Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(9)


292 raspunsuri la acest subiect

#11
flori79

flori79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 19:51

Buna, fetele!Din pacate, la mine Z28 s-a transformat in Z1, asa cum va anuntam de ieri. Dar nu sunt prea suparata, eram pregatita pentru esec, aproape ca nu m-am exaltat deloc cand am facut IAS, pregatindu-ma psihic de atunci. Nu sunt negativista, credeti-ma, dar parca amaraciunea este mai usor de suportat atunci cand nu ai asteptari mari.
Gata cu plansetele!!! Am zis, sunt hotarata sa reusesc, de fapt sunt atat de sigura ca o sa reusesc, ca asta ma mai tine pe linia de plutire. VOI REUSI!!! SI VOI LA FEL, N-AVETI GRIJA!!!
Mi-am luat echinaceea pt. imunitate, ca sa mai dau un pumn endometriozei, sa-i mearga fulgii. Vreau sa va intreb ceva: la voi cum e menstruatia? La mine este fff inchisa la culoare si in prima zi, chiar si a doua curge cu pielite si chegulete. O fi normal? Voi ce ziceti? Am observat chestia asta cam de cand am inceput stimularea, nu stiu daca are vreo legatura cu ea. Nu am durerei de burta prea mari, decat ca am starea aia de leguma, dar burta efectiv nu ma doare, si oricum nu cum ma durea inainte de laparo.
A-propos de CETRORELIX, ca am vazut ca ati vorbit de medicamentul asta mai devreme. Eu am facut tratament cu Cetrorelix anul trecut, am intrat intr-un program la Giulesti care a durat cateva luni. Totul a fost experimental si, bineinteles gratuit. Mi-a fost fff bine cu el, nu am avut deloc dureri caracteristice endometriozei pe durata tratamentului, ba chiar am reactionat excelent in comparatie cu alte fete, si aveam sperante mari ca o sa raman f repede dupa (in timpul tratamentului m-am protejat). Din pacate, cand am terminat programul in iulie - august anul trecut, mi-a si aparut un chist care acum are 3 spre 4 cm. Deci lupta am luat-o de la capat si am pierdut timp pretios, dar asta e. Daca nu incercam, probabil ca m-as fi invinovatit ca n-am profitat de ocazie. Oricum , Cetrorelixul este bun, dar cred ca trebuie luat pe o perioada mai lunga, dar acum nu se da tratament pe o perioada mai mare de cateva luni, pt. ca inca e in testari (noi suntem cobaii, v-ati prins...)
In iulie am facut vestitul tratament al lui Andritoiu si iarasi am sperat ca in 70 de zile o sa raman gravi, asa cum "garanta" doctorul minune, dar iarasi am ratat momentul, chiar daca am tinut tratamentul dumnezeieste. Fetele care au facut acest tratament stiu cat de draconic este; cred ca as fi mancat si serpi vii daca aveam garantia ca voi reusi.Bineinteles ca garantii nu exista, asta e adevarul.[bang]

Acum, ce sa va spun, sunt hotarata sa o iau de la capat!!! Vreau sa incep din nou sa beau ceaiurisi sa iau vitamine. N-au ce rau sa faca. Sotul ma tot incurajeaza ca sigur o sa raman gravi daca ma destresez, acum ca ne-am mutat in casa noua... Sper sa fie asa si sa ma mai linistesc. Cine stie, poate [bibe]nu a vrut sa vina atata timp cat stateam cu chirie intr-o garsoniera. Acum ca nea-m mutat si noi intr-un apartament mai mare, are loc destul,mai mult chiar, dormitorul mic nici nu l-am aranjat, in speranta ca va fi camera copilului si nu e de bun augur sa amenajezi camera copilului inainte sa il ai. Suntem si noi nebuni!!! Macar bine ca ne iubim, altfel, nu stiu ce m-as face.
Haideti ca m-am intins cat o zi de post, sper ca nu v-am plictisit cu lamentarile mele, dar credeti-ma ca-mi face bine sa "vorbim". Si stiu ca si voua.
Pup fetele[grup]

fori

#12
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 21:28

Eu sunt super incantata [bis][bis][bis]. Mi-am luat analizele hormonale din ziua 2 si.....surpriza FSH-9 si LH-8 [:D]. Supeeeeerrrrrr....[:D][:D][:D]

Cand am fost data trecuta la clinica erau FSH-17 si LH-12. Muuult mai bine nu ?

Na, na, na....[pk][pk][pk][roker][roker][roker]

Pupici la toate feteleeee [pup][pup][pup]





Gabita [zana]



#13
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 21:42

Gabitu felicitari pentru rezultatul bun al analizelor iubita! Multa bafta de acum inainte![pup]
Despre Adelamaria stie cineva ceva???
Multumesc fetelor pentru votul primit![pup]


...cu drag Ioana [pup]


#14
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 22:19

Gabita cum spun cantaciosii la nunti:IESTEEEEEEE!!!FELICITARI!!!! E PE VINE BARZA!!!

Liliana noutati?

Adelamaria cred ca o sa apara, sper sa fie bine!

Ioana ne tin fetele astea ca pe ace![pup]Tu esti bine?

Boo still hold your hands?[:D]Mai shcrie ceva...

Jubica am inteles:ai motivare, dar de acum te asteptam,k?[:D]

PS:cum se voteaza?Ca eu tot am vrut, dar mi-s proastaaaa si nu stiu...[q]

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#15
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 22:35

Lucialu multumesc bine![pup] Simt ceva senzatii de durere in burtica ca la menstra de vreo doua zile, iar sanii mei au luat-o razna, ma dor mai ales dimineata cand ma trezesc, dar in rest sunt ok!
Deasupra fiecarei pagini scrie evalueaza subiect, intri acolo ai dai o categorie de buna, sau f. buna si pe urma votezi!

...cu drag Ioana [pup]


#16
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 22:44

Multumesc Ioana![flo]Sa ai grija de tine, te rog![pup]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#17
adelamaria

adelamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 22:50

Dragelor, acum am sosit! CU tot cu rezultat la Bhcg...e peste 40000 unitati, normal pentru sarcina de 6-7 sapt!!!![bis][bis] Sunt foarte fericita! Toate gandurile voastre bune, toate rugaciunile au functionat!!!! Nu stiu cum sa va multumesc...Azi m-ati facut sa si plang cand am vazut gestul Ioanei...Sunteti mai mult decat as fi crezut vreodata![flo]
E bine, sarcina creste, sper ca joi la eco sa vad si embrionul...Dar nici nu mai vreau sa cred altceva acum![:D] Si-asa, Lucia cred ca ma bate daca ma mai aude ca ma plang de ceva...[:D]
Aaaaa, si nu stiu daca a fost doar o impresie sau nu, dar azi mi-a fost greata[:D] Am fost f. fericita!...
Fetelor, va dati seama????!!!!???? Am un bebe in burtica!!!![bis][bis]
Gabitza, FELICITARI pentru rezultat!!! E super bine! Cresc sansele vazand cu ochii, pe zi ce trece! Nici nu ma gandeam altfel...[il]
Liliana, sunt in zona, sa stii. Astept si eu vestile cele mari...Haide, o sa fii mamica de gemeni?[:D]
Ralu_t imi pare rau sa aud de rezultatul sotului, dar cred ca ceva tratament cu vitamine si naturiste ar ajuta...Vitamina E (10 zile/luna), C si Zn si naprasnic (capsule 6/zi). Si Branca Ursului ajuta, dar eu n-am folosit (adica sotul [:D]).
Ioana, daca ai sti cum ma rog sa fim colege de odisee![:D] Si Zeno, si tu intri in perioada buna, nu?[;)]
Boo un [pup] special pentru tine! Haide, curaj, incepi o data Duphastonul ala, sa-ti vina si sa intri si tu in focuri. Si daca Peltecu iti inspira mai multa incredere, mergi pe mana lui! E un dr. de care am auzit multe lucruri bune!
Lucia, tie ce sa-ti mai zic?[:D] Spor la "treaba" si sa auzim vesti bune cat mai repede! O meritati si tu, si sotzul [;)]
Ariana, Flory, Ylari, Geo, Adifle, Jubica si restul fetelor dragi, va pup pe toate!
Fug sa pap ca suntem lihniti...si eu si bebe [:D]!!


#18
Zenobia

Zenobia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.065 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 22:55

Adelamaria, Slava Domnului!!! [bis][bis][bis] Ma bucur foarte tare pentru tine si pentru bebe!!! [dual]

Gabitu, yupeeeeeeeee!!! [dual] Super!

Ioana, multumim pentru noul capitol! [pup]



Zenobia[paste]

Barzoiul buclucas, Poze1, Poze2




...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

#19
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 23:02

Adelamaria FELICITARI IUBITA!! Nu stii cat de mult ma bucur pentru tine! Felicitari mamico!!! [bis][bis]
Inca o veste buna pe ziua de azi, daca tot capitolul va fi asa, ma declar fericita!! Si multumesc mult pentru urari si rugile tale, sper sa te prind de manuta![pup]

...cu drag Ioana [pup]


#20
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 23:10

Auziti oameni buni ce spune:ca-i mamica!!!Noi toate credeam numai Toma nostru Toma pana la sfarsit![:D]Simt ca pleznesc de bucurie!Si cu faza ca te-ai bucurat la primul simptom de greata:m-ai dat gata[q]Esti de groaza:Doamne ajuta ca te avem printre noi CURCUBEULE![:D]

Liliana fa-ne ziua:2 fete cu vesti bune,urmeaza a treia nu?Haide ca stam pe baricade, fac ce fac si tot pe langa pc bazai!Hai iubita;Doamne ajuta![pup]

KISSES de nshpe mii de ori pe toate!!!Doamne dai sa merem cat mai multe in pas de mars pe odisee impreuna!!!



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -