Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-27


193 raspunsuri la acest subiect

#171
crisis81

crisis81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.622 mesaje

Postat 03 februarie 2008 - 17:39

quote:
Originally posted by unducthable
dragele mele, sunt in pom ..., nu stiu ce sa cred , va spuneam dimineata de inca un test care mi l-am facut , altul, si cand sa plec afara , am vazut ca mai era o liniutza pal, si subtire alaturi ...am luat alt test alta marca , de fapt 2 ..., inca unul mi-a aratat , dar tot asa , cand am revenit sa ma mai uit la el inca o data , mi-a aratat o linie subtire, a doua , putin vizibila momentan, mi-e frica ACUM sa visez , chiar acum ... , trebuie sa vad Luni, sa fac testul de sarcina, asa mi-a spus dr. matei , am sunat-o din nou, si deja ea vedea altfel lucrurile ..., si ca sa fac testul de sange imediat ... beta hcgnu am cuvinte , .., nu stiu ce sa cred , mi-e frica sa cred ceva ...daca nu sunt gravida , nu voi cadea de sus , pentru ca am trecut ca si voi prin multe momente grele ..., si astept cum am zis cu convingere de fiecare data , sa hotarasca Dumnezeu cand voi deveni mama voi vedea Luni, sunt si eu om , si pana Luni , .., sper sa nu ma gandesc la nimic , sa nu am nici un gand , nici pesimist , nici optimist , nu are rost ...va puup, dianaA FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .
Orice ai face, orice test ai folosi, oricum l-ai folosi, poti sa astepti si un an, daca nu esti [gravi] a doua liniuta nu apare sub nici o forma. Deci......din partea mea FELICITARI!!!!!Eu nu prea va scriu pentru ca mie imi place sa ignor endo, dar va citesc destul de des. Despre mine: ma pregatesc pentru FIV nr 2 care va fi in Martie [:D]. Abia astept![pup][pup][pup][pup][pup] toate fetele!
[:D]"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."[foto]Poze, amintiri, etc...

#172
ginamaria

ginamaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 421 mesaje

Postat 03 februarie 2008 - 20:38

CRISIS draguta,dar f. rar iti vede omul ochisorii..........te rugam treci si tu mai des........mai spune-ne tot felul.........Iti urez succes la noul FIV,uf ma gandesc cu groaza ca asta ne asteapta si pe noi.Pe mine si sotul meu adica.........[flo][flo][flo]

http://tt.lilypie.com/TJoqp3.png

#173
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 03 februarie 2008 - 23:04

quote:
Originally posted by crisis81
quote:
Originally posted by unducthable
dragele mele, sunt in pom ..., nu stiu ce sa cred , va spuneam dimineata de inca un test care mi l-am facut , altul, si cand sa plec afara , am vazut ca mai era o liniutza pal, si subtire alaturi ...am luat alt test alta marca , de fapt 2 ..., inca unul mi-a aratat , dar tot asa , cand am revenit sa ma mai uit la el inca o data , mi-a aratat o linie subtire, a doua , putin vizibila momentan, mi-e frica ACUM sa visez , chiar acum ... , trebuie sa vad Luni, sa fac testul de sarcina, asa mi-a spus dr. matei , am sunat-o din nou, si deja ea vedea altfel lucrurile ..., si ca sa fac testul de sange imediat ... beta hcgnu am cuvinte , .., nu stiu ce sa cred , mi-e frica sa cred ceva ...daca nu sunt gravida , nu voi cadea de sus , pentru ca am trecut ca si voi prin multe momente grele ..., si astept cum am zis cu convingere de fiecare data , sa hotarasca Dumnezeu cand voi deveni mama voi vedea Luni, sunt si eu om , si pana Luni , .., sper sa nu ma gandesc la nimic , sa nu am nici un gand , nici pesimist , nici optimist , nu are rost ...va puup, dianaA FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .
Orice ai face, orice test ai folosi, oricum l-ai folosi, poti sa astepti si un an, daca nu esti [gravi] a doua liniuta nu apare sub nici o forma. Deci......din partea mea FELICITARI!!!!!Eu nu prea va scriu pentru ca mie imi place sa ignor endo, dar va citesc destul de des. Despre mine: ma pregatesc pentru FIV nr 2 care va fi in Martie [:D]. Abia astept![pup][pup][pup][pup][pup] toate fetele!
[:D]"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."[foto]Poze, amintiri, etc...
Crisis , multumesc pentru mesaj , si ce mi-ai scris , pe mine m-a lasat paf .... multumesc din suflet , ce sa zic ..., astept maine sa fac testul.Multumesc pentru Felicitari ! sunt si Toma necredinciosul , ..., orice ar fi , maine, eu cred in Dumnezeu si in ce hotaraste El.In orice caz , Crisis , daca este sa fiu gravida , te voi tine minte ca fiind prima fata care mi-a spus aceste cuvinte , si daca nu sunt gravida, tot nu te uit !! [il] Apropo, sa stii ca de cand am facut operatia , consider ca nu mai am endometrioza , si bine faci ca ignori endometrioza, asta fac si eu , normal ca ignor ceva ce nu mai am . Asta a fost la timpul trecut. Mai scriu aici , pentru ca mai am cateva prietene cu care m-am obisnuit , cu drag sa comunic. Te pup si multa sanatate , fericire , tot ce are nevoie sufletul tu Gina Maria , eu tratamentul , ultima fiola am facut-o pe 9 decembrie. Acuma sunt in faza de asteptare de venire CM, in sfarsit , multumesc mult ca esti si tu alaturi de mine. da , ai dreptate , pana vine CM tot in tratament sa cheama ca sunt , am realizat si eu acu , la cat de zapacita sunt momentan ... va puuuup cu drag , o noapte buna si sa vedem ce ne mai aduce ziua de maine , dianaA FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .[il]

#174
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 03:15

Buna fetelor!
Anaconda2 daca in z13 era spart deja, atunci a fost folicul cu siguranta!(Cred insa ca a gresit masuratorile dr. pentru ca nu am mai auzit de folicul de 36 mmm). Multa bafta i-ti doresc, sa vezi cele doua liniute luna asta!![cheers]
Diana eu i-ti tin pumnii maine la beta HCG![cheers] Eu nu mai cred in teste, pentru ca am vazut de multe ori a doua liniuta pala si subtire, la teste gen Clear Blue, Sure Check si nu a fost sarcina, asa ca nu mai cred decat in analiza de sange.
Crisis81 multa bafta la FIV2![cheers] Vom fi colegute! Unde il faci tot la unguri???[pup]

[comoara]ne intalnim de martisor![9cer]

#175
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 08:01

Diana multa bafta pt maine, abia astept sa ne dai vestea, eu cred ca va fi o veste buna. Am facut si eu multe teste si niciodata nu a iesit cu 2 liniute decat atunci cand chiar eram gravi. Eu am facut primul test in ziua 24 si era a doua liniuta foarte pala, abia se observa, dar dupa o zi sau doua alt test a fost mai clar. Deci eu zic ca trebuie sa fie ceva, altfel ar arata doua liniute. Stiu ca testele astea nu sunt chiar 100% sigure, dar la mine tot timpul au arat exact cum era. Deci multa bafta si sa ne spui cat mai repede vestea buna, sunt convinsa ca va fi buna!


Monica [gravi] 34+ cu [fetita]

AMR 6 SAPTAMANI

#176
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 11:45

am facut acum testul de sange , in regim de urgenta , mai incolo sa vad ce iese, sunt plina de nervi ... [bang]

Sambata :

am luat un test femina

2 teste barza

un test SURECHECK

toate 4 arata a 2-a liniuta , repet , ca sa fiu sincera pana la capat , mai subtire , ca un fir de par si mai putun intensa ca aia de Control

eu am spus , nu spun NIMIC , nici ca sunt nici ca nu sunt, cred ca orice fata in locul meu ar fii foarte confuza la ora asta

parerea mea despre testele de sarcina este ca pot da un semn , pot sa te atentioneze sa faci testul de sange, sunt relative, te pot pacali ; deaceea am zis CA SUNT IN POM ... [bang][bang][bang][bang] ma doare capuuuuuuuuuuuuuuuu

atatea teste cu o liniuta am avut , incat eu acuma vad ce nu am mai vazut si de-aia ma doare capuuuuuuuuuu[bang][bang][bang]

totul e relativ , o persoana draga mie , VERISOARA MEA , a ramas gravida cu FIV , si AVUT GEMENI , valoarea beta hcg 375 ... si intr-o saptamana A PIERDUT GEMENII, AU MURIT EMBRIONII , pana la urma nimic nu e batut in cuie decat dupa ce trec 9 uni si iti vezi copilashul sanatos in bratze ; o prietena tanara apropiata de la servici , a tinut fatul pana la 8 luni, la 8 luni i s-a spus ca e vai si amar , nu se dezvoltase decat trunchiul , nu bratele , picioarele ... ingrozitor ..., la 22 de ani facea avort cu bebe de 8 luni in burta ; NIMIC NU E SIGUR PE LUMEA ASTA

eu am spus acum aici ce mi s-a intamplat , atat, nu am spus ca sunt gravida , si nu ma simt deloc bine .....

1. ce a spus Crisis: testele de sarcina nu sunt bune neaparat , dar daca nu esti gravida nu pot arat a 2-a liniuta decat daca ai luat vreun medicament anume ..., hormonal , care sa influenteze testul ; daca arata a 2-a liniuta pot sa te pacaleasca normal si ma repet MA DOARE CAPUUUUUUUUUUUUU si asta e , ca nu stiu daca sa mai iau ceva de cap ... adica medicamente ... sau sa nu iau ... ca cine stie, deaceea testul de asrcina este bine sa il fac sa ma lamuresc o data

2. chiar dupa ce voi ramane gravida , daca nu acum , maine , sa poimaine (in viitor) , e normal ca nu ma cunoasteti, dar si cand voi fii gravida, pana nu voi naste pruncul sanatos sa il tin in brate , nu voi considera nici fericirea absoluta , nici pesimismul intruchipat ....

eu sunt Toma necredinciosul, si nu doresc nimanui sa se simta cum ma simt eu acuma, cu 7 mii de dureri , inclusiv in jurul mijlocul, si ma tine si la picioare , ca si cum am urcat pe munte ... [bang] + ma doare capul .... [bang] , offfffffffffffffffff ,

dragele mele de aici si cu care am vb si pe yahoo, sau de la care am primit mesaje, suntem toate in aceeasi barca ... , Doamne ajuta pentru toate !

diana


dedicatie pentru fete : One Way Ticket



IoanaTugs, Monica , Anca , si absolut toate fetele, prietenele mele, va multumesc ca mi-ati scris si apreciez , tinem legatura






A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .


#177
lenutel

lenutel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 12:56

Buna fetelor! Mult curaj Diana! Testul de sarcina pozitiv este un inceput. Nu zic sa te bucuri foarte tare, dar trebuie sa gandesti pozitiv, si chiar daca nu ti se va adeveri ceea ce crezi, sa nu iti pierzi niciodata speranta, trebuie sa avem incredere ca intr-o zi vom deveni si noi mame. Sufletul copilului vine de la Dumnezeu.

#178
lenutel

lenutel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 13:27

Ca si o completare la ceea ce am spus mai devreme, am sa va povestesc despre visele mele care intr-o zi s-au transformat in cosmar.Dupa ultima injectie cu diphereline, am luat o luna anticonceptionale Logest, dupa care mi s-a reglat ciclul. In luna a doua vin la servici si dintr-o data simt ca ametesc cand ma ridic. Nu imi dau seama ce se intampla. Eram si foarte racita. Iau un nurofen. Imi intarzie ciclul, imi zic ca este ceva normal avand in vedere ca si luna trecuta mi-a intarziat. Nu mai stiu ce sa fac. Sunt tot mai racita. Nu mai iau nici un fel de medicament pana nu imi fac un test de sarcina. In septembrie era ziua sotului meu, si imi iau un test de sarcina care dupa atatea teste negative mi se intrezareste o a doua linie. Nu stiu ce sa fac, sa ma bucur sau poate e prea devreme. Il sun pe sotul meu sa imi mai ia un test de sarcina. Astept pana dimineata sa folosesc testul. Dimineata test pozitiv de sarcina. Era cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat in ultimii doi ani. Nu ma mai bucuram de nimic inainte. Simteam ca fericirea mea nu este deplina. Ma duceam in fiecare zi la biserica si citeam Acatistul lui Ioachim si Ana. Am plecat la medic repede ca sa-mi confirme. Eram intr-adevar insarcinata. Toata lumea era fericita, in special eu. Asta pana intr-o dimineata cand am vazut o pata maronie. M-am speriat si am plecat repede la medic. La consultatie medicul imi spune imi pare rau sarcina este oprita in evolutie. Am plans intruna. si nu puteam decat sa ma intreb de ce. Cel mai dureros era cand ma intreba cineva despre sarcina. Nu puteam sa raspund nimic. Imi venea numai sa plang. Dar viata merge inainte, cu bune si rele, important este sa avem forta sa trecem peste toate, SI SA NU NE PIERDEM SPERANTA.

#179
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 13:45

Salutare, salutare!
Am lipsit motivat sa stiti, am fost la munte sa relaxam "outzele" si [gica], bineinteles cu prestari la greu [il].
Diana...ar fi o minune avand in vedere ca ai putin timp de cand ai terminat tratamentul, dar cum DD face minuni, ma [ruga][ruga] sa ne dai o veste buna azi, uite fac si galerie [disco][disco][disco], [pup]
Monica...esti scumpa rau la vedere [flo] pupam burticutza [pup]
O saptamana excelenta tuturor, sa aveti parte numai de bucurii!
[grup][dual]

Revin:
Lenutel... [grup] o imbratisare mare face cat o mie de cuvinte,pupici multi sa mangaiem sufletzelul.[pup]Timpul vindeca toate ranile.




in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/7qKBp2.png

#180
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 04 februarie 2008 - 14:07

LENUTEL , sunt alaturi si de tine, si ai zis ceea ce gandesc si eu ,

sufletul copilului vine de la Dumnezeu si copilul odata cu el .

Exact ce spusesem si eu inainte , din pacate nimic nu e sigur , eu am aratat exemple care u ramas gravide si cu FIV si fara FIV si tot nu a fost sa fie. Lenutel , ai impartasit si tu cosmarul tau .

Eu voi crede in Dumnezeu pana la sfarsitul sfarsitului .
De la el vine bucuria , minunea .
Si ce e rau si trist , sunt incercarile vietii , asta este .

va pup, mai beau o cafea mica , ma doare capul , asa as lua un medicament ... , nu voi lua, sa vedem .... [bang][bang][bang]



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabost...et.ro/nunta.asp

http://cgbostan.evonet.ro/gallery.htm





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -