Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Eurovij 2024


43 raspunsuri la acest subiect

#31
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 968 mesaje

Postat 13 mai 2024 - 11:54

Da, nu mi-au placut. Mi s-au parut prea stridente.



#32
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.064 mesaje

Postat 13 mai 2024 - 12:25

iar glumitele celor doua prezentatoare .... muahhhh... [alcool]



#33
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.320 mesaje

Postat 13 mai 2024 - 12:39

Una din ele, Petra era uber populara cu audienta, n-am inteles de ce. Prezente placute, dar cam atit.



#34
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.320 mesaje

Postat 13 mai 2024 - 22:08

Au început miștourile  [:-)))]

DDFD1605-CC80-4F6E-AE57-8AA8F22AAED7.jpeg


Editat de Letitia1, 13 mai 2024 - 22:14 .


#35
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.976 mesaje

Postat 14 mai 2024 - 13:20

next year 

 

eurovision 2025.jpg

 

 



#36
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.965 mesaje

Postat 15 mai 2024 - 03:29

Mă uit de câteva zile la finală. E interesant că dau, la fiecare țară candidată, și scurte clipuri din anii trecuți, unele de acum zeci de ani. Concluzia e că nu prea e ceva nou sub soare, deși ne scandalizăm în fiecare an. Am revăzut-o pe frumoasa Conchita, cu barbișonul ei de neuitat...

 

Câștigătorul, peștișorul Nemo are voce bună și potențial, sper că se va alege ceva de el.

Slimane(Franța) mi- a plăcut cel mai mult. O voce cu inflexiuni deosebite și singurul care a cântat a capella.

Fata din Italia a fost bună, Croația și Austria au făcut show.

Uk grețoasă, penibilă prestație și solist fără voce. Ăsta și Irlanda, sincer nu pricep cum au fost admiși, înțeleg că se votează, dar nu există totuși o cenzură a bunului simț. Sunt ofensatori pentru mulți europeni, indiferent cât de open minded ne considerăm.

Îmi amintesc că melodiile și clipurile lui Michael Jackson erau considerare "diabolice" la vremea lor, Madonna indecentă și provocatoare, sunt mici copii pe lângă ăștia.

 

Armenia mi- a adus aminte de Rosa Lin, de anul trecut sau acum 2 ani, cu melodia Snap!. Nu a câștigat nimic, dar s- a lansat în America de Nord, am ascultat-o tot anul la radio cu melodia asta, excelentă! Sper să o mai aud cu noutăți.

 

 



#37
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.704 mesaje

Postat 15 mai 2024 - 09:24

TVR nu doar ca nu a participat, dar nici nu a transmis concursul, asa ca eu  nu am vazut nimic. Am cautat pe youtube apoi momentele despre care s-a vorbit cel mai mult. 

Melodia castigatoare mi-aa amintit de Cezar Ouatu , reprezentatul Romaniei , cu aceeasi opera cantata in falseto (si cu fusta a fost si al nostru) . Nu e genul de melodie pe care sa o ascult sau sa o caut a doua oara. Nu a fost oribila, omuletul are voce, dar nu e genul meu. 

Mi-a placut foarte mult Croatia, ca sound, melodie, energia de pe scena, baietii aia cu mileurile pe tobe si cu cagule tricotate mi s-au parut super misto! 

 

Israel, Franta mi s-au parut plictisitoare si plate. Amandoi au voci bune, dar melodiile mnee..

 

Mie Irlanda mi-a placut. Am ascultat melodia fara imagini si mi-a placut, apoi punerea in scena din concurs, costume, machiaj, coregrafie, performanta vocala, modul in care a fost filmat in direct, a fost pur si simplu uau!! A fost ca o scena de film cu demoni si vrajitoare. Da inteleg ca atinge sentimentele crestinilor bla bla bla , dar ca show si act artistic mi s-a parut foarte tare! 

 

Eu nu inteleg cum a fost lasat ala in curu gol sa cante pe scena, ala a fost intr-adevar de prost gust si lipsit de bun simt. Nu am vazut nimic artistic acolo. 



#38
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.320 mesaje

Postat 15 mai 2024 - 11:23

Problema cu concursul asta e ca se da show de familie, la noi a inceput la ora 8, deci inainte de water-shed. Eu nu m-as fi smtit bine sa am linga mine odorul de 9-10 ani si sa ii vad pe aia din Spania fluturindu-si lasciv bucile pe scena, sau aia din UK mimind sexul intr-o toaleta pubica mizera, sau ala din finlanda, iesind gol dintr-un ou si bazindu-s intreaga coreografie in jurul organului, ni-l  arata, sau nu etc. E una sa fii extravagant si alta sa fii sordid, indecent, promiscuous.

 

Si mie mi-a placut Croatia, as fi vrut sa cistige. Irlanda a avut o punere in scena deosebita, mi-a placut, insa melodia a fost o zbieratura de la cap la coada. am pus pe mute. Cistigatorul nu mi=a placut de nici o culoare, insa sint bucuroasa ca urmatorul eurovij va fi in Elvetia. E tara bogata, au de unde organiza un spectacol frumos. Melodia din UK mi-a placut, pacat ca a fost cintata de unul fara voce. Restul a cam fost hit and miss pentru mine.



#39
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.320 mesaje

Postat 15 mai 2024 - 11:28

PS. pentru cine nu stie, Germania, Franta, Uk, Italia si Spania se califica automat, deoarece platesc grosul cheltuielilor Eurovisiunii. Deci indiferent cu ce melodie se prezinta, vor trece by default in finala.



#40
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.320 mesaje

Postat 16 mai 2024 - 22:14

.

Miniaturi atasate

  • 7D501C98-F04F-4393-A7CE-D7422C65A2FF.jpeg



Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Schimbare dr

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 21:09

  • INTREBARE

    Andreitaa21
    - Astăzi, 15:55

  • "Hai, greieras!"

    alinaochianu
    - Astăzi, 14:42

  • 22 de săptămâni È™i un băieÈ›el foarte activ în burtica

    albinuta.stratica@gmail.com
    - Astăzi, 12:04

  • Multumiri sincere

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 09:34

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -