Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

idee afacere


91 raspunsuri la acest subiect

#51
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 18 martie 2009 - 21:41

Pai zi-ne mai multe despre ceea ce ti-ar place sa faci, spre ce ai putea sa te indrepti. O afacere iti solicita 90% din timp, e mai greu decat la un job, iar daca afacerea respectiva nu te atrage...

"sky is the limit!"

#52
ariadna_coca

ariadna_coca
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 19 martie 2009 - 09:57

Subscriu ideea de afacere a Danei E (parca)...[:D]cea cu impinge tava....
Totdeauna este cineva in cautare de mancare[bang].........ca de....asa suntem noi...natie de mancai...
Si daca e intr-o locatie super,daca are preturi care permit rulaj maxim zilnic,mai ai si o bucatareasa priceputa si cu gura mare...succesul e asigurat...
Vaze ca incepe sezonul la C-ta...!!!!!!!![flo]...clienti vor fi tata.......

Pup
Coca

#53
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 19 martie 2009 - 19:19

Ariadna_coca, dar de ca trebe sa aiba bucatareasa "gura mare"??? S-au deschis multe localuri de genul asta si in Cta-impinge tava...si orasul nu e chiar atat de mare cum pare, ce naibii are 4 bulevarde mari, daca iti pui mintea intr-o zi il iei la picior! Si nu mai vorbim de cate restaurnate de gen sunt in Mamaia...nu stiu ce se intampla cu Tomis-ul ca parca am vazut ca la etajul trei si patru au inchis, renoveaza nu stiu ce fac, stie careva?

"sky is the limit!"

#54
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 19 martie 2009 - 19:28

[:-)))] sa manance tot rulajul maxim in caz ca nu se vinde. Altfel nu stiu de ce ar avea nevoie de gura mare.



Creatiile mele



Andreea mama de Filip si Georgia

#55
madelaine77

madelaine77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 20 martie 2009 - 14:27

Multumesc pt raspunsuri. Mai astept sugestii.


MADELAINE



#56
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 20 martie 2009 - 16:10



Aveam o idee la un moment dat ,sa creez o cutie plianta pentru mutat dintr-o casa in alta ,adica sa nu o arunci dupa folosinta,sa fie dintr-un material care este flexibil ,cutia doar sa o ansamblezi ,eventual le inchiriezi .
Noi ne mutam foarte des ,facem totul cu o companie, de ex.ultima oara s-au aruncat toate cutiile de carton si au fost vreo 250buc,plus hartia de ambalare a produselor fine.

Nu stiu,inca ma gandesc ,acest domeniu este in crestere din cauza globalizarii, criza nu va stopa evolutia.


Pentru batrani,in bucuresti ar fi bine sa se faca companii de catering cu livrare la domiciliu,in special pt.cei ce nu se pot deplasa.
se poate face un meniu saptamanal iar ei sa comande deja cu o saptamana inainte.

Imi aduc aminte ca exista in budapesta o companie care livra la domiciliu mancare calda pt batrani la preturi foarte accesibile deoarece lucrau cu o fundatie .

DE CE NU?

Pentru cei ce stau in apropierea bucurestiului,ar putea sa faca un "cutodrom" adica o pensiune pentru animale de companie,exista multe persone care au animale de companie iar cand pleaca in vacanta nu au unde sa-i lase.

Eu platesc pt.un cutu mic 10 euro pe zi de fiecare data cand nu poate merge cu noi,sunt doamne in varsta care se ocupa de animalute la domiciliul lor,poti sa ai si pana la 3 catei sau pisici daca ai o curte mica,pentru ele este un venit substantial, iar vara trebuie sa te programezi cu cel putin 3 luni inainte.

Ar mai fi si un beauty salon pt, catei, poate pt.bucuresti,oricum nu este nevoie de investitie mare, eu platesc pt,catelul meu 35euro pt curatat ,spalat si tuns.



Sophia 2ani 06.09.06
[gravi]+37 [fetita] Sarah
http://community.web...104564034uhnTsy


#57
blue_rain

blue_rain

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 20 martie 2009 - 21:19

Rorry, ai gasit instructor pentru belly dance?
E interesanta ideea si se adreseaza mai multor categorii de varsta, sa zic asa.


tzontzo manager

#58
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 20 martie 2009 - 23:22

Am gasit din pacate o singura fata dar nu stie foarte bine ceea ce inseamna belly dance, nu dans pe masa, ci dans oriental...e foarte greu sa gasesc pe cineva profesionist. Daca aflati ceva...de cineva care stie meserie, anuntati-ma!!!

"sky is the limit!"

#59
blue_rain

blue_rain

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 21 martie 2009 - 13:00

Te-ai gandit sa cauti in Turcia? Ce costuri ar presupune sa aduci o fata din Turcia pentru inceput?

tzontzo manager

#60
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 21 martie 2009 - 13:47

Pai cred ca destul de mari - drumul, cazarea, masa...si ar trebui sa stie si putin romaneste, sau engleza macar. Am mai gasit pe aici niste fete turcoaice dar cica nu le lasa mamele lor sa faca chestia asta, desi le-am tot explicat ca nu e pregatire pentru prostitutie, nu e dans la bara, lap-dance, e doar sport intr-un mod placut. E greu sa gasesc o fata care sa stie si dansul dar sa poata sa le invete si pe altele...eu nu mi-am pierdut speranta inca![flo]

"sky is the limit!"


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -