viata a mers mai departe , dar cu ce pret.Intrebarile au ramas , iar eu si Dumnezeu ..., religia nu e o consolare. Revolta iti consuma puterile si oricum nu vei primi un raspuns , concentreaza-te pe ce poti face , cum sa-ti ajuti copilul , o sa vina si timpul sa plangi si sa diperi dar nu acum.
I-ti doresc curaj si sa gasesti undeva in tine puterea de a merge mai departe.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -