Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife - 2


206 raspunsuri la acest subiect

#11
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 12:45

quote:
Originally posted by Addelaidde
Buna fetele! Sunt Adelina, gravidutza in 36 1/2 sapt cu Ioana.DPN 04.12.2007. Sunt noua pe forum si sincer mi-am facut cont numai pt. subiectul acesta. Tot ce atzi scris m-a convins sa apelez shi eu la nashterea in cadrul MEDLIFE.Hotararea am luat-o astazi, dupa ultima vizita la ginecoloaga mea (medic la Cantacuzino), care mi-a confirmat ca acolo nu se fac cezariene la cerere, ba mai mult, daca ar veni bebe pe lume cand nu e ea de garda (shanse f. mici oricum), va trebui sa nasc cu cine e de garda atunci. Ei, shi-am pus mana pe telefon shi-am sunat pt.programare la Medlife (in mintea mea ma programam direct pt nashtere).Ideea e ca d-na dr Mirela Popa are loc la consultatzii de-abia pe 21 noiembrie (am vrut la dansa ca pare cea mai mediatizata pe-aici shi-n plus eu ca shi multe dintre voi, prefer DNA.dr.)-mi-am facut prin urmare 2 programari:pe 21 la dr Popa si pe 16 la dr.Predoi (in caz de vreo urgentza).Shi apropos de tarif mie mi s-a spus la telef-consultatzia 90 RON(nu c-ar depinde de dr, sau altceva). Prin urmare, pentru ca mi se pare un pic cam tarzie data, shtie careva dintre voi o alta cale de a ma programa pentru cezariana acolo? Sa ma duc personal?, sa cer telefonic la receptzie spital?, sau poate sa o caut pe dr.Popa la Municipal unde am intzeles ca mai lucreaza? Mersi mult deocamdata...shi precis mai revin cu intrebari!
In primul rand bine ai venit pe [dc]! [flo]Felicitari pentru sarcina si nastere usoara sa ai!Cam greu de raspuns, mai ales ca tu vrei neaparat sa nasti cu Dr. Popa. Ai 2 variante: ori astepti si mergi in ziua in care esti programata la dansa, ori te orientezi la alt dr.Cred ca era f. bine, daca tot ai fost la spital azi, sa incerci sa obtii o programare mai urgenta la dr.Popa. Oricum, nu trebuie sa-ti fie teama, si ceilalti medici (Predoi,Mendez,Pelinescu, Parfene) sunt la fel de buni.Acum depinde de tine, daca tii mortis sa nasti cu un anumit medic sau conteaza spitalul!Bafta multa si sa ne tii la curent...ah, si imediat te trec pe lista!Valentina [gravi]34+ [fetita] Cristina Stefania[zana]pozici cu burtici,pisici si pestici

#12
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 13:00

quote:
Originally posted by totulii
vali tu de ce ai renuntat la dr. tutunaru? daca vrei poti sa-mi raspunzi pe mailul personalAU MAI RAMAS 3 SAPTAMANI
Nu-ti pot raspunde pe PM, pt. ca inca nu e activat! Oricum, nu e niciun secret[:D]Parerea mea despre Tutu e aceeasi, ca e un dr. extraordinar de bun pe infertilitate (asta o spun din experienta proprie) si , poate, la fel de bun pe urmarirea sarcinii cu probleme ( asta din auzite)[:D]Nu am avut motive forte mari de nemultumire, am ales sa plec de la el pt. ca am considerat ca nu am de ce sa stau sa astept ore in sir pe la usa cabinetului, sa intru 2 min. la un control programat cu 4-5 sapt. inainte, sau, in caz de probleme, cand nu stii incotro sa o iei, sa sun in disperare la un tel. la care nu prea raspunde nimeni.Il respect in continuare si il consider un medic bun (drept dovada ca il apar de cate ori e cineva care il contesta si inca mai scriu la topicul pacientelor lui). Dar mie mi s-a parut ca e mai bine sa nu-l aglomerez si eu, mai mult decat e! Am uitat: La multi ani tuturor mamicilor, taticilor, bebeilor ce azi se sarbatoresc de ziua numelui! [s][s][s]Valentina [gravi]34+ [fetita] Cristina Stefania[zana]pozici cu burtici,pisici si pestici

#13
zeririlouiza

zeririlouiza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.046 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 13:18

Neata



La multi ani tuturor sfintilor de azi



Vali mersic mult [pup][pup], ce bine sta acel nume langa mine[:D]



Felicitari pentru Kara sa va traiasca sa fie sanatoasa si cuminte



Louiza [gravi] 29s + Yasmin [fetita]

mai avem putin[copil]



poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara





#14
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 13:22

Luiza, sa vezi ce frumos va sta Yasminuca in carne si oase langa mami si tati![pup]



OOOOfff, abia astept sa-mi vad printesa!



Valentina [gravi]34+ [fetita] Cristina Stefania[zana]

pozici cu burtici,pisici si pestici



#15
zeririlouiza

zeririlouiza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.046 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 15:54

Mie imi spui mai Vali si eu deabea astept, sa nu vorbim de taticu care sta cu urechea cu mana cu ce poate pe burtic sa-i simta croseele cum zice el si ii face galerie si biinteles ca e un pic gelos ca eu o simt altfel si deabea asteapta sa iasa sa se joace si el cu ea ca acum cand intinde piciorul si face galma taicasu da cu degetelu sa o sacaie ne jucam ce sa facem



Louiza [gravi] 29s + Yasmin [fetita]

mai avem putin[copil]



poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara





#16
manu-gama

manu-gama

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 19:21

Felicitari Darleenei pentru Kara.[bis] Sa creasca mare, sanatoasa, desteapta si frumoasa.
Abia astept sa merg si eu sa vad spitalul mai ales cand vad ce entuziasmate sunteti toate de conditiile de acolo.Inca nu m-am programat, dar cred ca ar trebui sa fac o programare cat de curand(dupa cate am inteles Mirela Popa e destul de aglomerata).

Manu [gravi]27 saptamani

#17
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 08 noiembrie 2007 - 20:45

OOO, felicitari la mamica Darleen, asteptam poze cu micutza Kara, sa fie sanatoasa si papacioasa!!


Life is to precious to worry about stupid Shit!

#18
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 09 noiembrie 2007 - 13:43

Buna ziua...ce fac fetele?

Mariami, ce face printesa?

Inca nu avem vesti de la Darleena, probabil ar trebui sa se externeze, daca nu cumva e deja acasa!

[pup][flo] pt. toate fetele si toti bebicii!







Valentina [gravi]34+ [fetita] Cristina Stefania[zana]

pozici cu burtici,pisici si pestici



AMR 26 de zile

#19
clauclau

clauclau

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.151 mesaje

Postat 09 noiembrie 2007 - 15:54

Am fost de dimineata la consultatie la Mirela Popa. Era destul de aglomerat, dar m-a chemat repede pe mine, m-am bucurat tare mult. Consultatia a constat in cantarire, tensiune, verificat bine dosarul cu analize si eco, si bineinteles control pe masa. Nu este dureros, dar nici foarte placut. Mi-a recoltat secretie si culturi din col si am stabilit urmatoarele intalniri. Totul a durat cam o jumatate de ora, oricum mi-a placut tare de doctorita pentru ca a fost foarte meticuloasa, nu a lasat nimic la intamplare.

Darleena, felicitari, abia astept povestea nasterii!!! ce bine ca ai scapat mamico,acu esti fericita cu bebelina acasa. Sa nu ne lasi prea mult in suspans, vrem povestea nasterii!!!!



CLAU [gravi]23 + cu [fetita] Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!


#20
Aradia

Aradia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 09 noiembrie 2007 - 20:50

Aradia sunt complet interesata cum decurge nasterea cu DR.Mirela Popa
Dar cred ca a ramas la fel de draguta.. Io azi am fost la ea si ca de fiecare data e ok...
Eu am nascut la municipal cu ea si afost super ok... Tu cum ai ajuns la ea?

Buna,
Iubu ma intrebai cum am ajuns la Mirela Popa... [:)]
pai simplu... aflasem deja de bebe si imi cautam un medic. Am inceput sa intreb prietene, cunostinte... si mi-au fost recomandati/laudati o multime de medici. Am sa nu ma duc cu "sacul la pomul laudat" si sa imi caut singura... am intrat pe site la Medlife si am zis ca medicul a carui fatza o sa-mi inspire incredere ala este! si asa am ales-o pe Mirela... [:)]
Intre timp o prietena de-a mea a ramas si ea insarcinata... a "incercat" vreo 3 medici - initial a zis ca Mirela Popa e prea tanara si nu-i inspira incredere... si acum merge si ea tot la Mirela...
Nu stiu, sper sa o tina Dumnezeu asa cum este - am vazut atatia oameni care s-au schimbat in timp... Deocamdata eu sunt super multumita de relatia medic - pacient!

Vali,
multumesc pentru urari si pentru trecutul pe listuta [flo]

Adelina,
incearca sa treci, daca iti permite timpul, pe la Medlife intr-o dimineata pe la 9-9.30 cand este doctorita Popa la cabinet - eu am fost numai dimineata in ultima perioada si nu era foarte aglomerat. Incearca sa vorbesti cu ea, sa-i spui ce vrei si poate reuseste sa te vada printre programari... eu zic ca nu se va supara daca o adordezi direct - parerea mea! Bafta!


Offf... eu acum il atept pe bebe... nu mai am rabdare [:I]
In fiecare zi incerc sa il conving sa vina... i-am impodobit si bradul de Craciun cu ornamente albastre si argintii, i-am pregatit si patutul [:D] Sunt nebuna nu??!![:-)))]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -