Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#721
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 13 octombrie 2022 - 10:08

Neata voua la cafea .  [cit]

Laura m-am mai gandit  [pace]  ( ca si asa nu prea dorm 

Insomnii?? 

Grrr

E adevarat ca adorm mai greu, iar niste stres si ganduri cu rom, dar dimineatza asa as dormi.  [il]  [bib]  Afara e intuneric, ceata , frig. 
Copiii la fel. Ieri ado a adormit in autobuz dupa amiaza, asa obositi sunt. 
 

In alta ordine de idei, la noi e naspa  de tot cu benzina. Dupa ce ca vin de peste granita sa alimenteze, totalul s a gandit sa puna de o greva. Cele mai afectate regiuni sunt capitala si Grand est, adica noi. De duminica caut. 
Azi am reusit sa pun ,cam 30 de min de stat la coada, c statia respectiva are numai doua pompe. Daca mai adaugi ca vine frigul si trebuie facute restrictii, plus mancarea scumpita, ajungem la vremurile de trista amintire. 
 

Sorry, daca mesajul meu nu e prea optimist. 
 

Elkia, tu povesteai de o colega care era dificila. Mai lucreaza la voi ? 

Ieri am intalnit asa un specimen. Toata lumea care intra sa colaboreze are probleme. Tot nu inteleg cum rezista pe post astfel de persoane. 



#722
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 octombrie 2022 - 10:37

Off, am auzit de probleme cu benzina in Franta... :(

 

Imi aduc aminte de cozile la benzina de pe vremea lui ceasca... am stat la foarte multe cu tatal meu pana in 1990, cand nu au mai fost probleme. Pur si simplu te asezai la coada... riscai sa stai si degeaba, sa anunte inaintea ta, ca s-a terminat benzina... Dar de multe ori reuseam sa luam. Era o cota lunara, dar nu mai stiu cat. Asta in interes personal, daca aveai delegatii de serviciu si erai desemnat sa mergi cu masina ta, impreuna cu alti oameni, atunci mai suplimentau.

In fine, ca si copil era amuzant la cozile astea, ca mai socializam cu altii pe acolo si mai trecea timpul...

 

Succes copiilor la scoala! Ai nostri mai au saptamana viitoare scoala apoi termina modulul 1 si au vacanta 1 saptamana, apoi incepe modulul 2, cf noii organizari a anului scolar.



#723
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 13 octombrie 2022 - 12:09

Dap, insomnii. 

Citeam undeva ca cei care dorm mai putin sau mai mult de 7-9ore/noapte isi scurteaza viata. Eu am nopti si perioade in care dorm max 4ore.  [fri]

 

Am fost si noi duminica la Sb, dar doar la Promenada Mall.

Sotul si-a luat permisul vineri si am plimbat masina. [pk] 

Ale si-a luat / i-am luat de la Zara o rochita foarte faina, pant negri si o bluza eleganta ptr albumul foto. E foarte incantata. 

 

5070952632_6_1_1.jpg?ts=1661325718383

 



#724
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 13 octombrie 2022 - 12:13

Marti au sedinta foto si una din fete era foarte suparata ca ea si-a comandat rochie din SUA si nu ii ajunge pana marti.  [batcap]  OMG ! 

I-au spus fetele sa o poarte la banchet.  [fri]



#725
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 13 octombrie 2022 - 12:28

Elkia, ce intamplare! Recuperare rapuda, ia lucrurile usor si da-ti timp sa te vindeci. Nu pleaca munca nicaieri.

 

Mik, an scolar cat mai plin de succes!

 

Ioana, paine cu lavanda? Niciodata nu am mai auzit.

 

Monica asa e incep sa arate pe alocuri timpurile ca si in anii  aceia rai.

 

Dana f chic rochia! Sa o poarte cu placere! De ce nu dormi? Stres sau asa functionezi tu? Si eu am facut o noapte alba azi noapte. A plouat si batut vantul atat de tare ca nu am putut adormi d3 zgomot apoi am intrat in vrie ca vine 5 am si trebuie sa ma pregatesc de naveta. Am adormit intre 2 si 3 cred si acum abia im tin ochii deschisi pe tren.

 

Noi am avut parte de un weekend deosebit, vreme superba soare 20-24 de grade. Am vizitat in Alberta Drumheller unde am explorat The Badlands, Royal Tyrell dinosaur museum si apoi am mers inspre munti la Canmore.

 

Nu pot sa pun poze dar va invit sa google locurile astea si muzeul, e nemaipomenit. The Badlands arata ca din alta lume.

 

 



#726
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 08:57

[cit]  [cit]

 

apropo de somn si stil de viata sanatos.

Am urmarit un documentar cu doi actori francezi care se plimbau prin toata lumea in cautarea tineretii vesnice. Cel mai mult mi a placut un nene din costa rica. 85 de ani, taia lemne de la 5 la 10 dim, sa mai castige un ban. Manca neprocesat,totul proaspa, pitina, carne, impreuna cu familia. Seara  era la dans. 
In schimb, nepotul sau era deja supraponderal si se juca la jocuri video.  [:-/] 

Bine, unele metode sunt aberante, gen baut pipi de vaca in India sau injectii cu sange, in sua. 



#727
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 09:01

Am avut un week end linistit, nimic deosebit.

Am reusit sambata sa ma odihnesc, seara la opt eram in pat, fara tele, fara net. Doar doua căni de ceai calmant. [:)]

 

Copiii au multe teste sapt asta, in fiecare zi, grrr  [clo] L. are vineri cross ul scolii, deci nema cursuri. Dupa care intram in vacanta.  [pk]

Saptamana frumoasa tuturor !  [flo2]



#728
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 13:05

ziua buna!

Si la noi e ultima saptamana de scoala inainte de un pic de vacanta. Au si ai mei ceva teste anuntate zilele astea. Sambata Rares pleaca in excursie cu colegi de scoala si 4 profesoare tocmai pana la Viena, cu popas in Budapesta. Asa bine suna, asa m-as duce si eu !

 

Sambata am fost la o nunta la o verisoara. A fost neasteptat de placut si de frumos. M-am revazut cu verisoare cu care am copilarit la bunica, apoi  drumurile ni s-au despartit. Multe din ele nici nu mai sunt in tara de ani de zile. A fost prima iesire a tatei de genul asta de cand nu mai e mama. I-a fost tare greu emotional si ma bucur ca am putut sa fim cu el. 

 

In alta ordine de idei, am cules strugurii de acasa si mi-am luat borcane sa pun gogonele la murat [:)]. Vreau sa mut niste crini care sunt sufocati de tufele de liliac ce au crescut foarte mult si sa mai pun in pamant niste bulbi de flori de primvara. Pe de alta parte, joi noapte se anunta frig tare, asa ca va trebui sa imi pun la adaport si florile sensibile din ghivecele ce inca le am afara. 



#729
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 13:50

Salutare!

 

Inapoi pe baricade. 

Roma a fost asa si asa. Vreme buna dar cam mizerie si drumuri stricate. Si vorba aceea am stat chiar in buricul targului langa Vatican. Am fost pe centru si la un parc de amuzament pentru copii aproape de mare. Dar cam dezolant pentru o locatie cu pretentii ca doar nu e ieftina cazarea.

M-am bucurat mult sa imi intalnesc verii si familiile lor. Cu o parte din ei ne vazuseram in vara.

 

Dana, rochita asa are sefa mea pe verde si pe negru. E tare draguta daca esti slabuta. Nah ca fac si versuri  [:I]

Sa o poarte sanatoasa!

 

Judoka, ce sa zicem. Va fi o iarna interesanta. Sanatosi sa fim!

 

Eu am dormit 3 ore azi noapte. Cea mica a plecat in tabara si sunt stresata ca au activitati in natura asa mai de albit parul la parinti. De exemplu rafting [bang] . Azi are canoe tura scurta. Si nu are telefon cu ea sa o mai stresez cu ai grija ce faci. Nu mai zic ca joi a facut febra fix cand ne intoarceam de la Roma.



#730
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 18 octombrie 2022 - 09:37

Otilia, nu te ingrijora cu rafting-ul. E rafting si rafting: ma indoiesc ca ii duc pe ei la chestii periculoase. Noi facem in fiecare an cu mic cu mare, de la 8 ani ai fiecarei fete.

 

Vio, si mie imi place rochita :).

 

Si noi asteptam vacanta cu mare nerabdare. o sa avem musafiri ambele saptamani, asa ca o sa fie intens.

 

Eu as vrea sa mergem in Londra in primavara. M-am uitat un pic pe booking de hoteluri si OMG, niste preturi ceva de speriat. Parisul mi se pare mic copil.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -