Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

idee afacere


91 raspunsuri la acest subiect

#41
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 08 aprilie 2008 - 01:59



[bis] agentie de recrutare/plasare bone



Cu gandul la [:)] copilarie traiesc din plin [9cer]emotia copilariei m-am transformat din [iepu] in [cavaler], si lupt neinfricat [}:)] PENTRU EGALITATE





#42
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 08 aprilie 2008 - 02:01



[bis] agentie de recrutare/plasare bone



Cu gandul la [:)] copilarie traiesc din plin [9cer]emotia copilariei m-am transformat din [iepu] in [cavaler], si lupt neinfricat [}:)] PENTRU EGALITATE





#43
cfelinar

cfelinar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 09 aprilie 2008 - 23:55

http://www.fabjob.com/

Mult succes!!!

"Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix,
Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa

#44
dumitrulaura

dumitrulaura

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 10 aprilie 2008 - 16:33

Apropos de casele de batrani, mai bine un club pentru batrani unde sa asculte muzica, sa bea o cafea, sa danseze. Prin Madrid am vazut astfel de cluburi si mi s-a parut o treaba buna. Totul era organizat . Aveau organizate seri cu tematica. Probabil ca si concerte pentru ei...Pana la urma nu trebuie decat un spatiu amenajat cu mese, scaune, televizor,un mini bar, o scena pt. karaoke, diverse jocuri-remy,carti, sah. Taxa de intrare sa nu fie foarte mare.Poate fi organizata si ca funadatie.E o idee. Pentru copii au aparut astfel de cluburi. De ce sa nu apara si pentru pensionari sau cei mai in varsta.

#45
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 11 aprilie 2008 - 11:35

Pentru ca pentru pensionari a facut Mazare in Constanta chiosurile alea unde intra pensionarii moka, de ce sa vina la mine unde platesc? Tu nu stii cum se uita si asteapta retsul si banutul ala de 5 bani...nu cred sa mearga chestiile astea pentru batrani mult timp de acu' incolo. Aia care au bani-raritati-isi angajeaza pe cineva care sa aiba grija de ei si nu ies din casa cu anii ca n-au de ce, li s-a acrit. iar cu aia saraci ce sa faci? afaceri? Hmmm...

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

#46
dumitrulaura

dumitrulaura

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 11 aprilie 2008 - 12:46

Da , ma refeream la batranii cu o bruma de bani . Ca mai sunt si din astia.Iar chioscurile alea nu sunt de ajuns la cat de multi sunt.Sau chiar un club de dans. La noi nu prea sunt. Sau nu stiu eu. In Bucuresti s-au tot deschis astfel de cluburi de salsa, samba, tango argentinian etc. Club nu scoala de dans.Un club in care sa stai si la masa, la un aperitiv , coctail dar sa si inveti sa dansezi diverse. Mie mi-ar placea. Nu un club de fite unde sa-ti etalezi posetele sau hainele. Numai pentru cei carora le place dansul. La ceva de genul asta ma gandeam pentru batrani.

#47
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 12 aprilie 2008 - 05:41

Ca varianta la casa de batrani o idee ar fi si un fel de gradinita pentru batrani. Aici le zice respite centre sau daycare. Pentru cei care au un batran mobil dar care nu poate fi lasat singur acasa, il lasa dimineata si il recupereaza dupa ce termina lucrul. La centrele astea trebuie sa existe activitati pentru batrani si sa se ofere masa de pranz, dar e nevoie si de personal care sa se ocupe de cei care trebuie dusi la WC sau schimbati, etc.

#48
bonamea

bonamea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 20 aprilie 2008 - 18:58


Si eu ma tot uit de o afacere potrivita ptr.orasul meu mic,cu oameni saraci in mare majoritate,ca n-am de gand sa ma mut in alt oras.
Ce am inteles din proprie experienta-la noi in oras e bine sa ai spatiul tau propriu,ca si chirias nu e bine-cand incepe sa-ti mearga bine afacerea cauta altii sa-ti ia spatiul cu shiretlicuri.Sau proprietarul mareste mult chiria ca vede cum iti merge afacerea si de ce sa nu te stoarca si el,nu incheie contractul de inchiriere cum vrei tu.
Am citit cate ceva despre FRANCIZE care sunt in extindere in Romania.Sunt comentarii pro si contra pe forumuri si in massmedia.Inca studiez...
Sunt multe spatii goale prin oras,chiriasii s-au retras ptr.ca erau chiriile prea mari.Poate vor intelege proprietarii sa ceara chirii rezonabile.Unii au avut propria afacere si nu le-a mers asa ca au inchiriat spatiul altor afaceristi si le-au cerut chirie mare-sperand ca vor trai bine fara bataie de cap.N-a tinut faza-dupa ceva timp au ramas cu spatiul gol.Au afise mari pe geam INCHIRIEZ SPATIU-fara sanse,doar novicii cad in plasa.
Deci ,parerea mea,incearca sa alegi o franciza(pe net) potrivita tie,orasului tau,posibilitatilor tale-in Constanta cred ca ar merita,e un oras mare,turistic.Ai nevoie de cel putin o persoana de incredere,caci nu te poti ocupa singura de afacere.SUCCES!
PASTE FERICIT!tuturor forumistelor[papica][pup][si-eu]

Sa te temi de omul prea tacut si de apa prea lina.(proverb turc)
Cuvintele sincere nu sunt totdeauna elegante;cuvintele elegante nu sunt totdeauna sincere(Lao Tzi)

#49
madaluta

madaluta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.105 mesaje

Postat 02 iulie 2008 - 14:26

eu ma gandeam la transport de marfa..la un tir ceva, k noi aici la c-ta avand portul acesta afacere sigur va merge totdeauna....
ma gandesc din ce in ce mai mult la asta, dar nu am pe nimeni cu care sa ma consult si sa vad daca este sau nu rentabil...
voi ce parere aveti?

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)


#50
madelaine77

madelaine77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 18 martie 2009 - 18:30

Salutare!

Ce idei de afaceri mai aveti?
In vara va trebui sa imi deschid o afacere a mea, am ceva bani din vanzarea actiunilor de la firma de consultanta la care sunt actionar in prezent si sincera sa fiu nu stiu deloc spre ce sa ma reorientez. (pe acelasi domeniu cu firma actuala nu am nici o sansa)

Astept sugestii...[flo]

MADELAINE




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -