Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(9)


292 raspunsuri la acest subiect

#21
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 03 aprilie 2007 - 23:42

VOI CREDEATI CA TIN PUMNII DEGEABA ???????????? IUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

ce ma bucur !!!! Adelamaria [gravi] [dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual]



Si ca sa vezi ca te ascult tocmai am inghtit prima pastila de Duphaston !! M-am decis, nu mai astept dupa el ca nu mai vreau, am facut 5 luni pauza de ciclu, ajunge ! E timpul sa trecem la fapte mari. Sunt foarte hotarata sa stiti.

Asa, am luat si prima pastila de Azitrox (=sumamed), cica nu se mai gaseste decat in varianta asta dar e acelasi lucru. Iau si Stamicin ca sa fiu mai sigura. Si Poligynax ovule ... Noroc ca nu am mai multe gauri [:-)))][:-)))]



Gabitu nu stiu ce ai zis tu acolo dar sigur e de bine !!! Mi se arata ca iar dam petrecere [colegi]



Va pupic tare si o sa va tin pumnii in continuare ca vad ca merge. Sa stiti ce fac atunci cand nu scriu, bine ?? [:D]



[pup][pup][pup][pup][pup][pup]



Poze

#22
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 00:02

Daca mesajul meu o sa apara de 2 ori, sorry, ori calculatorul meu a luat-o razna, ori... nu stiu eu ce si cum sa fac pe aici... ca imi sta mesajul in ne-moderate de vreo ora... :( Asa ca repet actiunea:Buna seara tuturor. Va multumesc din suflet pentru primire!!! Sunteti extraordinare si va pup pe toate! Sa ne ajute Dumnezeu tuturor sa aduca si in vietile noastre un Bubulin sau o Bubulina (cum le zic eu la bebei). Ca sa iti raspund la intrebari: am fost operata la Sf. Pantelimon de catre o d-na doctor f. dragutza. As putea sa spun fara sa exagerez ca mi-a salvat viata ptr ca la mine, chistul fiind spart aveam hemoragie interna, si a fost totul pe graba mai ales ca am asteptat salvarea de la 04.13 min, nu am sa uit ora asta si pana in jur de 7.00 dimineata. Nu vreti sa stiti cum arata operatia mea......... (nu ma plang, v-am mai zis ca mi-am revenit! - CRED...) S-au purtat super, nu m-am chinuit prea mult cu recuperarea, doar ca psihic mi-a fost destul de greu. Dupa operatie am schimbat doctorul. Stiu ca nu e bine, dar am avut motive intemeiate, credeti-ma. Am mers la CFR 2 la o alta doamna doctor foarte dragutza. Ea mi-a recomandat Diphereline (am si acum cutiile) Injectiile au fost ok si intramuscular. Totul in ordine, zic eu. Partea proasta e ca atunci cand am intrebat-o de ce nu au avut efect, raspunsul a fost "Un medicament poate avea efect sau nu. La tine nu a avut efect." PAF! Mi-a dat cu firma in cap! Asa ca am schimbat iar doctorul! (Rusine mie... poate ca nu e o treaba foarte inteleapta asta, dar cred ca de data asta am dat de doctoritza potrivita, este mai mult de un an de cand merg la ea) Cand am sa ma duc la "actuala" dna doctor dupa sarbatori am sa o intreb de ce la mine nu au avut efect injectiile... Am sa va spun, bineinteles raspunsul ei. (Voi ati mai auzit de asa ceva, sa nu aiba efect Diphereline?) In rest pot sa spun ca am trecut la regimul alimentar recomandat de voi si a trecut numai o saptamana insa ma simt foarte bine, ca si tonus, si iar VA MULTUMESC PTR ASTA! Va pup pe toate si am sa incerc sa intru cat mai des (am un job care ma omoara!)quote:
quote:
Originally posted by lucialu
Multumesc Ioana![flo]Sa ai grija de tine, te rog![pup][si-eu]nu mor caii cand vor cainii...
YLARI

#23
ana-alexia

ana-alexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 00:21

Adelamaria, sa fiti sanatosi mamico, si tu si BB! Sarcina usoara si la termen! [flo] Sa te rogi la Doamne-Doamne sa va ocroteasca!

#24
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 00:25

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Boo esti totala si o scumpa!auzi ce spun fetele:ca duphastonul nu prea ar fi bun, ca afecteza ficatul si da ceva dereglari hormonale.Si multe din ele folosesc utrogestan.Eu stiu ca este pentru sustinere sarcian, cred ca in ambele cazuri e vorba de progesteron, daca nu exista sarcina face sa vina CM.

Fetele care stiti mai multe, dati va rog detalii, sa lamurim chestia asta.

Liliana ?

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#25
machus

machus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 395 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 00:48

Dragele mele,
Eu sunt de la topicul tutunici. Citesc de vreo cateva zile capitolele de la acest topic, si nu pot sa nu intru si sa nu o felicit si eu pe Adelamaria, [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis]pentru ca imi tresalta sufletul de bucurie [9cer]cand vad cate o graviduta si atatea fete inimoase in jurul ei.[si-eu]
Va pup!!![dual][dual][dual][dual][dual][dual]

#26
ana-alexia

ana-alexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 00:50

Zenobia, am vazut tratamentul postat de tine; suna foarte bine ce poate face acest tratament. Credeam ca e un homeopat care lucreaza cu un singur remediu..Mi-ai putea da detalii pe PM? Nr tel, program.... Mersic! Si tie bafta! Sa se lase cu 2 liniute acest ciclu nemonitorizat![flo]

LilianaFi, sa te ajute Doamne-Doamne sa devii gravidutza si apoi mamica la termen, in urma acestui FIV![flo]

Gabita te apropii pe zi ce trece de momentul in care ne vei anunta cele 2 liniute! Doamne-ajuta sa fie bine fiecare analiza, fiecare pas pe care il vei face in drumul catre BB![flo]

Dyamy, sa fiti sanatosi si tu si BB! Confirmati inca o data ca daca Doamne-Doamne vrea, orice e posibil. [flo]



#27
ana-alexia

ana-alexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 01:08

Ioana, multumim pentru noul capitol!

Si multumim de urari! Asa frumos ai scris! Sigur ca suntem pline de speranta![:)] Speranta e o farama din noi, exact aceea care nu moare niciodata! Chiar daca, poate, unele dintre noi mai intram sub nivelul marii uneori, speranta de trage afara, si redevenim optimiste si pline de gratzie.[:)]
Sa ne ajute Doamne-Doamne pe toate sa devenim mamici cat mai curand!
Iar tu sa ne anunti 2 liniute cat de curand... ca se apropie, asa-i?

[pup][flo][flo][flo]


#28
lilianaFi

lilianaFi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 02:07

.....AM INTRAT SA VAD VESTILE...CARE MI-AU FACUT INIMA SA CANTE DE BUCURIE..ADELAMARIAsarcina usoara in continuare
Fetelor maine fac ET-ul(transferul de embrioni)
Gabita...urmezi....super analize...ce ai luat de ti-au scazut asa FSHsi LH
Ioanasemnele sunt promitatoare...ia Magne B6:4/zi si no-spa la dureri...bineinteles acid folic...numai bine
Floriechinacea inhiba fertilitatea..inlocuieste-o cu vit.C
Luciadraguta ca de obicei si superoptimista..."munca...la 3 zile"cu rezultat la termen[;)]
Zenomultumesc si iti urez ca LUCIEI "munca la 3 zile"cu rezultat la termenul de noi dorit[;)]
Boo,Jubica,Ana-Alexia...toate fetele...[grup] [flo][flo]


#29
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 02:41

Liliana mult m-ai facut sa astept, imi pica ochiin-n gura![:D]

MULT SUCCES!SA FIE O REUSITA DIN ZIUA1 PANA LA CAPATUL CELOR 9 LUNI!DUMNEZEU SI MAICA SFANTA SA FIE ALTURI DE TINE SI DE EMBRIONASII TAI!SA FIE PUTERNICI,LUPTATORI CA MAMICA LOR SI SA SE IMPLANTEZE BINE IN UTER, LA CALDURICA, SA NU IASA DE ACOLO DECAT LA TERMEN!!!CURAJ SI NU UITA SA RAMAI OPTIMISTA,SA-TI SPUI MEREU IN GAND:SUNT GRAVIDA!DOAMNE AJUTA!SI SA FI CUMINTE IN ORELE CE VOR URMA!

Flori si Ylari din pacate inca sunteti moderate;solutia este sa continuati sa scrieti, ca sa reusim sa ne vedem in timp util![:D]Maine voi posta mesaje pentru voi mai pe larg, toate emotiile de azi m-au cam epuizat si visez patul.Va spun asta ca sa tineti minte mereu ca nu sunteti singure, de-acum v-ati pricopsit si cu noi pe cap si cam greu veti scapa de asemenea belele![:D]Asta a-ti vrut - asta primiti,na!Va doresc noapte buna, poate voi chiar dormiti deja.[:D]

Noapte buna fetelor si multi pupici la toate!

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#30
Zenobia

Zenobia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.065 mesaje

Postat 04 aprilie 2007 - 19:05

Liliana, probabil ca pana la ora asta ai facut deja transferul. Iti tin pumnii sa fie totul ca la carte. [dual]

Ana-alexia, iti trimit PM. [pup]



Zenobia[paste]

Barzoiul buclucas, Poze1, Poze2




...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -