Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife - 2


206 raspunsuri la acest subiect

#201
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 13:13

Anka...
Pai io mi-am revenit ff repede.. A doua zi a fost cea mai nasoala..ca nu mi-a fost prea bine de la anestezia totala.. Dar dupa am fost super ok..Dupa 1 saptamana eram la plimbare prin parc...Totul a decurs mai bine decat ma asteptam..

Eu pana in saptamana 38 am zis ca nasc normal.. asa stabilisem si cu doamna doctor etc.. Insa au fost niste probleme in ultima saptamana si atunci s-a decis cezariana..Dupa ce am decis impreuna am fost programata.
Sincer acum ma bucur ca am facut cezariana..sau nici nu stiu...
Pana la urma asa a fost sa fie..Daca mai ai intrebari nu ezita:))

#202
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 13:25

Asta cu provocatul nasteri confirm ca Mirela Popa nu este de acord...Este adepta daca este posibil a nasterii normale..Si eu am intrebat-o atunci de nasterea provocata si nu a vrut.. A zis ca nastere normala daca se poate si daca nu..daca bebe intarzie atunci cezariana..
Sincer am vazut atunci la Municipal o nastere provocata..S-a chinuit saraca fata..cred ca 16 ore si nimik...Asa ca nu stiu ce sa zic..Fiecare medic cu principiile lui..
iar Anka referitor la ce se intampla dupa ceza... Doctorul nu prea mai are asa un rol ff important..Numai ca vina sa vada operatia..in rest..
Eu am nascut seara..apoi la terapie intensiva..Doctoritele au venit sa vada cum sunt etc.. apoi am ramas acolo.. Iar in fiecare zi Mirela venea la mine sa vada cum sunt.. A treia zi mi-a scos panasamentul si apoi la controlul de 6 saptamani..
Asa ca io zic sa stai linistita..Oricum Mirela daca nu este te lasa ea pe mana cuiva ok.Pana la urma sunt si ei oameni..nu pot fi acolo non stop. Si medicii de la Medlife totzi care fac garzi sunt chiar ok toti.Oricum garzile se schimba zilnic si la privat nu e ca la stat.. acolo medicul de garda chiara isi face treaba si stie tot ce misca cine e internat etc.. se fac vizite..
Deci io zic sa te odihnesti sa te relaxezi ca apoi vine greul..Cu bebe, nopti nedormite.. etc.


#203
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 13:39

Va invit la un nou capitol aici:

http://forum.desprec...TOPIC_ID=112085



Valentina [gravi]37+ [fetita] Andreea Stefania[zana]

pozici cu burtici,pisici si pestici



AMR 8 zile

#204
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 14:13

aa si pt cine intreba cu nasterea...
Dupa saptamana 38..este ok cu programarea cezarienei..La mine a asteptat sa inchei 38 si sa intruu in 39 si abia a tunci mi-a facut..
Bineinteles ca daca intervine altceva si se impune cezariana de urgenta se face.. dar cand totul decurge in limite normale abia de la 38 cred ca se facae ceza programata.

#205
DanutaD

DanutaD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 05 decembrie 2007 - 16:19

Buna,

ma puteti adauga si pe mine la lista? Povestea mea e mai putin clasica: trebuia sa nasc la municipal in perioada sarbatorilor. Cazul bebelusului Sebastian si o aglomeratie in trafic m-au dus acum 2 saptamani in zona Medlife. Am vizitat, mi-a placut, mi-am facut o programare la un medic si totul imi pare ok. M-a vazut Dr. Alina Bolintineanu. A auzit cineva de ea? Mi s-a parut f. meticuloasa. M-am dus cu toate analizele si ecografiile, mi-a mai recomandat si ea altele, iar luni urmeaza sa imi faca si o eco. A durat mai mult de o ora si a fost foarte foarte draguta, Acum sunt in saptamana 35-36. Teoretic DPN ul meu este 26 Dec-1 Ianuarie si voi naste natural. Asta daca nu imi spune ea ceva deosebit luni. Singura mea grija acum e sa imi anunt medicul care a urmarit pana acum sarcina ca voi naste la Medlife si nu Municipal. Sper sa nu se supere, pentru ca nu ar avea motive. In rest sunt 100% convinsa ca fac un lucru bun pentru mine si bebe Stefan.

Va pup,

DanutaD

[gravi] 6+

#206
twinkle

twinkle
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 07 decembrie 2007 - 13:28

Buna fetelor,
Sunt inregistrata de aproape 1 an pe acest forum, dar nu am postat nimic niciodata. Azi am vazut subiectul acesta legat de Medlife si daca va ajuta parerea mea sa va hotarati,m-as bucura. Sfatul meu e sa nu pregetati, eu am nascut acum 3 luni la ei si nu am decat cuvinte de lauda.Am ajuns in luna a 8-a la dr.Predoi ,care m-a acceptat fara nici o problema si care m-a tratat a si cum as fi fost pacienta lui de la inceput. Cele 3 zile petrecute in maternitate au fost super, aproape ca ma simteam prost cata atentie mi se acorda !!!!



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -