Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina 24


294 raspunsuri la acest subiect

#31
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 17:51

Danangie , sper sa reusesti sa iti revii cit mai repede, sa treci cu bine de operatie si sa vii cu vesti bune cit mai curind posibil. Decizia pe care ai luat-o cu operatie mi se pare foarte buna. Un chist, mai ales dermoid (daca am inteles eu bine), iti poate crea probleme mari in sarcina, se poate si sparge Doamne fereste, asa ca e mult mai bine sa-l inlaturi cit mai repede, ca sa stai tu linistita dupa aia.



Cristina, [gravi] 27+ si bebe scump [baietel]



POZE

POZE BURTICA SI BEBE



#32
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 18:40

pepsi,ce figura e Dominic!ce alarma ti-a dat!iti multumesc de incurajari.si eu am incredere ca Dumnezeu ma va ajuta.si sotul...[;)]ai timp sa fii in al noualea cer ca vei naste sau tot mai trag de tine la serviciu?sper sa te odihnesti mai mult cand vei intra in concediu.[pup]
liana,e cumplit ce se intampla in sistemul medical din Romania...ce i-as impusca.[pup]
mirela,ma uimeste din ce in ce mai mult "competenta"unor medici (asa-zisi medici,de fapt).multa sanatate mamei tale si tie multa putere sa treci peste probleme.[pup]
cristina26,imi pare tare rau ca nu a iesit bine analiza.poate saptamana asta va fi bine.[pup]
michelle,imi pare bine sa vad ca esti intr-o dispozitie buna.iti multumesc pentru incurajari,dar sper ca nici tu nu pierzi timpul.[pup]
sicuta,cum mai rezisti cu mutatul?noi ne-am mutat de atatea ori ca am innebunit.si in vara ne mutam la casa...[pup]
irenecam,sper ca ti-au iesit bine analizele ca ti-am tinut pumnii.multumesc de incurajare.[pup]
danangie,exact aceeasi poveste,dar si sotul meu m-au facut sa nu mai plang decat foarte rar.cateodata plansul iti face bine,te descarci,dar noi simtim nevoia de cele mai multe ori sa plangem.si nu ne mai face bine.[pup]
msemcu,iti tinem pumnii!sa fiti sanatoase toate patru![pup]
iubitelor,sunt in pauza,am terminat mancarea,jumatate din curatenie,la fel si calcatul.ma gandesc cu groaza ca in vara ne mutam la casa ca nu stiu cum voi reusi sa fac curatenie,daca acum ma termina un apartament cu doua camere?!si voi fi si insarcinata...Doamne ajuta,eu sa fiu insarcinata,ca le scot eu pe toate la capat!va doresc sa aveti numai vesti bune,asa cum am avut si eu.[pup]tuturor!



#33
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 18:42

Mirelush, multa sanatate mamei tale si multa bafta la operatie!

Fii tare, o sa vezi ca va fi totul bine!

Te imbratisez cu drag![pup]




Nana, [gravi] 21+ [baietel] Razvan Andrei

In asteptarea lui [copil]

Nunta noastra de vis!


Las Vegas

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

#34
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 20:32

MICHELLE nu scumpa nu am abandonat deloc ideea de a ramane gravida. D-ne fereste!! Doar ca Giulia( nepoata mea) abia astepta sa aiba un verisor.....si stia ca va veni in decembrie......normal ca i-am explicat ca o sa-mi trimita alt verisor in burtik in scurt timp.....si scumpa s-a linistit ca imediat a inceput sa-mi povesteasca peripetiile ei de la scoala. Pup



MARI dulce mamica, nu , nu am abandonat ideea de a deveni mama.....deci am explicat mai sus....eu sincer deja nu mai am rabdare!!![biz] Multa sanatate!!



CRISTINA nu....multumesc lui D-zeu...chistul meu e din lichid. Nu e deroid. Pai daca era dermoid nu mai stateam eu asa de mult timp cu acest chist. Stii il am de vreo 6 ani de zile [help]. Si eu abia astept sa ajung la operatie ca sa scap.



MIRELA multa sanatate mamei tale, sa dea Domnul sa fie totul bine.



Stiti nu stiu daca va consoleaza....dar si aici medicii sunt foarte silosi si sistemul de aici la fel. Cum scriam mai devreme....cumnata mea azi e la chiuretaj ca ieri a aflat ca sarcina s-a oprit din evolutie. Si fetelor, de dimineata la 7,30 abia acum au chemat-o sa ii faca chiuretajul. Pentru faptul ca a cerut sa fie adormita ......au lasat-o tocmai la urma....au tratat-o foarte urat....foarte inuman.....D-ne ajuta.....in juma de ora tre' sa iasa....

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#35
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 21:49

buna fete dragi,
eu am intrat doar de vreo 2 ori la voi, dar simt nevoia sa vorbesc cu cineva pt. ca ma incearca o gramada de sentimente si nu reusesc sa ma linistesc deloc. Azi am iesit din spital, m-am internat de urgenta duminica noaptea cu hemoragie mare, luni m-au chiuretat si cat am stat acolo am vazut atat de multe cazuri si situatii ca nu mai stiu...imi vine sa plang, si pt mine si pt voi si pt toata lumea care sufera.
Erau multe fete gravidute cu probleme, care faceau tratament sa tina sarcina, f multe cu sarcini pierdute dar parca si mai multe care au venit pt chiuretaj la cerere. Ma uitam cum se perindau pe acolo, parca erau pe banda rulanta... nu stiu, nu judec pe nimeni, fiecare face ce crede de cuviinta, ele stiu mai bine ce motive au, dar mi se pare tare nedrept... cine isi doreste nu poate sau are mari probleme si cine nu vrea...of doamne, nu stiu de ce se intampla asa.
Sper ca nu vorbesc prostii, nu vreau sa va mai supar si eu, sigur ati simtit si voi asa dar pt mine e prima data cand trec prin asta si sunt inca socata. Se zice ca de ce ti-e frica nu scapi: tot timpul mi-am spus ca n-o sa ajung sa fac vreodata un chiuretaj si uite ca am ajuns fara sa vreau.[bang] Din fericire nu-mi aduc aminte prea mult din ziua aceea pt ca inainte am fost paralizata de frica si dupa...cred ca m-au ametit bine de tot[alcool] ca nu mai stiu, cred ca am dormit toata ziua.
Va las acum, sper sa revin cu ganduri mai bune. Va pup pe toate [floare3][pup]

#36
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 21:54

Fetelor sunt atat de deprimata,imi vine sa renunt sa nu mai incerc,e un stres psihic atat de mare...E imposibil sa spun ca las de la sine si ca nu ma mai gandesc,nu mai numar,nu mai socotesc,numai la asta ma gandesc..imi doresc atat de mult un copilas sanatos dar atat e de mare dezamgirea cand inca o luna trece si testul e neagtiv....Anul trecut in mai pe 25 am conceput-o pe fetita si ma gandesc ca poate luna asta nu ar trebui sa incerc..nu mai stiu dar sunt atat de trista ca viata asta e asa de nedreapta!Ma stresez atata sa raman gravida si apoi vine frica aceea mare de care nu voi scapa pe parcursul sarcinii si cine stie daca voi ajunge sa imi tin copilasul sanatos in brate!!!



SUFLETEL te asteptam

#37
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 22:03

MICHELLE eu zic sa te calmezi....eu am 30 de ani si am mare incredere ca va fi bine si ca voi avea multi bebe. De ce nu incerci sa te detasezi putin de fuga asta pentru bb? Eu stiu ca ti se pare imposibil dar eu zic ca numai asa vei reusi sa-ti revii putin si sa iei totul ca atare si sa te bucuri de placerile vietii. Am mai zis si-o mai zic: stresul e dusmanul numarul unu pentru a ne implini visul de a ramane gravide.Eu multumesc lui D-zeu reusesc sa ma controlez si nu ma agit, ca am trecut si eu prin asa ceva si stiu ca nu am avut rezultate. Offf....nici nu stiu ce sa mai zic ca sa te fac sa intelegi ca nu trebuie sa te descurajezi si sa ai mare inceredere in D-zeu. Trebuie sa crezi pozitiv si sa te bucuri putin de viata...Ma duc pana la cumnatii mei cei mici si ma intorc cam in 2 ore.....sper sa gasesc un mesaj de la tine ca esti mai bine. Parca citisem ca tu esti in perioada fertila , nu? Mai ales acum! Trebuie sa fii calma si increzatoare. Mult noroc!



Cumnata are aproape 2 ore de cand e in sala si tare-s stresata ca nu mai iese....of....

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#38
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 22:10

Mirelus[pup] sunt alaturi de tine! Multa sanatate mamei tale si Dumnezeu s-o ocroteasca[ruga] Ai credinta si totul va fi bine[grup]



Mari[pup] iubita, nu-mi vine a crede! Deja te duci la spital! Doamne ajuta[ruga] Abia astept sa primim vesti de la tine, ma voi gandi mereu la voi!



Michelle[pup] te rog nu da inapoi! De acum mergi tot inainte, nu te mai uiti in urma! Iubita nu te descuraja! Ce vrei sa faci? Sa incepi sa te protejezi iar? La fiecare ciclu ai gandi: "uite, poate acum nu-mi mai venea, daca eram mai curajoasa!" Sa stii ca am un loc pastrat pentru tine la odisee si nu accept niciun refuz!



Liana[pup]

Flavia[pup] tare faza cu Dominic! Dar sigur Dominic e cel care a udat patul?[:D] Glumesc, stii, nu?[flo] Va pup cu drag[pup]

Toata ziua am suferit de somn si acum la fel! M-a durut burta ca la ciclu, dar sper ca-i din cauza ca se modifica uterul, se mareste. Cred ca merg sa ma pun in pat. Trebuie sa ma odihnesc, ca maine seara avem petrecere la un prieten.



Cristina[pup] sper ca esti cumintica si nu te-a mai durut burtica, ok?




[ruga] [gravi]6+[8**]

Poze Laura

Iepurasul nostru

#39
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 22:25

Dragele mele,

Tot intru si va tot citesc ca nu am nici un chef de invatat. Ieri am avut dar din nefericire m-am incurcat la una din probleme, ce a intrebat profesorul si ce am inteles eu [alcool]nu avea nimic in comun asa ca ma asteptam sa iau nota mare dar se pare ca nu va fi asa. Dar acum nu ma mai intereseaza decat sa trec si asta stiu ca asa va fi.

Mai am un examen luni dimineata si am gatat[:D] cu scoala o perioada.

Sunt foarte ascultatoare si ma tin de regim, sper sa imi iasa analizele bune marti cand ma duc sa o vad pe dr. O sa va spun ce zice.

Fetita misca de zor, este o dulce[il], o iubesc deja[il]

Flavia uite draga ce trece timpul, imediat trebuie sa mergem sa ne imbatam de bucurie veniri micului canadian -roman pe lume[canada]. Cum te simti?

Mirelus o operatie reusita mamei tale.

Michelle abea astept sa ne zici ca ai II.

Liana30 imi pare atat de rau pentru ca a trebuit sa treci prin asemenea experienta. Of, nici nu stiu ce sa zic. Te pup dulce!

Cred ca ma apuc un pic de invatat. Va pup dulce pe toate



What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller

Cristina mama ingerasului Paul



ingerasul meu Paul



filmulet



[gravi] 28+ [fetita]Ingrid Ecaterina si mami

#40
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 22:49

Deci, in primul rand [iartama] doamnele mele, ca am lipsit atata [flo], dar treburile administrative ale familiei s-au cam adunat si tot pe mine pica magareata sa le rezolv [:p].
Chantal tu cum mai esti? Sper ca timpul sa-si faca datoria si sa-ti mai atenueze din of, ca stiu ca e greu si sa-ti faci curaj mai repede sa incepi "munca" la BB.[pup]
IreneCam, gata cu suspansu' [:(] ca a venit ziua 1 si deci nu tu test, nu tu medic.Incep numaratoarea si de aci in colo, Doamne Ajuta ![pup]
Michelle te rog sa pastrezi si in continuare distanta de butoi, ca nu acolo e locul tau, da? Sper ca ne-am inteles, ca altfel, iau fetele cu mine [si-eu] si vezi tu....trecem la represalii [neand].[pup]
Msemcu, avand in vedere ca se apropie cu repeziciune , ziua fericita in care o sa-ti tii minunile la piept, iti doresc o nastere usoara (chiar daca e cezariana), recuperare cat mai rapida si sa revii printre noi cu primele impresii, fericita si implinita.[pup]
Pepsi, doamna draga, mie nu mi se pare ca esti asa mare cum ai tu impresia. Si chiar daca asa simti, important e cadoul de la "bord". Sper ca in curand sa stai si tu linistita acasa, sa te bucuri si altfel de minunata maternitate, alaturi de Dominic si sotul tau.[pup]
Laura, n-a fost sa fie, dar nu disper, ca o sa fie bine pana la urma, asa simt. Tu? Cum te simti in fericita stare? Sper ca bine si tot fara greturi,ca si asa nu-s obligatorii[;)][pup]
Cristina26, multa sanatate si sarcina usoara in continuare si tie. Si daca asculti de medic, o sa fie bine si cu diabetul, asa ca nu te mai nelinisti.[pup]
Blueeyes multa, multa sanatate la mama ta . Fii calma, ca ii trasmiti calmul si mamei tale si o sa fie bine. Plus ca nu trebuie sa te mai necajesti, ca poate ai un samburel in burtika si nu e bine sa te stresezi. Inca o data multa, sanatate mamei tale si sa treceti cu bine prin incercarea asta.[pup]

Eu, ce sa va spun, sunt in ziua 1, mare si lata si deci macar pot incepe sa numar. Chiar daca nu a fost sa fie BB, desi speram din suflet, important e ca a venit totusi CM fara tratament (asa cum v-am transmis prin Michelle [pup]), avand in vedere problemele mele.De acum, cu DD inainte![:)]
[pup]-ici la toata lumea si sanatate, ca asta e cea mai importanta.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Astăzi, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -