Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-27


193 raspunsuri la acest subiect

#181
lenutel

lenutel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 14:22

Mada, mersi pentru imbratisare. Am simtit-o si va multumesc tuturor. Sunteti niste fete deosebite, meritati tot ce este mai bun in viata. Sa ne intalnim la clubul viitoarelor mamici.


#182
crisis81

crisis81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.622 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 14:48

[hopsieu] Am sa incerc sa va scriu mai des, si cu timpul sa va cunosc bine bine pe fiecare in parte!



ginamaria o sa incerc sa ma fac mai ieftina la vedere![:D]

unducthable simt eu de la Constanta ce tensiune e in tine. Calmeaza-te iubita si gandestete ca stresul e cel mai mare dusman al tau acum.

Si nu numai al tau: ca sa ajungi [gravi] trebuie sa te comporti ca si cum deja esti [gravi], sa ai grija de tine si sa te eliberezi de orice stres.

Recunosc ca si eu eram stresata inainte de FIV1, dar cred ca am reusit sa raman tocmai pentru faptul ca nu-mi bateam capul, ma gandeam ca sigur nu raman asa ca nu are rost sa ma agit. E a devarat ca fericirea mea nu a durat prea mult, dar ma gandesc ca nu a fost sa fie, este cursul naturii. Sa stiti ca 40% din sarcini se opresc in evolutie, numai ca majoritatea se opresc inainte ca femeia sa-si dea seama ca a fost insarcinata.

Acum cand ma pregatesc de FIV2 sunt mult mai putin stresata, pentru ca am vazut ca se poate, ca pot sa raman [gravi] si numai sper ca de aceasta data bebe sa fie sanatos si sa stea 9 luni la mami in burtica.

Acelasi lucru vi-l doresc si voua! [pup] fetele!






[:D]"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

[foto]Poze, amintiri, etc...




#183
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 17:22

buna,

doctora de laborator mi-a spus ca daca conceptia a avut loc pana la 2 saptamani , analiza care am facut-o la sange , nu poate inca sa imi arate daca sunt sau nu ; trebuie sa fie de la 2 saptamani in sus ;

a spus ca nu e concludent ce mi-a iesit , e o valoare mica , si a zis ca nu poate sa spuna nici ca nu sunt , zilele trec si se evidentiaza mai bine daca sunt gravida sau nu sunt

indiferent ce mi-a spus doctora ... , si ca sa fac ecografie si altele ...

ca sa nu fiu penibila , OFICIAL, PAREREA MEA :

NU SUNT GRAVIDA


cand voi fi clar , foarte clar gravida , atunci o sa mai spun ceva , pana atunci nu mai am ce spune, indiferent ce mi-a spus doctora cu care am vorbit acuma ...

va multumesc pentru mesaje , pentru tot , voi reveni si eu , sa vad ce ma fac cu durerea asta de cap care o am , greatza care o am si ce mai am ...

nu imi pare rau ca am facut testele , plus testul de azi , pentru ca daca aveam o valoare de exemplu de 100, clar gravida, stiam ca nu am voie sa iau vreun medicament de cap de exemplu, ma refer la durere de cap, adica e bine sa stii cat mai repede daca esti su nu ... , nici acuma nu mi s-a spus ca nu sunt , si ca am voie sa iau medicamente de durere de cap ..., ca sunt banuita in continuare , dar eu consider ca acuma , nu sunt gravida ; e foarte bine sa ne miscam repede cu analizele , ca sa stim sa nu luam medicamente peste sarcina


va puuup, diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabost...et.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm




#184
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 18:30

si ca de obicei , cu Dumnezeu inainte ,

daca sunt acum sau nu , cand imi va trimite Dumnezeu copilul in pantece , numai EL stie ,

pana atunci, desi nu sunt nemultumita total, am un interviu vineri la o companie de programare , si asa mai departe , ca si voi, multe multe lucruri de rezolvat , de facut , alaturi de sotii nostri dragi , deci cum am facut si pana acuma, ne vedem cu bucurie si dragoste de viata noastra

vom trai si vom vedea restul,

sa traiti frumos va doresc, si in orice moment se poate intamnpla sa aflam vestea clara ca da , vom deveni mamici

va pup, plec si eu acuma, diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabost...et.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm




#185
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 19:27

Diana Stii cumva ce valoare ti-a iesit? Te intreb pt ca eu am facut test de sange pt altceva in ziua 21, si medicul a scris sa-mi faca si de sarcina si mi-a iasit valoare 9, ceea ce au zis ca e pozitiv dar valoare foarte mica pt ca eram doar la maxim 8-9 zile de la conceptie, poate chiar mai putin. Si peste vreo saptamana era deja 410 valoare la testul de sange. Deci o valoare mica poate insemna ca se intampla ceva. Eu iti tin pumnii sa fie asa. Mai fa un test de sange peste 2 zile sa vezi daca a crescut valoareA. Sa dea Dumnezeu sa creasca si sa fii gravi. Bafta multa!

Monica [gravi] 34+ cu [fetita]

AMR 6 SAPTAMANI

#186
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 20:02

Buna fetelor!

Monica9 mai ai putin iubita, nastere usoara!![cheers]
Alexia28 ce ti-a spus medicul, cand nasti??? Abia asteptam sa incepem galeria pentru tine!![pup]
Diana spune-ne valoarea, are dreptate Monica, e foarte important cat anume ti-a iesit???

[comoara]ne intalnim de martisor![9cer]

#187
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 21:38

dragele mele, valoarea ete 1 , deci VAX , dar dotora mi-a spus ca sunt inca banuita de a fii gravida si mi-a mai spus una alta ...

dar eu nu mai cred ..., si am obosit si v-am spus ca nu ma imbat cu apa rece

ea a spus ca daca este ff devreme , la e arata de la 2 saptamani in sus ...

mie mi-a ajuns insa ...

nu mai am cuvinte

oricum , va multumesc din suflet
diana (ce m-a ... cel mai tare este , mai frate ... 4 TESTE ... ???!!!... , DAR asta e, v-am spus , o sa fie data viitoare)

va puuuuuuuup cu drag

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabost...et.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm




#188
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 21:53

Anaconda,draga mea,de-ai stii cat de tare ma minunez si eu de mine...Habar nu am cum de reactionez asa de bine la tratament...Important e sa se intample ceva bun din asta...
Astazi am facut din nou echo,nu sunt toti asa mari,dar doi dintre ei sunt buni,unul de 23mm si altul de 21mm.Endometrul este 6,6 iar maine dimineata fac Pregnylul.Asadar,maine seara am treaba multa [xinpat]...Sa-mi tineti pumnii,dragele mele!!!
Monica ,nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul...Parca ieri ne lamentam in legatura cu laparoscopia...Iar acum mai ai 6 saptamani...Sa fii sanatoasa,draga mea,sa te bucuri de minunea ta!!![pup][pup][pup]
Ioana ,ce zici de valorile mele,crezi ca sunt ok???Mai pupa-ma,ca-mi porti noroc!!![;)]

#189
naranja

naranja
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 00:58

Dragele mele, cum as putea da de Ciol?Am inteles ca s-a operat in decembrie 2007 la Euroclinic-Herghelegiu- de chist ednometriozic si voiam sa stiu mai multe amanunte, mai ales costul interventiei. Se pare ca si eu ma indrept vertiginos spre operatie, cu trei chisturi endometriozice la activ, aderente si acumulare periovariana de lichid.Din cate am inteles Herghelegiu este numai la Euroclinic asa ca posibilitatea de a ma opera in alta parte nu exista. De aceea ma interesa costul acestei interventii sa stiu la ce sa ma astept cat de cat. Eu am asigurare de sanatate facuta la ei de catre firma la care lucrez, dar costurile operatiei le voi suporta fireste si eram curioasa sa stiu la cat se ridica.Daca ma puteti ajuta cu orice informatie legata de acest spital, de doctorul Herghelegiu, de interventie (apropo operatia va fi clasica nu laparo!)v-as fi recunoscatoare.Sa auzim de bine![copil]

#190
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 09:44

Dragalaselor,pe mine ma cam doare burta...Nu este o durere de genul cm...e mai degraba una inflamatorie,ca o balonare...Se poate sa fie de la foliculi si de la apropiata ovulatie?Daca iau no-spa este ok???


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -