Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!


151 raspunsuri la acest subiect

#21
ana maria

ana maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 25 august 2005 - 19:41

Am votat!!! E super haios frumosu' tau.

Ce ziceti de o intalnire? In septembrie, cand se intorc toate fetele din vacanta?

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

#22
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 25 august 2005 - 20:33

BUNA SEARA![hia]

Ma cheama VLAD si m-am gandit sa va arat niste poze mai noi cu mine:

http://community.web...bumID=433102226

Asa veti vedea ca sunt dragut si merit voturile voastre! (aici: http://www.tiffanyshop.ro/kids/, VLAD MIHAI MUNTEANU, DE TREI ORI PE ZI!!!)

Va multumesc ca existati!
Mama mea e foarte fericita ca are prietene virtuale ca voi! [flo][flo][flo]


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

[loveyou] Cristina & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)




#23
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 25 august 2005 - 20:51

of, am uitat sa va spun ceva: mami spune sa dati adresa de votare la toti prietenii vostri din adress book sau din messenger; unde-s multi puterea creste! [berica]

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

[loveyou] Cristina & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)




#24
lidiadanaila

lidiadanaila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 27 august 2005 - 14:35

[hia][hia][hia] Salutare tuturor !!! Nu va era dor de noi ?? Herra , l-am votat pe bebe-al tau...sa nu uit sa-ti spun ! Ne-am intors si noi aseara de la mare, a fost super , am prins toate zilele de plaja, lui Dragos i-a placut , ne-am distrat si noi ca am avut-o si pe bona , nu ne-am imbolnavit , nu ne-a mincat nimic[:D] !!!...acum ne revenim dupa !...imediat ce pun niste poze va anunt !...poate ne fixam si noi o intilnire sa ne vedem !!...va pupam pe toti !!

lidia

#25
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 27 august 2005 - 15:21

quote:
Originally posted by lidiadanaila
Herra , l-am votat pe bebe-al tau...sa nu uit sa-ti spun !



MULTUMIM!

poze noi cu esenta de Vlad:
http://community.web...om/user/bitzugm


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

[loveyou] Cristina & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)




#26
lizzy

lizzy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.911 mesaje

Postat 28 august 2005 - 13:19

salutare tuturor! [:D]

ne-am mai prezentat noi acum vreo 2 luni... ianis al meu are acum 11 luni si jumatate si e mare nazdravan. de vreo 2 saptamani merge de o manutza si de 2 zile merge singurel doar daca trebuie sa se ia dupa pisica si doar daca mami sau tati tine de ham - just in case [:D].

nu am incercat deloc sa-l grabesc, merge ajutat de 2 luni dar abia acum a incercat sa nu se mai tina de noi...

kk moale facem si noi la greu, se pare ca nu s-a reglat digestia nicicum. lidia mi-ai zis tu candva de testul de digestie - l-am facut, a iesit ok, dar in greutate ia destul de putin, e si mofturos. la aproape 1 anisor are in jur de 9kg. cat e vesel si sanatos eu ma declar oricum multumita!

lidia, vroiam sa te mai intreb despre concediul la mare:

ati stat in gazda sau la hotel? ce a papat dragos (papa lui sau cot la cot cu voi)? ce program ati avut, in general - adica dimi de la ora x la ora y aerosoli, masa 1 la ora x... merg si eu cu piticul peste cateva zile si mi-e groaza de organizare! el se simte bine cand are un program asemanator zi de zi si nu stiu cum ne vom descurca acolo... scuze daca e un pic off-topic...



Ianis, Mom's sunshine (14.09.04) si Povestea nasterii



#27
lidiadanaila

lidiadanaila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 29 august 2005 - 22:48

Diana, nu-i off-topic, ca ne mai sfatuim si noi de una de alta !Am stat la hotel la apartament , cu bona care a avut camera ei cea cu televizorul unde papa si Dragos la reclame si muzica. Mincarea am avut-o de acasa congelata in borcanele, si supici si felul doi , am transportat-o in lada frigorifica. Pentru celelalte mese nu era problema de cereale sau fructe , iaurtele etc.Acasa Dragos dormea doar o data la prinz si se trezea la 9-10, acolo insa , il trezeam la 7, ii dadeam lapticul, apoi tac-su il plimba pe dig sa faca aerosoli pina la 8.30 [ aerosolii sunt de la 7-9 dimineata]. Venea in camera , ne pregateam de plaja si mergeam de la 9-10.30 , il duceam in camera eu sau sotu , si bona il spala si ii dadea sa pape masa de fruct la 11 [ noi mai stateam la plaja. Apoi , el dormea pentru ca-l trezeam dimineata , 2-3 ore. Masa de prinz o avea pe la 15 dupa ce noi mincam la restaurant. Au fost citeva zile cind la prinz a dormit 4 ore si nu a mai dormit inca o data pe seara , si am mai iesit la plaja si pe la 17, dar de cele mai multe ori nu am putut ca era inainte de somn , sau dormea [ mergeam doar noi , el statea cu bona] , seara papa pe la 18-19 , si se plimba cu bona pe malul marii sau prin statiune. A mincat foarte bine acolo nici acasa nu prea ma rog de el dar parca acolo a fost mai bine , si a dormit la fel de bine- era si scos mult afara si aerul este altul clar .Nu m-am riscat sa-i dau mincare de la restaurant , desi era foarte buna !...si nici nu am exagerat cu statul la soare si in apa- pentru el era cel mai important sa faca , cura de aerosoli dimineata.Mincarea o scoteam din congelator dimineata , si pina la prinz se dezgheta , iar inainte de masa , o puneam in canutele lui , si le tineam intr-o craticioara in apa fierbinte sa se mai incalzeasca nitel. Sper ca ti-am fost de folos , sa aveti vreme buna si sa va intoarceti sanatosi !!O sa-si schimbe nitel programul acolo , iar daca nu mergeti cu cineva sa va ajute, o sa va sacrificati putin. Va pupam pe toti !

lidia

#28
simonadinca

simonadinca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 31 august 2005 - 22:24

Ce idee minunata! Iubirea noastra este Nora (de la Eleonora)
Desi s-a nascut cu 2,400 si 43 de cm, la 7 luni avea 8kg si 71 de cm....Luni face opt luni si abia asteptam sa vedem cati cm a mai adunat...
Cu papica stam cam prost...In afara de mar, piersica si biscuit - pe care le papa cu amandoi pumnisorii- restul se papa cu multa, multa joaca.... Din pacate carnita si oul nu le vrea inca ... Papa borcanase si iaurt cu multa piersica.
Suntem tare nazdravana si ne plictisim repede, repede...
Din pacate sau din fericire de curand am aflat ca Nora are o problema de sanatate dar sper ca in curand ii dam de cap...Cand voi avea timp am sa creez un sub pe tema:retard de crestere in burtica, ir-uri mari si cat bine ne-a facut un anumit dr. - la care daca ajungeam ceva mai devreme...

pupici la bebelusi mici


bebe ioana-eleonora + simona

#29
lidiadanaila

lidiadanaila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 01 septembrie 2005 - 12:24

Bine ati venit la "esente". LA MULTI ANI anticipat pentru NORA !!

lidia

#30
madalinad

madalinad

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 06 septembrie 2005 - 17:58

salutare! incet-incet ne adunam, uite ce de esente tari pe aici... serban e ditai elefantelul, vreo 88 cm, nu stiu cate kg dar nici nu mai conteaza, nu e gras fireste, as zice ca e numa' bine... a invatat in sfarsit cum il cheama: imba! cine a scris pe pereti? raspunde prompt: imba! citi ani ai? unu patu, zice el, asta a retinut din numere si e tare incantat! are o mare pasiune pt. culori, merge pe strada si inventariaza toate masinile, am trecut si la fineturi gen bleu (bu), face distinctia intre albastru si bleu... are copilasul asta al meu o limbarita, cand se intoarce din parc il aud din capul strazii ca meliteaza incontinuu!
cine se pricepe la listute, ca ne-am strans destule?
va pupam.

madalina
http://pg.photos.yah...m/ph//my_photos


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -