Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (10)


291 raspunsuri la acest subiect

#1
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 01:34

[quote]Initial creeata de Sanca
Diana-13 martie 1995 mami brendamitranDedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQMAndrei - 2 decembrie 1995 mami AndacosElliot-11 ian.1996 mami SancaDany-13 ian.1996 mami gabi350Stefan-19 ian.1996 mami descantecCalin-ian.1996 mami Laura TakacsAndrei-12 febr. 1996 mami micaelsCostelus-13 febr. 1996 PapadiaAlexandru-18 febr. 1996 mami Ana68Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernicDiana-23 febr.1996 mami almaAnastasia-6 apr.1996 mami Maria2Chris-20 apr. 1996 mami flexiAndrada-30 apr. 1996 mami mirela68Vali-16 iun.1996 mami DenAndy-1 iul.1996 mami RovkiAndrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescuRobert-12 aug.1996 mami OanaDoRadu-17 aug.1996 mami LonaMaria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsaAndreea-14 sept. 1996 mami dady68-TaniaMihai-25 sept.1996 mami KorinnaAlexandru-28 sept.1996 mami dany-danyRobert-24 oct.1996 mami ralualexandreiDiana-22 noi. 1996 mami mihaela_s[flo][flo][flo]

#2
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 01:42

quote:
Originally posted by Sanca
Aseara am avut o tentativa sa stau cu Elliot si sa-i arat cum sa-si scoata notite dupa o lectie de istorie. Era despre Spice Islands, Marco Polo si Cristopher Columbus. Am luat lectia la citit cu el langa mine, dar dupa primul paragraf imi venea sa arunc cu cartea dupa el. "stiu, stiu" imi tot zicea atotstiutorul, de simteam ca mi se urca tensiunea... Asa ca l-am lasat in ignoranta lui si l-am trecut in departamentul lui tac'su si m-am ocupat de clasa II [:D]
Habar n-am cum sa-l imping de la spate sa faca mai bine.[bang]



Mai tine-ti minte cand am scris eu mai acu o saptamana de Elliot si de elanul meu taiat din scurt de al ajuta???
Ei bine, ieri mi-a venit cu rezultatele de la testul de saptamana trecuta, la care m-am oferit sa-l ajut.
62 % - un frumos F. Foarte slab.
M-am infuriat asa de tare ca imi venea sa plang. Habar nu am ce sa fac ... [help]
Imi vine sa ma las de meserie....

Tot aseara i-am dat sa faca problema de cls IV - cea cu formele geometrice rosii si galbene (este postata la categoria asta). In 2 min a terminat-o, facuta corect.
De ce nu poate sa depuna un pic de efort si la Istorie?

Cum sa-l fac sa studieze?
E pedepsit. Nu-l mai las la nici o zi onomastica si fara tv pana cand nu vad ca-si indreapta notele.



#3
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 11:58

Fetelor va urez Sarbatori Fericite, petrecere frumoasa cu ocazia Sfintelor Pasti!!!!



Eu sunt in febra pregatirilor de plecare, nu cred ca mai apuc sa intru, maine dimineata plecam, ne intoarcem abia luni, undeva noaptea probabil.



[pup]



Mihaela si fetele mele



#4
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 13:19

Salut si eu mamicile....

Ieri nu am reusit sub nici o forma sa intru pe DC,nu stiu de ce nu am reusit,asa ca am lasat-o pe azi...Vad ca ai scris,dragelor...nu gluma.[:D]

Mihaela,in primul rand iti urez "drum bun" si sa aveti distractie maxima.[:D]

In al doilea rand nu stiu ce sa zic despre dilema ta legata de scoala Dianei.Eu nu m-am lovit de o problema asemanatoare si nu imi dau seama cum sa iti spun o vorba buna...

Apoi...iti dau dreptate cu vizitatul lagarului(nu mai scriu numele,ca e greu)...daca as avea ocazia vreodata cu siguranta ca as merge si eu...cine stie cand va fi asta?!Inca o daca drum bun,Paste fericit si voua si sa aveti parte de multa distractie![:D]

Anca,mai...ce imaginaie are Elliot si cum isi incuraja fratele...m-am amuzat![:D]Ca te intrebai cum de 3 adulti nu au putut sa se impuna in fata lui Matei...pai cred ca s-au gandit ca copilul nu va pati nimic si nu se va intampla ce s-a intamplat,privind prin filtrul mintii adultului...Bine ca pana la urma si-a revenit si acum e in regula....Dragul de el,inca mai avea puterea sa faca si haz de necaz pe seama bubei lui!

Eeeeeiiii,mamico,io una cred ca treaba cu invatatul la istorie e o chestie de rebeliune,de fronda contra cicalelii tale....zic eu!Asta am remarcat eu si la Alex.Cand l-am anuntat ca mi-am luat mainile de pe el....si ca e treaba lui ce face si sa-l fereasca sfantul sa ia note sub nota 8,ca isi face bagajul si pleaca unde vrea el si face ce vrea el,treaba lui.....parca s-a vazut o miscare,timida adevarat,dar s-a vazut o schimbarica....Nu stiu cum sa spun si cum sa te sfatuiesc...incearca sa-l ignori o perioada,poate ca si asta ar fi o idee.

Miki,si mie mi se pare interesanta treaba asta cu evaluarea psihologica....ma batea si pe mine gandul,la un moment dat,sa-l duc pe Alex la un psiholog...mi-a trecut,insa.La ei in scoala nu cred ca este un psiholog,nu stiu,ca nici nu am intrebat...am sa ma interesez.

Mirela...sa aveti si voi parte de mult bine...Hai si tu si mai scrie p-aici...[:D]

Alma,felicitari Dianei pentru locul I la concurs!Pai de ce sa nu lasi fata sa participe?Nu-i pacat?!Poate se organizeaza un transport special cu copiii castigatori si de la celelalte clase...Succes si bafta maxime![bis]



Hai ca va povestisem ca m-am intalnit cu doamna,eu pe un trotuar,ea pe celalalt cu copiii...si ca mi-a zis ca vrea sa vorbim noi doua dupa Paste.Mi-a zis Alex ce vrea sa discute cu mine ca,chipurile,de cand l-am "pedepsit" pe Alex sa isi faca lectiile doar dimineata si seara cand vine de la scoala sa iasa la joaca,cica ar fi regresat cu invataura,ca nu mai este elev bun si ca invata mai prost fata de cum invata inainte(d-aia vine de o saptamana incoace numai cu FB ba la romana,ba la mate,ba la engleza,ba la religie...) si ca ar trebui ca eu sa tin partea lui Alex,nu sa tin cu Marius si ca ar trebui sa-l punem sa invete si seara...Ei spuneti voi,e normala femeia asta?Vorba ta Anca,cred ca are furtuna hormonala.Sigur i s-a pus pata pe Marius(sa mor de nu-l trimit pe Marius la ea acasa sa ii linisteasca hormonii),cu ce i-a zis barbate-miu la sedinta cu parintii si acum vrea sa se razbune.L-am intrebat pe Alex daca s-a mai luat de el,daca i-a mai zis ceva aiurea.Alex a zis ca nu i-a mai zis nimic,nimic....din contra.A mai mentionat in clasa doamna asta,ca cei care nu merg in excursie vor primi tema multa pe perioada excursiei si vor avea si ei de facut compunere despre obiectivele vizitate de colegi,treaba lor cum se descurca....dar nu a facut referire la Alex,ci la toti copiii care nu merg.Zice Alex ca tot mereu comenteaza pe tema asta,dar fara o referire anume,ci apropos la copiii care nu vor merge.Nesimtita,pe bune!Cica ar fi dat un aconto...l-a platit ea,din banii ei,pentru copiii care merg si printre copiii astia era si un baiat care nu stie sigur daca va merge sau nu.Ei bine ea a platit si pentru el si copilul i-a zis ca mama lui inca nu stie daca va avea sa ii dea banii,la care cica doamna i-ar fi spus ca acum nu mai are incotro,aconto e dat si trebuie sa mearga.Asa imi povestea Alex aseara...Nashpa rau!



Pai,dragelor,eu va urez de pe acum "Paste fericit!",sa aveti o sarbatoare cu bucurie si veselie![:D]

Va pup si de-oi avea timp va mai scriu si maine,daca nu....sa auzim numai de bine si distractie maxima!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



#5
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 16:35

quote:
Originally posted by Sanca

Duminica la biserica (1 Aprilie) le spunea la prietenii lui, cand il intrebau ce s-a intamplat cu el, ca el a facut asa de April Fools..... Si cand il intrebau ce are la ochi, el zambind le zicea "care ochi?"....

Oricum, azi la scola au Picture Day.

________________________________________________________

A si Elliot il incuraja pe Matei in drum spre Emergency Room (astam o stiu de la tacsu). Ii zicea sa nu-i fie teama ca stiu doctorii ce fac, si fac ce e mai bine pentru tine. Cateodata, ei stiu ca e mai bine sa te lase sa mori[:-)))]... La care Matei plangea isterical, la asemenea imbarbatari ca el nu vrea sa moara...




[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]muahaha ca de mult n-am mai ras asa, sunt COLOSALI copiii astia ai tai. Nici nu stii care-i mai smecheros. E bine totusi ca Matei e in spirite bune si ma bucur si eu ca i-ai vazut ochisorii!



Sanca, 62% e cam jos, da, dar vezi tu, fiecare copil are un strength si-un weakness. Parerea mea, baga-i mare pe strength, lasa-l moale cu weakness-ul. Pretinde-i, dar nu-l stresa.



Mihaela, drum bun si distractie placuta!



Alma, felicitari Dianei!



Ana, esti figura si tu cu duamna voastra, dar ai dreptate. Daca l-a lasat pe ALex din colimatorul individual si l-a plasat in cel colectiv, se poate trai cu asta, nu?



Cu psihologul, eu am ceva retineri. Depinde foarte mult de calitatea psihologului. Unul mai nepus la curent sau neexperimentat, poate sa te puna pe calea gresita un'doi si odata sadita indoiala, acolo va fi multa vreme. Pana la urma ajungi sa mergi la consiliere sa te repare altul. Regula dupa care ma ghidez eu este ca fiecare dintre noi manifestam o gramadoaie de simptome care pot fi manifestari ale unor etichete, dar atata timp cat toate astea nu ne afecteaza viata de zi cu zi raman doar manifestari ale personalitatii. Fiu-meu de exemplu a trecut la diverse varste prin toate chestiile posibile: balbait, ros de unghii, trosnit de degete, nu calcat decat pe dale pe trotuar, atinsul lucrurilor simetric; a fost dintotdeauna mai anxios. Dar desi nu are nimic, cu siguranta daca l-as fi plimbat un pic as fi gasit pe cineva sa-i puna o eticheta si mie o idee fixa in creier. [:D] Psihologii buni sunt foarte rari si specializati, nu mai spun ca se scoleaza cate 7-8 ani la univ. (pe aici)



Primavara nu s-a dezmintit: a nins azi noapte [:D]! De 10 ani s-a intamplat de 3 ori sa nu ninga de 11 aprilie. Se pare ca si anul asta va fi la fel. Pacat de floricelele mele care acum scot doar cate un varf de frunza din zapada...



Dragelor va doresc un paste fericit!




m[:)]m & DJ

#6
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 21:41

O zi luminioasa si un Paste cat mai bun si linistit, si sa va aduca bucurie in suflete.

Mihaela, drum bun. O vacanta placuta si plina de amintiri frumoase.

Ana, pai santeti pe cararea cea buna. E bine ca a lasat-o mai moale si nu-l mai ataca pe Alex in direct. Asta e, stresul sa lucrezi cu copii... S-a dilit saraca.

MqqM - tu parca mi l-ai descris pe Elliot al meu. Faza cu balbaitul a fost acum 2 ani, acuma santem la faza de ros unghii si trosnit degete, ca de cate ori il aud, ii zic eu ca-l trosnesc pana ii trece... Acuma vad ca trecem la faza de scris pe picioare.
Cu invatatul la istorie nu stiu ce o sa fac. Daca o las mai moale, intra in vacanta de vara de pe acuma... Dupa saptamana asta de vacanta o sa am sedinta cu profesorul lui, sa vedem....

Dana probabil se da in rollercoastere. . .


#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 22:47

He-he as vrea eu!

SANCA,nu ma dau in nic`,acum o ora am ajuns acasa(plecata de dimineatza!)asa ca sunt rupta de oboseala!Am sotzul bolnav asa ca nu mai plec nicaieri!

Am intrat sa-i urez MIHAELEI,drum bun si o vacantza minunata!

Restul fetelor va salut si sper sa intru miine,in pauza de cozonaci si alte alea!Noi avem miine liber asa ca incerc sa profit cit pot,ca simbata lucrez!

Dana

#8
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 05 aprilie 2007 - 23:11

Dana, imi pare rau. Sanatate sotului. Sa-ti creasca cozonacii mari si frumosi.

o zi buna,

Anca



#9
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 06 aprilie 2007 - 02:29

Oh, Dana, ce pacat ca a trebuit sa va anulati planurile. Imi pare rau ca sotul tau nu se simte bine, sanatate grabnica! Macar ati facut economie [:)]. Spor la cozonaci si la celelalte, vai ce era aseara de lume, aici, la magazinul romanesc!



Asa zici, Sanca? Pai daca iti spun ca am mai scris ceva si am sters cand am recitit, c-am zis ca scriu chiar prea mult despre fiu-meu: exact asa facea si el, unde era chestie de logica si neuroni in stare bruta, zbarnaia, unde insa trebuia sa se bazeze pe clasicul studiat...[bang]. Al meu, si mai rau: daca ii dadeam extra de lucru sau stateam de el sa studieze, mima niste dureri de cap de imi era frica intr-o vreme ca cine stie ce are [:D]. Mi-a zis profesorul de matematica ,intr-a 7-a, ca se va lovi de ziduri in liceu, ca nu mai tine doar cu ce aduna din clasa si va trebui sa studieze daca vrea sa se mentina. De-asta de ex la "science", desi inrudita cu matematica, a avut note mai mici, intotdeauna. Asta e dezvantajul inteligentei ne-exploatate: pana la un punct aduna din clasa destul cat sa se descurce f. bine, dup-aia se trezesc ca nu mai e suficient, dar nici nu stiu sa invete, ca doar n-a fost necesar. Da-i un "big hug" melancolic lui Elliot din partea mea si multa rabdare, e f important daca reusesti sa il ajuti cu aspectul asta. Pe de alta parte, acum ca sunt la privat, poate cu Matei nu vei avea problema asta deloc, daca e mai competitiv acolo...



E 5 si 17, oficial suntem in weekendul lung... yayyyyy...un weekend superb va doresc!




m[:)]m & DJ

#10
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 07 aprilie 2007 - 04:57

Fetelor, va doresc un Paste fericit. Eu am lucrat astazi de Good Friday, cand mai toate institutiile au avut liber. Pana si sotul, dar pe el l-am aranjat ca i-am lasat lista sa termine curatenia [:D]

Noi mergem la masa la mama, ca ea e cu [papica], si sper ca baietii sa nu mai aibe aventuri la ea acasa.

[pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -