Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (10)


291 raspunsuri la acest subiect

#21
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 12 aprilie 2007 - 02:43

MqqM, mersi de linkuri ca mi-ai salvat din timp de cautare. M-am documentat si am citit. Nu ma asteptam sa fie un asa mare vapor. Eu mi-am imaginat o barcuta mai mica...

Stai ca am si eu o poveste tipica Elliot, ca mi-ai adus aminte cand am citit de Dedi. Eu ma stresez de F lui la istorie, si el e asa de calm si linistit. Urmatoarea nota trebuie sa faca un power point presentation despre Rusia (ma gandesc la cea veche si de demult). El vorbeste despre asta de parca e floare la ureche.. si nu face nimik. Eu fumeg.... si ma stresez....
Deabea astept sa-l duc cu mine la sedinta cu proful lui de saptamana viitoare, sa-l luam la shuturi simultan...


#22
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 12 aprilie 2007 - 17:01

Salutare tuturor!

Azi am si eu un pic de timp liber,si ma bag repede sa salut gasca,ca am o durere de cap de nu va vad!
Am citit tot dar n-am retzinut nimic,imi cer scuze,dar ce sa-i faci daca ginditorul e "bolnav"![:D]

Nu am reusit sa vad pozelei MIHAELEI(dar am s-o fac astazi),ma bucur oricum ca ai avut o cavantza reusita!

Noi am stat acasa si am avut musafiri in prima si a doua zi de Paste,ne-am simtzit bine si mai ales mi-am vazut minunea de nepotzica!
Simbata vine fratele meu,asa ca am alt motiv de bucurie!

Pup pe toata lumea si sper sa-mi treaca durerea de cap mai repede sa pot scrie si eu ceva "inteligent"[:D]

Dana

#23
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 12 aprilie 2007 - 22:48

Fetelor multumesc de aprecieri!



Sanca, ai dreptate, lagarul e imens, de fapt sunt 2, iar Auschwitz Birchenau e cel pe care-l stim din filme, cu peronul acela imens unde soseau trenurile si evreii erau impartiti. Acolo sunt si baracile acelea de lemn, m-au impresionat foarte tare; am incercat sa pun pozele cele mai putin impresionante, sa stii...

Silvia e cam titirez, dar nu pot sa ma plang, e un copil de 3 ani jumate, are si momentele ei de razvratire, dar e un copil ascultator in general.

Diana a fost la inviere, doar cu tatal ei, actuala sotie a lui e insarcinata si n-a mers. Da, Diana va avea un fratior peste 3 luni. Apoi a fost la bunici la tara in vizita si acasa. Nu s-a plans, i-a fost bine.



mqqm, persoana cu fas rosu e mama [:D], ai remarcat-o bine. Da, am vrut de la inceput sa mergem cu fetele, apoi a aparut chestia de care eu uitasem, era randul tatalui Dianei sa o aiba de Paste, asa ca am ramas fara ea si am chemat-o pe mama.



Va pup, sunt cam pe fuga!



Mihaela si fetele mele



#24
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 03:04

Ha ha ha .. O sa radeti de mine, dar am intrat iara sa studiez pozele, si sa o vad pe mama in fas rosu. E cu o canadiana cu logo de San Francisco, dar mie nu mi-a sarit in ochi, probabil din cauza ca are si bleomarin[:D]. . ..

Dana, ce bine te tine ca vin in vizita cei din tara. Ca pe mine ma apuca melancolia, ca la noi nu da drumul la nimeni. . .
(incerc sa o conving pe sora lui mama sa vina la vara aici sa stea cu animalele noastre - ma refer la caine si pisici).

Elliot o exaspereaza pe socrella, zi de zi in vacanta asta... A ajuns si ea la concluzia ca este extrem de manipulativ si incapatzanat. Am avut o mica tentativa sa-l fac sa studieze, dar toate manualele lui sant la scoala....

numa bine

#25
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 03:04

Mihaela, cred ca a fost coplesitoare vizita la lagar. Dar a intrat si micuta?

Dana, sper sa-ti treaca durerea de cap!

Sanca, daca zici ca 2-3 saptamani ar fi destul pt tura de RV, e bine. Ai ceva documentatie, sau stii ceva forumuri, te rog? [:D]

Are teme tare interesante Elliot la istorie, la mine nici asta mai mare n-a ajuns la Rusia. Ca-nvata toot istoria asta de 300 de ani ori cati ar fi (oops ca-mi retrag cetatenia) a Canadei. Pionieri si first nations...



Vacanta placuta!




m[:)]m & DJ

#26
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 04:55

MqqM - nu am nici o literatura sau forum sa-ti recomand. Dar aici (in US ma refer) exista AAA (triple ei), si mi se pare ca si in Canada aveti CAA. E un fel de travel agency / adas / towing daca ai nevoie. Si cand am facut noi o excursie cu masina prin Boston / Cape Cod / Maine / Vermont / Niagra Falls, ei ne-au facut hartile cu tot drumul trasat, si cu recomandari de hoteluri in drum.

Ei ar putea sa-ti faca un traseu asa, cu toate punctele turistice si unde sant RV Camp sa trageti peste noapte.

Uite aici





#27
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 06:07

Sanca, esti nepretuita si geniala! [pup]

Nici nu m-am gandit la CAA, pfui!!! Chiar ieri mi-am facut membership, vezi de ce?[pk]




m[:)]m & DJ

#28
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 14:51

Buna dragelor!

Se vede ca lumea e inca in vacantza,ca observ lipsa de "personaje" la subiect![:D]
Si eu ma gindesc cu groaza ca gata de luni s-a terminat cu binele,incepe scoala!Oricum al meu copil a profitat din plin de vacantza si de vremea buna,asa ca stat mai mult pe afara!
Bineintzeles ca a citi "Impus" si nu numai a facut chiar si rezumat la fiecare pagina citita!(ca nu s-a obosit mai mult de o pagina [:D])
La noi nu se face istorie asa ca inca nu am probleme legate de subiect![:D]

La noi se anuntza o vreme superba in weekend cu temperaturi de pina la 26°C,e tare bine pe o parte ca vreau sa facem o drumetzie prin padure duminica,pe de alta parte as vrea sa fie un pic mai rece ca-mi aduce fratele meu un peste de Dunare[:D]din care doresc sa ma pot infrupta![:D](asta ca sa vedetzi ce probleme existentziale am eu[:D])

In alta ordine de idei,am fost ieri si m-am interesat si se pare ca pot rezolva problema manualeleor scolare in 2 etape,ca sa nu-mi fac prea mare gaura dintr-o data in buget![:D]
Astept insa sa dau telefon saptamina viitoare la gimnaziu sa vedem daca se face totusi o clasa de etica,daca nu, sa anuntz ca al meu copil nu va participa la orele de religie![:D]

In privintza deciziei mai sus mentzionate,eu m-am consultat cu copilul si el nu vrea sa participe la orele de religie!Am facut bine?

Sunt tare fericita ca azi e vineri,desi a fost o saptamina scurta,am muncit mult mai mult decit in alte datzi!

SANCA,da asta e avantajul traiului in EU,nu mai avem nevoie de viza,asa ca ma bucur tare de vizita frateleui,chiar daca e scurta,ca el vine la munca de fapt!
mQQm,azi vad ca pina la ora asta nu ma mai doare capul,oricum cred ca mi se trage de la aerul conditzionat,eu am muncit miercuri 10 ore in acest climat si mi-s tare sensibiloasa la asa ceva!despre cozonac,cu sigurantza n-am folosit praf de copt,ca am avut drojdie de aia solida,deci nici un pericol de confuzie!oricum,desi am cumparat-o dintr-un magazin de firma,s-a dovedit a nu fi buna!Cind muschii mei si articulatziile(ca mina dreapta inca ma mai doare de la framintat[:D])am sa mai incerc odata!Sunt cam masochista,nu?[:D]

MIHAELA,am reusit si eu sa vad pozele,frumoasa si interesanta mini-vacantza atzi avut!

Hai ca m-am insirat cit o zi de post(de fapt azi e vineri[:D])asa ca ma retrag,nu inainte de a va ura un weekend minunat!

dana

#29
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 21:40

MqqM ma bucur ca te-am inspirat.

Dana, o vreme super la plimbare.

Noi duminica avem meci de fotbal. Sa vedem cum or sa joace dupa o saptamana de repaus total.
Eu sant suparata cu Matei. I-am dat pe pleopa cu sunblock SPF 50 toata saptamana, dar bag de seama ca a inceput sa i se coloreze pielea unde a avut lovitura la ochi. Astazi am lasat instructiuni sa nu iasa afara fara palaria de paie. Sa vedem, ca nu vreau sa ramana cu un ochi baltzat ca si cainii..... si sa trebuiasca sa-l strigam Spot....

Fetelor, astept impresii din vacanta, pe unde a-ti fost si cum v-ati distrat.

Un week end super la toata lumea (noi o sa iesim la un picnic, deabea astept).

#30
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 13 aprilie 2007 - 21:44

Dana, ma bucur c-ai scapat de durerile de cap si va invidiez pentru cele 26 de grade afara. La noi, de Pasti, a fost cam asa in spatele casei si in fata casei. Si nu vine inca ratza meaaaaa![bang]

Andrei are copii/colegi in zona? Ca zici ca iese si se joaca... Vai cat ma intristeaza pe mine treaba asta, ca eu, daca as scoate-o afara, ar umbla teleleie singura pe straduta. Si singura miscare pe care o face e sa mearga la karate de 2 ori/sapt si ce mai alearga prin pauze. Trist! Cat despre viata sociala, aceeasi treaba. O mai coopteaza grupul de chinezute, raaar de tot, si-atunci se simte in plus, de obicei (nu mai spun ca arata ca si closca si puii cu ele...). Eu tare ma tem de efectele pe termen lung!



Dana, nici eu nu mi-as da copiii la religie decat daca ar dori ei, sau daca s-ar studia istoria religiilor, impartial. Astea sunt hotarari personale, spiritualitatea este ceva intim si ar trebui sa faceti cum simtiti voi. Mie tot nu-mi vine sa cred ca se face religie in Germania in scolile publice!



Dar macar Andrei se conformeaza Andrei la conspectatul paginii. De la ai mei n-as obtine asa ceva, daca nu e tema de casa![:D]



Ia uite ce surpriza frumoasa mi-a pregatit fata mea... cu intarziere, ca n-a fost gata... dar mi-a placut mai mult decat orice card Hallmark! Mai ales ca m-a tot intrebat ce flori imi plac, ce animale imi plac, habar n-am avut de ce... Pai ma mai pot supara pe ea ca-i momaie uneori sau intarzie peste tot? [;)] Apropos, Sanca, prezentarea aia mini-broadway n-a avut loc. Pentru ca era "overdue" o saptamana cand a terminat...[:D]



Ia uite cat am scris, si cand am inceput eram in pana de inspiratie!



Va doresc un weekend placut si va pup!



Edit: Sanca, a cata oara, postam in acelasi timp! Sper sa fie bine la ochisor, tin pumnii si distractie totala la picnic (oi face si eu unul in living, da' dupa ce-mi cumpar covor verde si prind fo 2 veverite [:-)))]).




m[:)]m & DJ


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -