Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Razboi in Europa


1199 raspunsuri la acest subiect

#1191
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 18 octombrie 2023 - 19:37

Mentionezi venirea “ilegală” in 48, dar treci cu vederea peste istoria de mii de ani in care au tot fost cotropiți si izgoniti din țara lor.
Crezi ca arabii când i-au cucerit le-a dat apa si mancare ? Sau nemții cand i a gazat cu mic, cu mare… oribil … nu am cuvinte 

Țara lor? Ce țara e aia? Arabii au fost acolo de sute de ani. Israelienii n-au avut “țara”.



#1192
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 18 octombrie 2023 - 20:03

Asta e razboiul, cu suferința de ambele părți…ce conteaza ce simt eu?  
 

De ce palestinienii au acceptat o grupare terorista între ei si care sa isi facă sedii prin spitale si scoli? ce credeau ca fac acolo, data entry ? 
 

Sa nu imi spui ca daca intr-o noapte Londra ar fi cotropită, lumea omoriti in case, prizonieri luați si ar ploua cu bombe peste oraș, Anglia nu ar retalia.

Atita timp cat  Hmas ul a început razboiul, știau ce repercursiuni vor fi si nu le-a pasat de vieți omenești, ei sunt vinovați de tot ce se întîmplă. 
A început lumea sa fie de partea teroriștilor… asta da e culmea ! 
 

ps . încă nu se stie clar cine ar fi bombardat spitalul 
 

Adică cum au acceptat-o? Tu crezi ca acolo e democratie? Și pentru asta trebuie omorita toată populația? Asta e retaliere la tine? Sa spulbere toată populația civilă de pe suprafața pământului? Adică sint toți teroriști? Faptul ca unora le pasa si de populația nevinovata a Palestinei înseamnă ca țin cu teroriștii?  Puneți mina si citiți la cita discriminare si nedreptate a fost supusa aceasta populație de către statul I$rael și imaginati-va cum ar fi sa va fi născut acolo. Pacat, evreii n-au învățat din ce li s-a intimplat in al doilea război mondial.

Te aștepți ca doua state super religioase cum sint Palestina și i$rael sa trăiască in armonie, pace și înțelegere, cu frica de Dumnezeu/Alah. A ucide e un mare păcat, nu? Ipocriți pină in pânzele albe, mi se face greață instant. Niște farisei de pe urma cărora suferă atitea persoane nevinovate.



#1193
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 11 ianuarie 2024 - 12:36

Suedezii au fost anuntati sa se pregateasca de razboi. Stiu astia ceva ce noi nu stim?

 

Despre ce razboi o fi vorba?

 

https://www.bbc.co.u...europe-67935464

A warning to Swedes from two top defence officials to prepare for war has prompted concern and accusations of alarmism.

Civil Defence Minister Carl-Oskar Bohlin told a defence conference "there could be war in Sweden".

His message was then backed up by military commander-in-chief Gen Micael Byden, who said all Swedes should prepare mentally for the possibility.



#1194
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.332 mesaje

Postat 11 ianuarie 2024 - 22:59

Surprinsa? Mie mi se pare ca toata lumea se aspeapta la asta, un razboi mondial. Deja sunt ceva miscari in Orient



#1195
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 11 ianuarie 2024 - 23:05

Da, foarte surprinsă. Nu știu care e lumea aia care se asteapta la așa ceva. Sint ceva mișcari de trupe pe la tine? La mine-i liniste.



#1196
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.332 mesaje

Postat 11 ianuarie 2024 - 23:17

E liniste aici, guvernul britanic se pregateste de atatc la Marea Rosie...

 

Eu nu sunt surprinsa pentru ca a fost un articol cu cateva luni in urma in care un general din armata britanica a spus ca trupele trebuie sa fie pregatite de lupta pentru ca razboiulintra intr-o noua era.



#1197
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 12 ianuarie 2024 - 09:56

Statele Unite și Marea Britanie au lansat atacuri aeriene și maritime împotriva țintelor militare Houthi din Yemen, ca răspuns la loviturile mișcării asupra navelor din Marea Roșie, transmite Reuters, subliniind că aceste atacuri reprezintă o dramatică extindere a războiului dintre Israel și Hamas din Fâșia Gaza.

 

https://www.hotnews....-securitate.htm



#1198
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 12 ianuarie 2024 - 12:33

Houthi actioneaza de ceva vreme ca niste pirati in Marea rosie, atacind vasele comerciale. Nu-i de mirare ca in sfirsit cineva s-a gasit sa-i anihileze.



#1199
MaryJane999

MaryJane999
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 19 martie 2024 - 21:58

Daca ar fi intervenit NATO, acest razboi s-ar fi incheiat repede, si au trecut deja mai bine de 2 ani si nu le pasa tuturor ca sute sau mii de oameni mor in fiecare zi de ambele parti.



#1200
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.332 mesaje

Postat 24 martie 2024 - 12:47

Si eu cred la fel, s-ar fi terminat rapid.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -