Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina 24


294 raspunsuri la acest subiect

#11
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 09:34

fetele mele dragi, imi lipsiti tare mult, dar lasa ca intru eu in maternitate(sper sa nu nasc pina atunci) si nu mai scapati de mine!



lau, ma faci sa rid, si-mi merge la suflet ce spui![dual]ma simt mare, grea, desi toata lumea imi zice ca am burta mica! a venit caldura si ma simt tare umflata!asa e mai putin si-l tin in brate, iti dai seama ca abia astept! cam ai semne de graviduta tu, oboseala e primul semn, si faptul ca te simti plina, fa un eco si un test de singe! abia astept rezultatul!



cristina26, imi pare rau iubito de testul ala de diabet! sa stii ca ma gindeam eu cind ai spus ca te-ai ingrasat atita, la fel am fost si eu cu Dominic, dar stai linistita ca poate nu e nimic, la mine testul al doilea mi-a iesit bine!tin pumnii! ai dreptate cu David lasa fetele lui mari mai intii(am visat-o azi noapte)



liana, imi pare atit de rau prin tot ce treci, si-ti admir mult puterea, este o onoare ptr mine sa-mi faci galerie!



laura, sa stii ca la fel imi zic fetele de la birourile din jur....ca voi naste acolo! sper sa nu, ca am mare nevoie de odihna, macar citeva zile!pai cum sa nu ma bucur ptr tine, da ce sa te las asa singura! acuma cit pot sa ma bucur la dublu!(si eu te citesc la odisee)



teo, super ca au iesit bine analizele, la treaba cu tine, ca daca ovulezi azi(ziua 14) ovulul traieste 24 ore, deci nu e timp pierdut, si daca e cum zice medicul tau.....atunci e mai super fericirea! da-i bataie! vreau vesti bune!



michelle, iubito, imi merge la suflet ce spui!asa e abia astept sa nasc!of, asa e la lucrul ala numa stres am, nici sa maninc cum trebuie nu mai am nici chef nici timp!dar lasa ca apoi nu scapati de mine, vin si ei mei in iunie, mi-au spus ca-si iau bilete, abia astept sa-i vad, ca nu i-am mai vazut de 3 ani!hm, numa bunatati faci, pacat ca nu stai mai aproape ca te-as vizita des!aveam pofta de clatite zilele astea si m-am gindit la tine!si sa nu uit! cind nu ai somn nu bintui pe forum , la treaba cu tine!



idaira, sa nu te mai aud ca esti batrina la 36 ani ca te iau la bataita! nasa mea de casnicie nu reusea sa aibe copilasi, s-au tot chinuit ei ani de zile si pe la 36 ai a ramas cu primul baiat, iar la 38 a ramas cu al doilea! dupa atita timp de incercari, i-a avut mai tirziu,si are acuma doi flacai sanatosi de 18 si 20 ani!



sicuta, spor la mutat, sa ne mai scri despre tine!



mirelush, iubito, sint aici ptr tine, sanatate multa mamei tale, sper ca nu e ceva grav, se va face bine, ai sa vezi si-i vei da apoi vestea buna ca esti gravi, si va rasari soarele si ptr tine, nu dispera!



chantal, fa ce crezi tu ca e mai bine ptr tine! este super ca nu iei medicamente, ma bucur tare mult! daca vrei te pot invata sa faci capitol nou, nu e greu, ileana m-a invatat pe mine! prima data cind il faci e mai greu dar apoi inveti! iti dau eu pe mail toate linkurile ca sa le pui la subiect, si ai de creeat numa cele noi!imediat ce-mi da remaliss datele o pun pe listuta!



remaliss, vad ca esti timisoreanca ca si mine!asa ca imi permit sa-ti dau bataita! desi nu am voie la efort![:D] cum ti-au spus fetele ca sa fii pe lista trebuie sa ceri sa fii, ptr ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, si atunci nu se stie pe cine sa trecem si pe cine nu ca sa nu suparam pe cineva! deci, astept datele tale, ca sa te pot pune pe lista, desi mi-ar fi placut mai mult sa nu apari pe lista asta, dar, va fi o mare placere sa te pun gravida!



mari, te-am visat azi noapte!



ileana, cum mai sinteti, cum e adaptarea?



della, cind faci testul? au venit uratii, cind tre sa-i speriem? cum se simte micutul dupa operatie?



hair, cum mai esti?



cristina, sanatate multa, ma gindesc la voi! azi am vorbit cu contabila care are gemeni si zicea ca de la saptamina 27 pina la 35 cind a nascut numa in pat la spital a stat, si uite ca are 2 fete superbe! vei reusi si tu!



jojo, cum mai esti?stii ce-o sa fie?



joahna, si tu cum mai esti? stii ce o sa aveti?



mcrissa, unde esti? o veste buna ceva?



ale, cum esti? mai singerezi?



andreea, abia astept sa termini examenele si sa revii pe aici!si daca poti cu vesti bune, ar fi si mai bine!



mina, nu mai stiu nimic de tine! cum esti?



irlandeza, sa ne tii la curent te rog cu sarcina ta, nu ne uiti!



vivela, ce mai faci?unde te ascunzi?



ati vazut articolul de pe prima pagina a sitului, despre pierderile de sarina? tare interesant, am sa-l pun ca si link cind am mai mult timp!

o mica anecdota si apoi merg la somn ca e 24.30 si miine merg la munca [bang], azi noapte m-am trezit ca eram uda pe pantalonii de pijama, si zic gata mi s-a rupt apa!panica, ma trezesc buimaca de somn, ud tot patul in jurul meu, dar nu aveam dureri, nimic imi era tare bine! cind ma uita mai bine linga mine cine credeti ca dormea linistit cu bluza uda pe el, dar isi daduse jos pantalonii uzi, Dominic, care facuse pipi in pat! [:D], a urmat schimbat,relaxat ptr mine, si am mers amindoi la nani in patul celalalt!



va pup pe toate



Flavia [gravi]35+ David[baietel] si mama lui Dominic 17 mai 2004

albumele de familie

#12
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 12:12

Buna dimineata, fetelor!
CRISTINA_ANA cum esti? Sper ca au cedat durerile, stiu ca nu statul in pat e parte cea mai grea, ci ingrijorarea de la starea nasoala data de contractii. Da, m-am hotarat pt analize, o sa ma duc la Geneticlab, ca toata lumea il vorbeste de bine...sper sa nu fie ca la pomul laudat.Ai grija de tine.
LAURA, ma bucur ca e totul bine...cred ca o sa intru pe la odisee sa va citesc, desi asa imi faceti o pofta sa fiu [gravi]...si inca nu am voie. Dar lasa, ca trece repede timpul[;)]
CRISTINA26, multa bafta la examene!!
MICHELLE, cum a iesit prajitura cu mere??[pofta][pofta]La dr nu am fost inca, am facut azi o niste analize de sange, la pranz primesc rez.Nu e nimic special, doar cele hematologice si virale uzuale, tare imi doresc sa se fi normalizat toti parametrii, asta va insemna ca incep sa imi revin si deci pot sa sper ca voi putea incepe peste cateva luni sa "lucrez la proiect" cum spunea Sicuta.
REMALISS, cum te mai simti? La mine au cedat durerile, n-am luat nimic, pur si simplu au disparut! Astept CM si apoi fac o programare sa vad ce si cum...La tine sper sa fie de bine, adica o bobicica cu ochisori. Daca nu, nu dispera, vezi ca fetele sunt puse pe treaba, in mod sigur ne vom "contamina" si noi mai devreme sau mai tarziu![pup]Sa ii dai datele lui Pepsi...eu dupa vreo 2-3 sapt mi-am dat seama ca trebuie sa spun eu ca vreau pe listuta, tot asteptam sa ma treaca ea!Ai grija si te asteptam cu vesti bune curand!
TEO, e extraordinar...Succes!!!!!!!!!Daca nu e sa fie luna asta, luna viitoare eu zic ca sunt sanse MARI!Tin pumnii!
LAUMELI, noutati??Eu sunt curioasa de fel, nu mai ma tine in suspans![pup]O sa fie bine!
CHANTAL, tu cum mai esti? Te inteleg mai bine decat crezi referitor la reactia fata de bebei...Fa ceea ce simti si va fi bine.[pup][pup][pup]
LIANA, nu iti mai spun nimic decat ca ii vine sa ma sui in masina, sa vin la Craiova si sa [haibat]pe toti indolentii, nesimtitii, dobitocii care te fac sa treci prin atata chin.[:(!][:(!][:(!]Te imbratisez mult.
PEPSI, tare faza cu Dominic! Stii ca mie chiar mi s-au rupt membranele in somn? Nu ma durea nimic, visam ca un purcelus...Cred ca ingerasul meu pazitor m-a trezit la momentul oportun!
ALIX, DANAANGIE sunteti bine azi?
MIRELA, multa sanatate mamei tale, iar tie multa, multa putere.
ALE, mai da-ne un semn.

Pupici tuturor celor pe care nu le-am mentionat...ma iertati, fetelor, dar de la o vreme uiiiit, ceva de groaza!!!!

P.S.: voua va merge greu forumul???ca la mine nu stiu ce sa intampla

[flo]Andra

#13
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 12:44

Buna dimineata, fetelor!
CRISTINA_ANA cum esti? Sper ca au cedat durerile, stiu ca nu statul in pat e parte cea mai grea, ci ingrijorarea de la starea nasoala data de contractii. Da, m-am hotarat pt analize, o sa ma duc la Geneticlab, ca toata lumea il vorbeste de bine...sper sa nu fie ca la pomul laudat.Ai grija de tine.
LAURA, ma bucur ca e totul bine...cred ca o sa intru pe la odisee sa va citesc, desi asa imi faceti o pofta sa fiu [gravi]...si inca nu am voie. Dar lasa, ca trece repede timpul[;)]
CRISTINA26, multa bafta la examene!!
MICHELLE, cum a iesit prajitura cu mere??[pofta][pofta]La dr nu am fost inca, am facut azi niste analize de sange, la pranz primesc rez.Nu e nimic special, doar cele hematologice si virale uzuale, tare imi doresc sa se fi normalizat toti parametrii, asta va insemna ca incep sa imi revin si deci pot sa sper ca peste cateva luni voi "lucra la proiect" cum spunea Sicuta. Analizele mi le fac si pt ca finuta mea a nascut de curand si a luat hepatita C la nastere. Nu in Rwanda, in Bucuresti, in 2007! Asa ca m-a cuprins paranoia!
REMALISS, cum te mai simti? La mine au cedat durerile, n-am luat nimic, pur si simplu au disparut! Astept CM si apoi fac o programare sa vad ce si cum...La tine sper sa fie de bine, adica o bobicica cu ochisori. Daca nu, nu dispera, vezi ca fetele sunt puse pe treaba, in mod sigur ne vom "contamina" si noi mai devreme sau mai tarziu![pup]Sa ii dai datele lui Pepsi...eu dupa vreo 2-3 sapt mi-am dat seama ca trebuie sa spun eu ca vreau pe listuta, tot asteptam sa ma treaca ea!Ai grija si te asteptam cu vesti bune curand!
TEO, e extraordinar...Succes!!!!!!!!!Daca nu e sa fie luna asta, luna viitoare iti dam un sut spre odisee!Tin pumnii!
LAUMELI, noutati??Eu sunt curioasa de fel, nu mai ma tine in suspans![pup]O sa fie bine!
CHANTAL, tu cum mai esti? Te inteleg mai bine decat crezi referitor la reactia fata de bebei...Fa ceea ce simti si va fi bine.[pup][pup][pup]
LIANA, nu iti mai spun nimic decat ca imi vine sa ma sui in masina, sa vin la Craiova si sa [haibat]pe toti indolentii, nesimtitii, dobitocii care te fac sa treci prin atata chin.[:(!][:(!][:(!]Te imbratisez mult.
PEPSI, tare faza cu Dominic! Stii ca mie chiar mi s-au rupt membranele in somn? Nu ma durea nimic, visam ca un purcelus...Cred ca ingerasul meu pazitor m-a trezit la momentul oportun!
ALIX, DANAANGIE sunteti bine azi?
MIRELA, multa sanatate mamei tale, iar tie multa, multa putere.
ALE, mai da-ne un semn.

Pupici tuturor celor pe care nu le-am mentionat...ma iertati, fetelor, dar de la o vreme uiiiit, ceva de groaza!!!!

P.S.: voua va merge greu forumul???ca la mine nu stiu ce sa intampla

[flo]Andra

#14
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 12:47

uuuuuuups! v-am zis ca la mine a luat-o razna netu', nu mi-a aparut ca a fost trimis primul mesaj si l-am refacut.ooooooooof, si este kilometric! scuze, promit ca nu mai fac

#15
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 13:14

Buna dimineata si de la mine,



CHANTAL sper sa fie bine mama ta.....doamne ajuta sa fie bine si da sa o incurajezi si sa ai mareee incredere in D-zeu. Roaga-te ca ai sa vezi ca va fi totul bine. Iti sunt alaturi![flo]



IRENE eu sunt binisor.....cand mai trista....cand mai bine ......adevarul e ca ma gandesc mult la povestea acelui copil din Rai care avea lumanarea stinsa din cauza lacrimilor mamei lui.......si nu plang.........dar am plansul in gat si ma gandesc ca intr-o zi voi exploda de plans. Mai rau pentru mine acum e ca ieri cumnata mea a aflat ca are sarcina oprita din evolutie.......e asa de crunta viata asta.....dar trebuie sa o acceptam si sa mergem inainte.



LIANA eu nu stiu de unde ai acest curaj....aceasta vointa...apropo ce zodie esti? Mama e exact ca si tine si e balanta...o lupatatoare neinvinsa....Vroiam sa te intreb.....dar la ce folosesc aceste examene pe feti? Iti zice de ce nu a mers gravidantza inainte? Oare ar fi trebuit sa fac si eu? Pe mine nu m-a intrebat nimeni nimic de acest lucru.......



PEPSI multumim de noul capitol.....pupici pe burtik si multa sanatate!![flo]

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#16
jojo_miha

jojo_miha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 990 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 13:16

Flavia multumim suntem bine,nu stim ce este ,nici nu am intrebat.Ma bucur ca am rezolvat cu medicalul sunt in risc maternal si am scapat de internari si de asistente.Astept rezultatul la triplu test si as vrea sa zboare timpul sa am si eu 35 saptamani ca tine[:D].Mai ai putin si ti puisorul in brate,cred ca nu mai ai rabdare.
M-a felicitat doctora ca nu am luat nici un kg si ma rog sa fie asa mereu ca orice kg creste tensiunea.Ma plictisec in casa,in mai putin de 3 saptamani am cusut un goblen,am zis ca-l inramez si-l duc in spital,dar pana nasc cine stie cate voi mai coase.
[pup] la toate.

Mihaela [gravi]17+

#17
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 14:41

Ieri nepoata mea de aproape 8 ani care isi astepta cu ardoare verisorii....m-a intrebat de ce nu o sa mai aiba verisori. I-am zis pentru ca DD a avut nevoie de 2 ingerasi si de asta i-a luat la El. Si m-a intrebat: Si de ce nu i-a luat de la alt cineva?

M-a blocat.....nici nu stiam ce sa-i raspund......i-am zis ca ingerasii nostri erau frumosi si bravi......nu stiam ce sa-i raspund......ca oricum nu ar fi inteles.....si nici nu intelege de ce nu va mai avea verisori.

Eu acum am ajuns sa citesc cap.2 al acestui subiect.....atatea dureri......atata tristete, dar si atata incredere si curaj cand vad ca foste mamici sunt deja mamici sau sunt in asteptare de bebic.....asta imi da multa speranta...

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#18
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 14:56

Dananagie-dar de ce spui ca nu va mai avea verisori?Sper ca nu te gandesti sa renunti ca uite ce te asteapta[neand]Ii vei darui verisori in curand,trebuie sa ii spui sa aiba putintica rabdare,totul va fii bine!

Fetelor dragi Lau-Meli-va transmite ca au invadata-o uratii,e in acelasi timp dezamagita ca nu a fost sa fie bebe luna asta dar si linistita ca acum poate sa numere si ea,dupa atata timp i-a venit si ei CM fara tratament!nu vroia sa va tina atata in suspans si ii pare rau ca nu a avut ea astazi timp sa va scrie dar de indata ce are timp va va scrie si va pupa dulce pe toate!




SUFLETEL te asteptam

#19
msemcu

msemcu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 15:15

Flavia[pup][pup], scumpa mea, hai ca mor de curiozitate sa-mi povestesti cum a fost visul? Da-mi mai multe detalii, te rooog!![flo][flo]
Foarte draguta si haioasa povestea ta cu Dominic! Imi pare rau ca ai parte de atata stres si chin cu serviciul asta!! Dar a mai ramas putin, nu? Eu am fost mai norocoasa din punctul asta de vedere!! Abia astept sa ne spui ca te-ai relaxat, stai acasa, faci prajituri si astepti sa vina bebe!!![olala][olala]

Eu de maine sunt la spital! Dupa cum v-am povestit, doctorita mea vrea sa ne tina sub supraveghere! E mare inghesuiala la mine in burtica si spune ea ca oricand se poate intampla ceva, asa ca ar fi mai bine sa fiu acolo!! Imi pare rau ca nu o sa va mai pot scrie, dar o sa o rog pe sora mea sa va tina la curent cu ce se mai intampla!!!

Mirela, imi pare rau ca ai probleme cu mama ta! Sper sa se rezolve totul cu bine si sa ne anunti cat de curand ca ai vazut la dublu!! [pup][pup]

Luara, sa fii cuminte si linistita pana ma intorc!! Si mai ales optimista, da??? Incerc sa rezolv cumva sa am net si la spital, iar daca reusesc o sa citesc cu mare drag aventurile tale de la odisee!!!

Plus ca sunt curioasa ce fete ti se alatura cat de curand!!! Michelle, sper ca luna asta va fi si luna ta, da?? [pup]

Remaliss [pup], nu te supara pe noi! Te asteptam aici oricand ai chef sa scrii!! Toata lumea e la fel de importanta pentru noi, sa stii!!

Mihaela, e super ca ti-ai rezolvat problema cu concediul! O sa treaca repede timpul o sa vezi!!! Uite si eu ma gandeam cum o sa fie si deja suntem in saptamana 34!! Parca nici nu mai stiu cum au fost primele saptamani, dar trec, cate una incet si sigur!! Iar numaratoarea asta e cea mai placuta! [:)] Ai grija de tine, stai linistita si o sa vezi ca totul va fi bine!!!

Danangie, copii ne pun uneori niste intrebari la care ramanem cu gura cascata! Dar eu sper ca nu ti-ai pierdut speranta! In toamna vei si tu pe lista gravidutzelor, da? [pup][:)]

Pupici tuturor fetelor, imi cer scuze celor carora nu le-am scris direct si sper sa auzim numai de bine!!! Celor care sunt gravidutze le urez sarcina usoara si fara probleme in continuare, celor care aspira sa fie, sper sa li se indeplineasca visul cat de curand, iar fetelor care au trecut recent prin durerea unei pierderi atat de mari le doresc sa gaseasca linistea si curajul de a merge mai departe!!

Pupici,

[:)][pup]



Mari 33+[bebic][bebic][bebic]

#20
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 15:39

Msemcu-draga deci pe ultima suta de metrii,nu-mi vine sa cred!Iti vom tine cu toate pumnii!eu iti doresc de pe acum nastere usoara sa ai si cele trei printese sanatoase sa le tii in brate cat mai repede!Te pup si nastere usoara iti doresc!



SUFLETEL te asteptam


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -