Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


162 raspunsuri la acest subiect

#121
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.915 mesaje

Postat 30 aprilie 2024 - 12:50

Silvi,

ma bucur ca i-a reușit sa te loghezi  [:)]

 

La mulți ani Crinei!!!! Ai fată mare acum. 
Cu liceul , nu știu ce să zic, țin pumnii să intre unde va doriți. 
 

al meu Ado are motivația in scădere . Materiile astea cu mult bla , bla nu ii plac. Citește ce are de citit, dar de scris comentarii mai greu. Tot timpul are ceva mai interesant de făcut , se duce la antrenament , se vede cu prietenii. Stau acuma cu gura pe el în vacanță  [bib] , dar merge greu. 



#122
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.400 mesaje

Postat 02 mai 2024 - 09:50

Buna dimineata, cu putin soare, mai multi nori si racoare. Macar nu ploua.

 

Silvi, ma bucur ca ai reusit sa ne scrii. Merge impiedicat forumul si la mine. De pe telefon nu mai pot intra deloc. 

Spor Crinei la invatat. Se va mobiliza pe masura ce se apropie examenul. Andrei s-a mobilizat cu o luna inainte de examen.

 

Marc s-a intors de la olimpiada de germana cu premiul I la proba practica ( o sceneta conceputa si jucata de ei - au fost impartiti in echipe) si mentiune la proba scrisa. Una din fetele din echipa lui s-a calificat la faza internationala, care va fi in Germania.

Acum  s-a pus pe cautat facultati si facut dosar.

 

Andrei a avut o saptamana plina de excursii ca ghid si a castigat o suma frumusica. A primit in plus fata de salariu si o prima de la organizator, pentru ca a fost laudat de profele care au insotit copiii.

 

Azi si maine lucrez (la noi e deschis zilnic). Voi fi libera luni, asa ca plecam intr-o tura scurta, de maine dupa amiaza pana luni seara, prin Ungaria si Serbia.

 

Va doresc Paste fericit si zile insorite!



#123
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.624 mesaje

Postat 02 mai 2024 - 15:00

Roli  [flo2]  felicitari baietilor pt rezultatele deosebite!



#124
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.400 mesaje

Postat 03 mai 2024 - 10:31

Roli  [flo2]  felicitari baietilor pt rezultatele deosebite!

Multumesc!  [flo2]



#125
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.703 mesaje

Postat 03 mai 2024 - 10:47

Roli, super, super baietii tai! Bravo, Marc, extraordinare rezultate! 

Silvia,ma bucur ca ai reusit sa intri sa ne dai vesti. Imi place cum scrii, am citit tot. Felicitari ! Crina va fi bine! Iti inteleg fiarte bine grijile si emotiile, dar copiii mereu ne surprind. Crina e fata desteapta, o sa se descurce frumos. 

 

 

Un Paste fericit, cu liniste, veselie si oameni dragi va doresc!



#126
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.302 mesaje

Postat 04 mai 2024 - 11:41

Servus pinguini

 

Gata pregatirile? eu am facut doar drob ieri, le-am trimis si socrilor..alte pregatiri nu fac.

 

Silvi, ma bucur ca ai scris  [pup] la multi ani Crinei, sigur va reusi unde vrea..imi aduc aminte de intalnirea noastra, cu mica si ciorba  [:D]

 

Roli, bravo baietilor..si voua vacanta faina  [pk]

 

Fleur, asa e, tare trist.

 

Mandra a ajuns cu bine in Taipei...a zburat miercuri, via Hong Kong, a avut doar o ora intre zboruri..a fost insa asteptata si dusa la poarta de imbarcare...a stat mult la emigrare in Taipei  [batcap] dupa s-a distrat, bagajele se scaneaza si la intrare in tara..troller-ul de mana e plin cu ciocolata  [:D] cand a vazut tipul de la control, a ramas cu gura cascata..more chocolate?  [:D] a ajuns la hotel, a lasat bagajul si a plecat sa rezolve diverse: a luat card pt transprt, biletele pt concert (tb printate la un magazin, totul in chineza, ea printase ce sa faca), a scos si bani (bancomatele nu au engleza, dar au coreeana, asa ca s-a descurcat  [:D] )...dupa a facut check-in si s-a culcat, pe seara a fost la night market..a intalnit si romani si ft multi coreeni  [:D] unii au zis, aratand spre ea: ce de straini aici  [:-)))] eu ii ziceam ceva in coreeana  [bib]

Ieri a fost in excursie, toata ziua..au fost si romani, asa ca a stat cu ei..azi si maine are concert, luni merge cu o prietena cu trenul in sud, iar marti zboara la Seoul..acolo va fi ca acasa  [il]

 

Si mandra e soferita de marti  [autoroz]   a luat examenul la condus  din prima  [pk]  nici un prieten de-al ei nu a reusit de prima data  [:I] mai are de facut 2 cursuri, sunt obligatorii pt cei care-si iau permisul...unul e cu masina,, gen poligon, inclusiv aqua-planning...de-abia asteapta  [:D] al 2lea e de teorie..sunt tare mandra de ea  [:I] acum se gandeste sa se mute definitiv la Seoul, a aplicat si acolo pentru joburi  [ph34r] m-as bucura sa reuseasca, pt ca asta e visul ei.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

Va doresc un Paste fericit, alaturi de cei dragi  [paste]


Editat de Ella73, 04 mai 2024 - 11:49 .


#127
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.963 mesaje

Postat 04 mai 2024 - 21:34

Eu am pregătit ouăle (în culori naturale pentru prima oară), drobul de pui, cozonacul, pasca iar friptura de miel e în cuptor. Avem musafiri deseară, vom merge și la Înviere.

 

Ella, felicitări Marciei!

 

Paști cu lumină și bucurie tuturor!



#128
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.915 mesaje

Postat 07 mai 2024 - 10:29

Roli,

felicitari baietilor, super reusite si mult succes cu inscrierea la facultate.
Tu cum te mai simti dupa operatie? A trecut ceva timp, dar cred ca esti bine. 



#129
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.374 mesaje

Postat 08 mai 2024 - 10:06

Bună ziua! Hristos a înviat!

 

am petrecut Paștele în familie, cu părinții, cu fratele meu și finii lui, cu socrii mei...am fost și la Înviere.

înainte de Paște am fost la Constanța și și-a luat C rochie de banchet, sandale și geantă. i-am luat și micăi câte ceva, că nu se putea să își cumpere doar sora [:)]

 

Judoka, mulțumesc! Ado are motivația în scădere dar la a mea nu are ce să scadă, că nu are deloc motivație, dorință, chef [:-)))] când e vorba de școală, pregătire pentru evaluare. Mă consolez cu faptul că citește mult și se descurcă la română fără să se străduiască, poate va fi de ajuns când se face media cu matematica [:)]

 

LauraNico, mă bucur că soțul e bine. Pe sora ta nu cred că ai cum să o ajuți, doar să fii lângă ea. Nici nu îmi pot închipui prin ce trece  [flo2]

 

Velvet, mulțumesc pentru gândul bun! o să tot vă bat la cap cu examenele...scuze!

 

Roli, felicitări băieților pentru rezultate și pentru toate activitățile în care sunt implicați. Bravo!

 

Laura, mă bucur că ți-a plăcut textul meu!  [il]

 

Ella, felicitări Marciei pentru permisul de conducere! să știi că și eu mă gândesc cu drag la întâlnirea noastră. cu siguranță ne vom mai întâlni, poate când o să stați mai mult prin țară.  [flo2]



#130
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.374 mesaje

Postat 08 mai 2024 - 10:08

la mine iar nu a mers forumul...mesajul de mai sus l-am scris si dat apoi cu copy-paste de vreo zece ori, ca sa nu îl pierd iar, si intr-un final s-a postat. [:)]




Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Prima vizita la medic

    AnaDemsa
    - Ieri, 20:34

  • Saptamana 36

    Pau26
    - Ieri, 17:53

  • VeÈ›i fi bunici!

    BeckyGaie
    - Ieri, 17:19

  • Geanta bebe

    Roxana3001
    - Ieri, 15:54

  • Momente magice

    Roxanesss
    - Ieri, 15:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -