Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tate si alte discutii


147 raspunsuri la acest subiect

#41
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 10:06

. Continua… [/quote]

asta e cam pusă așa la zeflemea

 

Când scrii pe la subiecte serioase, din respect pt cititori sau interlocutori , ești un pic mai atent.

Sunt mulți forumiști care locuiesc in străinătate , astea cu romano- engleza sunt scuze puerile.

Îmi cer scuze , pentru deviația de la subiect.



#42
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.761 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 11:25

Daca omul intr-un interviu aranjat de el cu un jurnalist ce ii este favorabil a spus ca sustine familia traditiinala si masculinitatea, atunci musai sa il credem. Ca doar familistii isi bat partenerele ( sunt videouri pe conturile lui personale in care explica cum sa iti lovesti femeia fara sa se vada urme, cum sa ii pui pistolul la cap si sa o supui, sa iti stie de frica) , isi castiga averea exploatand femei , obligandu-le.sa faca videochat sau sa se prostitueze. Toti barbatii adevarati isi pun femeile sa.se tatueze ca sunt proprietatea lor si angajeaza bodygarzi inarmati sa le controleze. 

 

Michelle, omul e un sociopat, un om foarte inteligent, manipulator de prima clasa, dar un om rau pana in maduva oaselor. A venit in Romania pt ca era convins ca aici politicienii si politia sunt corupti si pot fi cumparati ( si pt ceva timp.a avut dreptate. Unul din oamenii lui de baza era o politista care ii dadea informatii din interior si ii proteja afacerile). Are succes in randul tinerilor lipsiti de educatie si valori sanatoase din familie. Internetul da ocazia oricarui psihopat sa devina mare influencer.



#43
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.363 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 11:32

In companie selecta tot timpul.

 

 

https://www.google.c...O7IlEd4jHAYNekU

 


Editat de Collins20, 16 iulie 2023 - 11:34 .


#44
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 12:38

Pai de unde bani de resurse? Banii s-au dus la măririle de salar. Bugetul asta nu-i un sac fără fund.

 

 

 

Scoala mea a facut training-ul in anul scolar 2021 - 2022.  

 

Letitia, DfE are mii de angajati care sint platiti regeste (foarte multi de pomana) care s-au alertat de acest fenomen numai dupa ce a fost arestat individul in Ro. 

Sint angajati in acest departament care asta e meseria lor, sa sesizeze din timp astfel de probleme si sa indrume scolile. 

 

Un alt departament care contine in mare parte incompetenti este OFSTED-ul, uite cazul directoarei din Reading. La numai citeva lui noua inspectae a trecut de la inadequate la good.   

Parerea mea este ca in cazul ei inspectia s fost numai picatura care a umplut paharul, problemele ei erau mult mai adinci. 



#45
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 12:43

 Are succes in randul tinerilor lipsiti de educatie si valori sanatoase din familie. Internetul da ocazia oricarui psihopat sa devina mare influencer.

Laura, parte trista este ca are succes in rindul tutiuror tinerilor. 

 

S-au facut sondaje in "scoli renumite, si s-a dovedit ca este extrem de popular. 



#46
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 968 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 12:49

Cand am vazut titlul nu eram sigura daca e vorba de nenea asta care a fost arestat aici la Romania. Inteleg ca da. [soricel]

Vai de capu' meu, e de-a dreptul uimitor cum am ajuns sa aducem argumente pentru cat de negativ este un astfel de personaj!

 

Parerea mea e ca intrebarile astea naive "ce e rau in asta" sau in alta este de fapt vampireala.

Multi din cei care sunt atrasi si atrag la randul lor pe altii, sunt mici sau mari victime care au tendinta, inca, de a gravita in jurul celui/celor care le-a provocat un rau.

Daca acela nu mai e prin apropiere, gasesc pe altii care sa joace acest rol. Internetul e mare, intotdeauna se vor gasi si de unii si de altii cu adepti care sa le duca vorba mai depate. Lumea e mare si poti sa iti faci multe conturi.

Revenind: In acest fel personajele din rolul de "victima" reusesc sa isi dovedeasca, din nou si din nou, ca de fapt nu s-a intamplat nimik rau sau ce li s-a intamplat nu a fost chiar asa rau; reusind sa functioneze mai departe firesc.

 

Ma mai gandesc ca victime mai pot fi cei ... sa le zicem cruzi, inca nestiutori, dar care pot parasi scena aceasta dupa ce trec prin filtrul lor/educatia lor argumentele aduse. Dar cresc, viata ii provoaca si in altfel.

edit: am scris initial "eventual cresc". BIneinteles ca vor creste. Si nu numai ca varsta dar si ca experienta/invataminte de viata.


Editat de AdiS, 16 iulie 2023 - 12:53 .


#47
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.368 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 13:44

Scoala mea a facut training-ul in anul scolar 2021 - 2022.  

 

Letitia, DfE are mii de angajati care sint platiti regeste (foarte multi de pomana) care s-au alertat de acest fenomen numai dupa ce a fost arestat individul in Ro. 

Sint angajati in acest departament care asta e meseria lor, sa sesizeze din timp astfel de probleme si sa indrume scolile. 

 

Un alt departament care contine in mare parte incompetenti este OFSTED-ul, uite cazul directoarei din Reading. La numai citeva lui noua inspectae a trecut de la inadequate la good.   

Parerea mea este ca in cazul ei inspectia s fost numai picatura care a umplut paharul, problemele ei erau mult mai adinci. 

Pai dacă nu aveau atunci bani de resurse, cu atit mai puțin acum după ce s-au mărit salariile bugetarilor așa din burta, nemeritat, numai ca avem inflație. Pai n-are tot poporul inflație?



#48
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.368 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 14:10

Tate e produsul societății un care trăim, unde femeia a fost redusă la “Bonus hole” (termenul mai nou pentru vagin). Unde politicienii de stinga cred ca unele femei au penis, unde breast feeding e un termen ofensator pentru bărbații ce se pretind femei și a fost schimbat cu chest feeding. O societate unde bărbații sint întrebați la internarea in spital dacă sint gravizi. O societate unde femeile/fetele nu mai au dreptul la spații destinate numai lor (la veceu, cariați pentru femei abuzate, dușuri și vestiare) , căci ar discrimina bărbații ce se pretind femei (așa Numiții Trans women). O societate unde copiii își pot schimba genul după cum bate vintul fără consimțământul părinților. O societate unde copiii de primara învața despre sexul anal și oral din carticelele promovate de caritatile transilor. O societate unde bărbații ce se pretind femei pot participa in sporturile femeilor, unde evident cistiga detașat, iar femeile nu pot protesta de frica sa nu fie categorisite anti Trans și  “TERF”. O societate in care cuvintul femeie a devenit un cuvint murdar și a fost înlocuit cu persoana ( mai sint si al apelative) a născut acest monstru numit A T. Eu nu-s mirata deloc ca are atitea admiratori…

ultima campanie de publicitate de la Maybeliline Maybelline ii da și mai multă apa la moara lui Țațe.

 


Editat de Letitia1, 16 iulie 2023 - 14:36 .


#49
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.761 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 14:15

Letitia, mie mi se pare ca Tate promoveaza fix opusul la.tot ce spui tu. Dar da, e tot un rezultat al acestei societati, extrema cealalta in care femeia este fiinta inferioara care nu are drept decat sa fie supusa barbatului.



#50
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.761 mesaje

Postat 16 iulie 2023 - 14:21

Laura, parte trista este ca are succes in rindul tutiuror tinerilor. S-au facut sondaje in "scoli renumite, si s-a dovedit ca este extrem de popular.
Eu ma refeream la acea educatie si acele valori care te fac sa nu fii rasist, misogin, superficial, ci te invata ca oamenii sunt egali, femeia este cel putin la fel de importanta si valoroasa ca si barbatul, care promoveaza respectul si empatia fata de cei din jur, care te invata ca banii se fac prin munca cinstita. Asta se invata mai ales in familie, vazand parintii, modelele din jur, relatia in cuplu, valoarea fiecaruia. Spun asta din perspectiva bulei mele. Adolescentii din jurul meu nu il urmaresc pe Tate ( desi au aflat despre fratii astia cu mult inaintea mea), dispetuiesc si sunt in dezacord cu tot ce fac si ce spun.

 

Nu stiu cum e in UK, dar aici " scolile de renume" nu inseamna implicit copii ce au crescut cu valori sanatoase, stima de sine , repere corecte. Colcaie de droguri, fite, valorizarea excesiva a  banilor , hainelor de marca si " aparenta" mai importanta decat esenta. 




Panic Questions

  • Mici dureri

    GaborPetronela
    - iul 05 2024 06:43

  • Hemoroizi

    Readiness
    - iul 04 2024 18:18

  • Deformarea valgus a piciorului

    MaryJane999
    - iun 27 2024 20:14

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

Last Blogs

  • Geanta pentru maternitate

    ABIGAILREBECA
    - Ieri, 22:41

  • 1 zi pana la marea întâlnire

    E241298
    - Ieri, 20:12

  • Sarcina

    teg
    - Ieri, 18:30

  • La plimbare cu autobuzul

    IsabelaC
    - Ieri, 17:08

  • Morfologie trimestrul 3

    ElenaN96
    - Ieri, 16:37

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -