Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#141
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 15 ianuarie 2022 - 15:09

Mersi Viviana :).



#142
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 15 ianuarie 2022 - 17:39

Povești online:

 

- o mamă îmi scrie că fata ei va lipsi a doua zi pentru că au programată "o pană de curent". Îi răspund no problem, motivez din cauză de lipsă de acces la net dar că nu am mai auzit niciodată de pană de curent programată din timp...

- un elev nu are caiete, creion, nimic cu el. Îl întreb de ce. Zice păi sunt aici la restaurantul lui tata ( era și cu geaca pe el)...n- am mai zis nimic.

- altul avea o perdeluță, un mileu ceva pe care-l trăgea peste ecran când le spuneam să închidă camera. Nu știa cum și maică-sa găsise soluția asta ca să nu mai vină de fiecare dată să-i închidă deschidă camera 

-altul chiulea sistematic de fiecare dată când maică- sa pleca de lângă el. Se deconecta de la zoom pur și simplu. Reapărea la sfârșitul zilei cu maică- sa care îl zgâlțâia în fața camerei.

-părinții care suflă răspunsurile, copiii care se uită la părinți însinte de a răspunde

-părinți care fac temele, desenele, bricolajele în locul copiilor

-faimoasele perioade de disponibilitate când stau cu camera închisă și răspund la întrebări.

Iată întrebările: ce pagini avem? ce avem de făcut?

am terminat, pot să plec?

 

Bine că s-a terminat! 

 

 



#143
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 15 ianuarie 2022 - 20:31

Strumphi, imi place mult cum povestesti de coltisorul tau de "tara". De apusuri si tot. cred ca si la casa lui Roli va fi foarte frumos, e in zona rurala din cate am inteles? Ma bate si pe mine sa-mi cumpar o casuta la tara, ce ma impiedica inca e perspectiva sa fac naveta, urasc asta. Poate o casuta de vacanta.

 

Fleur, da si eu tot la sat. Daca gasesti o casa aproape de oras, naveta poate fi placuta. Noi avem naveta de 9 km si e tare placut sa admir muntii pe drum. Dimineata cand mergem spre oras, Bucegii si Piatra Craiului, iar spre casa Bucegii si Ciucasul. Si nu pot sa nu compar cu blocurile pe care le admiram cand stateam in traficul Bucurestiului. 

Va las o poza cu apusul din seara asta.

Miniaturi atasate

  • IMG_20220115_170131.jpg


#144
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 15 ianuarie 2022 - 20:55

 

Roli, multa rabdare si putere iti doresc. Mult a fost, putin a ramas.  [flo2]  Nu imi inchipui stresul mutarii tale mai ales cand construiesti de la 0.  Am asteptat si noi aproape un an si a noastra casa era gata facuta de la 1654. Tare tare sucit si complicat a fost si la noi, dar a meritat tot stresul si bataile de cap. Abia astept sa ne povestesti aventuri din noua casa. 

 

Strumphi, multumesc  [flo2] . Of, abia astept sa-mi caut si eu ca omu', hainele in dulap, nu prin saci.

Wow, 1654 !!! Multa istorie in casa aia!



#145
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 15 ianuarie 2022 - 21:02

Fleur, da si eu tot la sat. Daca gasesti o casa aproape de oras, naveta poate fi placuta. Noi avem naveta de 9 km si e tare placut sa admir muntii pe drum. Dimineata cand mergem spre oras, Bucegii si Piatra Craiului, iar spre casa Bucegii si Ciucasul. Si nu pot sa nu compar cu blocurile pe care le admiram cand stateam in traficul Bucurestiului. 

Va las o poza cu apusul din seara asta.

Roli, m-ai facut sa rad, sa nu te superi, nu e de rau. Aici 9 km e o plimbare scurta pana in cartierul vecin. Naveta inseamna de la 50km in sus cam asa. Sunt alte distante, totul e mai "rarefiat". Naveta e nasoala din cauza traficului, desi avem autorute bune.

Naveta ta e superba!


Editat de Fleurdelise, 15 ianuarie 2022 - 21:17 .


#146
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 15 ianuarie 2022 - 21:09

 

Gata, ma duc sa vad daca gasesc carne sa fac jumari! Am faina de facut mamaliga de la mama si e asa buna si gustoasa. MMm... cine vine la cina?  [yum]

 

Eu vin, ca mi-ai facut pofta!. Gasesc jumari gata facute la magazinul unguresc, tare bune. Maine ma duc sa iau. Din branza aia de vaci, eu as vota cu o placinta cu stafide.



#147
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 ianuarie 2022 - 12:10

Azi este ziua nationala statului de pomana #NationalNothingDay.

 

O sa o petrec ca atare. 

Voi?



#148
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 ianuarie 2022 - 12:32

Fleur, mie mi-au placut povestile tale cu copii online. Sunt franturi de viata pe timp de pandemie.

La noi sunt intreruperi anuntate de curent electric pe site-ul ENEL. Fac diverse lucrari programate.

==

Am vvazut 2 filme pe Netflix. Amandoua de cacao.

Brazen cu Alyssa Milano - atat de prost jucat si  scenariul prost. Nota 1 i-as da.

Cold blood legacy cu  Jean Reno - slabut rau. Dar niste peisaje de iarna superbe, numai pentru asta si merita sa pierzi 90 de minute.



#149
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 ianuarie 2022 - 14:05

Viviana interesant :). Eu am sărbătorit ieri ziua asta :))). Nici mâncare n-am făcut ca s-a oferit Silvia și a fost tare buna. Și bine, ca eu am zăcut. 
 

Azi merg la cumparaturi și apoi fac un taco. Aveți vrei crema buna de cremes? Am cumpărat foi de la magazinul românesc și am nevoie de o rețeta buna. N-am făcut niciodată :). 
 

Diana s-a mutat ieri in Uppsala, luni începe facultatea. E optimista și bucuroasa, dar zice ca abia așteaptă sa termine :)). 

Silvia ne-a anunțat ca își cauta apartament sa se mute din toamna, vrea sa fie pe picioarele ei. Deja ma apuca panica, rămâne casa așa goală…deocamdată e aici prietenul ei și weekendul asta a fost plină casa. Încerc sa trăiesc fiecare moment așa cum e. 
 



#150
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 ianuarie 2022 - 14:12

io cu retetele de creme stau tare prost.

ma bucur pentru Silvia ca e asa determinata. Ma intristez penntru tine.

 

Mai tarziu vreau sa ies la plimbare. Mi-am propus cel putin 6 km, sa vad ce reusesc.

De ieri am inceput sa port FFP2.  La fel e. Am stat cu ea 2 ore si jumatate numai, ca atat am fost la supermarket, am transpirat mai mult, dar una peste alta e OK, nu am ssimtit nicio schimbbare.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -