Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


114 raspunsuri la acest subiect

#81
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 martie 2024 - 14:04

Buna

 

La multi ani tuturor sarbatoritilor acestei perioade! Marcia, Mianna, Crica si toti ceilalti Nu prea am mai apucat sa mai intru.

 

Sanatate multa sotului Laura! Hernie de disc cumva? Asta am eu dar nu e de operat, nici dureri mari nu am, sau mai am, dar nu permanente, ci depinde de miscare fac si se declanseaza... incerc sa tin sub control, fac exercitii.

 

Toate bune tuturor!  [flo]



#82
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 07 martie 2024 - 14:48

Buna

 

 

Sanatate multa sotului Laura! Hernie de disc cumva? Asta am eu dar nu e de operat, nici dureri mari nu am, sau mai am, dar nu permanente, ci depinde de miscare fac si se declanseaza... incerc sa tin sub control, fac exercitii.

 

 

Da, hernie de disc.  Acum 16 ani a avut o hernie cervicala la care recuperarea a fost mult mai grea. Multumesc mult!



#83
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 12 martie 2024 - 12:54

Servus pinguine dragi si o primavara frumoasa sa aveti  [flo]  [flo]  [flo]

 

Silvi, la multi ani pt Crina  [deziuata]

 

Multumesc mult pt urarile adresate Marciei, inclusiv din partea ei  [pup]

 

A ajuns cu bine azi noapte (la noi), dimineata in Japonia. Zbor direct de 12,5 ore  [ascuns] era fericita, va vedea ciresii infloriti...in avion langa ea erau baieti frumosi (japonezi)   [:D]  a vazut si o familie mixta (el elvetian, ea japoneza), cei 2 copii erau japonezi cu parul blond  [:D]

 

La noi a inflorit ciresul japonez, sper sa nu vina gerul si sa inghete florile (asa se intampla mai mereu  [zirea]). 

 

Sambata mergem la concert langa Stuttgart (trupa din Slovenia), ne vedem si cu prieteni nemti  [pk] de-abia astept, nu i-am mai vazut de 2 ani..revenim duminica acasa.

 

De sambata in 3 saptamani plecam spre tara  [pk] de-abia astept, mi-e dor de Sacele [:D] de fapt mi-e dor de Romania  [:I] vin si ai mei cu fratelo cateva zile, o serbam pe mama acolo...avem cate ceva de facut la casa de vara...am luat si frigider  [:D] daca mergem des si avem si musafiri, trebuie frigider normal (Samsung am luat, argintiu)...pe cel mic il vom folosi vara pt bauturi...vom lua de aici un palmier, e plantat de mine in gradina...o sa-l tinem in ghiveci pana ne mutam, ca sa-l bagam in casa cand vine frigul...tb invelit iarna, nu rezista decat pana la -20° si la Brasov sunt cateodata si -30°..asa ca deocamdata sta in ghiveci, ar fi pacat sa-l pierdem.

Mandra m-a intrebat daca nu iau si ciresul cu mine cand ma mut  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] are vreo 4m  [:D] daca i-am zis ca iau palmierul, a crezut ca iau si ciresul...de liliac nu a intrebat...mai am si 2 dafini (aici se gasesc in padure, in partea italiana...la fel si palmierii), vreau sa-i iau si pe ei, dar nu acum.

 

Aici e Pastele pe 31 martie, asa ca avem 4 zile libere (vineri-luni)..nu avem program, vom merge la socrii si poate la vara-mea.

 

Mama se opereaza maine la ochiul stang de cataracta (va urma si dreptul)...la cea mai buna clinica privata din Bucuresti...nu e ieftin, dar a fost si fratele ei acolo si e ft multumit...se opereaza si el tot maine la al 2lea ochi...asa ca merg in tandem  [:D] asa au fost si la control.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina si sa ne reauzim cu bine.


Editat de Ella73, 12 martie 2024 - 12:58 .


#84
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 14 martie 2024 - 11:58

Ella, multa sanatate parintilor si bafta mamei cu operatia! La Oculus se opereaza? Asta e o clinica oftalmo renumita, si un unchi de-al meu s-a operat acum cativa ani acolo. Proprietara cliniii e si proprietara de baza de echitratie, Equestria, inspre Saftica-Snagov..., daca despre ea e vorba  [:)] Daca Ana mai face lectii de echitatie, mai stiu cateceva in domeniu. A facut si la astia ore, acum face in alta parte....

 

Calatorie frumoasa Marciei! Si la multi ani! (inca o data, nu mai tin minte daca am scris, a intrat rar in ultima vreme)  [flo2]



#85
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 19 martie 2024 - 11:41

Servus pinguini

 

Liniste pe ghetar  [ph34r]

 

Monica, acolo s-a operat..e bine, ochiul a fost putin rosu si o durea...dar doar o zi..pe 17 aprilie merge la control si va decide si cand se va opera si la dreptul.

 

La noi vine primavara, de-abia astept sa scap de haine groase  [:D]

 

Marcia a avut un program fain in Japonia, a primit si cadouri (a stat la 2 familii, una in Tokio si una in Osaka)..in Osaka, bunica prietenei ei i-a scris si o scrisoare ft draguta, o reasteapta acolo...asa ca in mai, cand va fi o luna in Seoul, da o fuga si la Osaka  [:D] a invatat si acolo ce si cum, metrou, tren etc..ma uimeste la cat de bine se descurca (cand am fost cu ea prima oara in Seoul, am circulat doar cu taxiul  [ph34r] desi e ft simplu sa folosesti metroul+autobuzul)...mai are azi si maine, joi zboara spre casa...azi a fost la Fuji, a zis ca ft frig si zapada  [:D] acasa  sta 2 saptamani si dupa zboara la New York (sta la un fost pinguin, tare drag mie  [il] s-au cunoscut cand a fost ea aici si au stabilit ca se revad daca va merge ea acolo). 

 

Noi am petrecut fain in Germania, am revazut prieteni dragi, am stat de vorba ore in sir  [:I]  ne vom revedea cu ei peste 2 ani in martie, la acelasi concert si in Slovenia in august, la festivalul organizat de trupa...atunci vor veni si 2 prieteni din Cluj, i-am cunoscut tot la festival in Slovenia..el e fanul trupei, asta vara am fost la ei in vizita...ii trimit mereu filmulete cu trupa, cand mergem la concerte  [:I]

 

In weekend mergem la vecinii care ne sunt si prieteni (el jumate roman), facem fondue...saptamanile viitoare vor fi scurte, 4 zile fiecare..iar dupa vine vacanta, 2 saptamani  [:D]

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina si sa ne reauzim cu bine. 


Editat de Ella73, 19 martie 2024 - 11:42 .


#86
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 08 aprilie 2024 - 19:26

Nou ne pregătim să vedem eclipsa, vom merge într-un parc, la apă. Prima pentru băiat, a doua pentru mine după cea din '99.

 

Sper să mai rupă cineva tăcerea.



#87
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 09 aprilie 2024 - 13:55

Buna ! 

 

Fleur cum a fost spectacolul eclipsei? Pe cea din 99 am prins-o la munca...eram proaspat intrata in campul muncii. 

Cum e la voi? Mai aveti zapada? La noi este cald, eu ma bucur mult de natura verde.

 

Ai mei copiii si sotul au avut cate un episod de raceala cu tuse la greu, nas curgator , iar sotul chiar si febra...dar a trecut acum.

 

Sotul este mai bine cu spatele, inca in medical saptamana aceasta. Ai mei copii mai au doua saptamani de scoala, apoi saptamana verde si vacana de Pasti. Eu la munca.



#88
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 10 aprilie 2024 - 00:00

A fost superb la eclipsă, greu de descris în cuvinte, un spectacol  magic al naturii, este emoționant, simți că faci parte din Univers și cât de special e Soarele în momentele când dispare. S- a făcut frig brusc, întunericul nu a fost total căci s-au aprins lampadarele de la malul apei.

Am avut parte de un apus la 360 de grade!

Am făcut ceva poze, dar nu sunt grozave cu telefonul meu.

Găsiți multe pe net.

 

E și la noi primăvară, episodul cu zăpada a fost...episodic, s- a topit rapid. Azi au fost 21 de grade! Nicio vacanță la orizont până la vară, mai sunt două weekenduri lungi. Poate îmi iau liber de Vinerea mare, voi vedea.

 

Și fiu-miu e răcit, nu a fost azi la școală. I- am spus că are "mal d'éclipse"



#89
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 10 aprilie 2024 - 10:16

Buna dimineata,

 

eu sper ca silvi e bine, nu a mai scris cam demult pe aici. Imi era drag sa o citesc. 
 

sau mihaela  [flo2]



#90
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 10 aprilie 2024 - 11:53

Ai dreptate Judoka. Unde sunt fetele?

 

Mihaela a mai pus poze pe FB. Inteleg ca e bine  [:)]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -