Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#341
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 12:40

Ma bucur pt Nadal (desi nu sunt fan). Am vazut ultimile 3 seturi. A jucat ft bine, a fost un joc al nervilor. Comentatorii elvetieni au zis ca Medvedev a insultat publicul de cateva ori  [batcap]

 

Nadal are acum 21 titluri de grand slam, Federer si D au cate 20. Sa vedem daca va reveni Federer, desi e greu dupa operatiile la genunchi. 



#342
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 13:13

Am avut un weekend plin.

 

Vineri am dat o tura pana la mexicani (dupa ce am revenit eu de la nemti). 

Sambata dimineata la inmormantare, dupa am mancat de pranz la restaurantul portughez din oras de la socrii (a fost si socrul la inmormantare, socrela nu a mers, din cauza anesteziei de vineri).

Ieri am fost la mexicani cu unul din gemeni si prietena lui, iar cina am luat-o la restaurantul vietnamez de la noi din oras.

Au fost cam multe vizite la restaurant saptamana trecuta, asa ca saptamana asta zicem pas  [:)]

 

La job sunt restructurari, sa vedem unde aterizeaza seful meu. La ora 13 avem TownHall cu seful cel mare.

 

Mandra e bine, ii place pe insula. Se plimba, au vizitat diverse. Miercuri zboara la Seoul.

Jeju are plaja, relief vulcanic, munte si un vulcan inactiv (Hallasan). Plaja arata fain (nisip alb si apa verde/turcoaz), asa ca as merge la ea in iunie cand are vacanta si de acolo am zbura la Jeju la plaja. Decid dupa ce vad ce vor spune coreenii despre carantina (pe 4 februarie).

 

Ma uit pe geam si bate un vant si ploua rau. Pe aleea spre padure mai vad cate o persoana care merge la plimbare cu patrupedul  [batcap]

 

O zi faina sa aveti. 



#343
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 16:30

Buna ziua!

 

am avut un week-end plin. nu am mers la tara ca imi curge nasul si mie si micai si nu vreau sa ii imbolnavim pe bunici. ne-am tot testat dar negativ.

mica a stat si azi acasa dar zice mama ca e bine, nici muci nu prea mai are.

 

fetele au fost la patinoar si a inceput sa le placa. maine am de gand sa le duc iar, daca scap devreme.

 

eu am avut o colega de liceu, chiar colega mea de banca, Pasarica.

 

Viviana, sanatate mamei tale. sa stii ca eu am scris pe aici de patinaj, si de europene si de camp celor 4 continente... dar cred ca m-ai ratat.

 

Otilia, felicitari fetei pentru gol. la mai multe!

 

Laura, a ajuns pachetul azi. l-a preluat chiar mica, ca era acasa cu mama si cica s-a jucat toata ziua. Multumesc! [flo2] raman datoare.



#344
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 16:37

Silvia, cu tot dragul! Ma bucur ca au ajuns la un copil care le foloseste. Spor la joaca!  [flo2]



#345
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 17:29

Distrugeri făcute de Malik: Promenada de pe malul marii e distrusă. Aleea e suspendată peste gropi făcute de valuri. Nu erau stabilopozi in zona aceea, probabil e cazul sa facă. Pana acum n-a fost cazul. 
Copaci de peste 100 de ani dintr-un parc, copaci care erau acolo de la deschiderea lui. 
 

Cu siguranța mai apar, astea sunt ce au apărut azi. 
 



#346
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 09:02

Bravo  [flo2]

De cat timp joaca handbal?

Joaca pe stanga sau pe dreapta, adica cu ce mana arunca?

Stangacele sunt mai rare de regula... posturi cu mai putina concurenta sunt intotdeauna pe partea dreapta, inter, extrema... adica la jucatoarele ce arunca cu mana stanga.

 

Felicitări echipei voastre Mihaela! Multe echipe bune, meciuri intense.

 

Ieri a dat și fimea primul ei gol la handbal. Joacă la colț și nu are poziție de gol decât rar de tot. Eu am fost secretar. Responsabilă cu tabela meciului. Am văzut golul ei dar nu puteam filma. Eh, important e că am fost acolo



#347
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 09:08

Buna ziua!

 

am avut un week-end plin. nu am mers la tara ca imi curge nasul si mie si micai si nu vreau sa ii imbolnavim pe bunici. ne-am tot testat dar negativ.

mica a stat si azi acasa dar zice mama ca e bine, nici muci nu prea mai are.

 

fetele au fost la patinoar si a inceput sa le placa. maine am de gand sa le duc iar, daca scap devreme.

 

eu am avut o colega de liceu, chiar colega mea de banca, Pasarica.

 

Viviana, sanatate mamei tale. sa stii ca eu am scris pe aici de patinaj, si de europene si de camp celor 4 continente... dar cred ca m-ai ratat.

 

Otilia, felicitari fetei pentru gol. la mai multe!

 

Laura, a ajuns pachetul azi. l-a preluat chiar mica, ca era acasa cu mama si cica s-a jucat toata ziua. Multumesc! [flo2] raman datoare.

Ah, nu! De la tine am aflat de  patinaj. 

Altfel nu aveam de unde. Eram ofticata ca nu mi-am amintit eu sa caut, ca imi place mult si ca nu  am tinut minte de dimineata, cand te-am citit pana seara ca am patinaj.



#348
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 10:57

Buna ziua!

 

e posibil sa fiu promovata fara voia mea...si o sa refuz. inca sunt zvonuri. a plecat cineva si acum se urca cate o treapta, ca sa zic asa. 

eu sper sa nu fiu eu cea propusa. sunt intr-un echilibru foarte fragil. am multe pe cap la munca acum nu imi trebuie si sa coordonez un birou.

in plus mi-am luat si job-ul 2 in care investesc mult timp si care imi place mult.

 

am si un proiect in derulare cu fetele mele. pentru fiecare am scris cate o poveste, de cand erau micute. mai intai le-am scris verbal... [:-)))] adica le-am inventat inainte de culcare, le-am repetat de sute de ori si apoi le-am pus pe hartie.

acum fetele deseneaza ilustratii, fiecare pentru povestea ei. tot le asezam si reasezam. daca ne iese ceva frumos am vrea sa o facem carte, poate chiar in mai multe exemplare...visam si noi.

 

in afara de munca multa ma laud si cu ceva probleme de sanatate, iar. pe 10 o sa fac o alta interventie. nu e o operatie, ca nu raman in spital dar m-am cam saturat. si apoi astept iar.

 

 

 

Mihaela, ce multe distrugeri a facut furtuna la voi. bine ca nu sunt victime. [flo2]

 

Viviana, atunci, stii ca incepe olimpiada, da? pe 4 februarie [flo2]

 

Strumphy, sunteti bine? ma gandesc mereu la voi. sa se rezolve cu bine si pentru tine si ptr Mr si pentru mama ta. pup!

 

Roli, a trecut zapada? trimite si la noi, macar o remorca. ati reusit sa va mutati? scuze daca ai scris deja. 

 

v-am povestit destule pe ziua de azi [:)]



#349
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 02 februarie 2022 - 11:25

Servus pinguini

 

La noi bate un vant, de te ia pe sus  [zirea]  e intuneric, de parca vine noaptea..ma deprima vremea asta. 

 

La job vor fi schimbari de la 1 martie, sa vedem acum...eu sunt relaxata, ce-o fi, o fi  [:D]

 

Mandra a ajuns la Seoul, acasa - ca sa o citez pe ea  [:I] a petrecut frumos, ma bucur mult pt ea...mai are 2 zile scoala si sambata se muta de unde sta acum...bagajul aproape gata (are 3 valize  [:D]). 

 

Roli, trimite si la noi zapada  [:)]

 

Silvi, sigur va iesi ceva fain  [pk] si bafta la interventie  [pup]

 

Strumphi, cum mai sunteti ? 

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 02 februarie 2022 - 14:19 .


#350
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 02 februarie 2022 - 12:58

Ziua buna! 
 

Eu sunt acasa in medical 14 zile, atât pot sa îmi iau fără sa am nevoie de adeverința medicală. A fost recomandarea de la dispensar, dacă simt ca nu e Ok după 10-12 zile, sa sun iar. Nu au timp la medic decât la sf de Februarie. In rest, in fiecare zi la ora 7 găsești timp ca urgenta in aceeași zi. Pot suna oricând dar aștept totuși sa văd cum voi fi. 
 

Sunt epuizata, m-am luptat de o vreme cu oboseala si nechef de nimic, eram pe automat cu job-casa-job, zilele libere ma odihneam si încercam sa îmi revin dar luni o luam de la capăt. Pana vinerea trecută când a cedat creierul meu. Am dureri de cap constante si o greutate pe creier, știu cum e de data trecută. Lumea zice ca a doua oară trece mai greu. E posibil, ma aștept la asta. Am lăsat toată treaba de la job tipei de la care am preluat, ea era liberă de la început de Decembrie. Am avut enorm de mult de învățat si făcut singura, ea m-a lăsat sa ma descurc, a zis ca nu se mai baga. Erau treburi urgente si as fi avut nevoie de ajutor. Dar asta e. Acum s-a băgat din nou. Era așa in verva ieri si cumva o simteam savurând sau poate doar creierul meu care receptează așa. Cumva o învinuiesc dar am si eu vina mea, căci știam ca nu așa trebuia sa muncesc. In fine, acum încerc sa ma liniștesc. 
 

Problema a fost si faptul ca nu am avut șef din Noiembrie, exact când am început eu cu munca multă. 
 

Ieri am fost la discuții cu Șefele, am venit foarte bucuroasa, sunt adevărate leader. Am obținut sa lucrez si doua zile de acasa ca sa pot sa îmi fac munca de documente in liniște. La job nu pot, mereu vine cineva sa îmi spună sau sa ma întrebe una-alta. Am convenit cu tipa care a fost in locul meu ca in cele doua zile când stau eu acasa, sa fie ea in laborator ca sa nu ma sune pe mine acasa. 
 

Azi sunt tare tare obosita, o oboseala cronica ce nu trece oricât m-as odihni. E nasol. 

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -