Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Grupul in miscare cap.6


309 raspunsuri la acest subiect

#101
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 20 august 2021 - 19:10

Michelle, eu stiu de la sor'mea cind si-a rupt ceva os pe la glezna a durut-o mult piciorul dupa, si se tot umfla. 

Eu cred ca nu trebuie fortat si purtat ceva protectie. 

Eu de la prima doza de vaccin am fost doar parca somnoroasa, iar de la o doua m-a durut mina citeva zile atit - Moderna am facut eu.  



#102
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 20 august 2021 - 19:32


Eu de la prima doza de vaccin am fost doar parca somnoroasa, iar de la o doua m-a durut mina citeva zile atit - Moderna am facut eu.  

Si fii mio e cu Moderna, saptamina viitoare face a doua doza si apoi merge dirct la birou(ceea ce mie nu prea imi convine ca e la vreo 60-70 km de casa si daca nu se simte bine si trebuie s aplece acasa=)



#103
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 20 august 2021 - 20:14

Si fii mio e cu Moderna, saptamina viitoare face a doua doza si apoi merge dirct la birou(ceea ce mie nu prea imi convine ca e la vreo 60-70 km de casa si daca nu se simte bine si trebuie s aplece acasa=)

Pe mine m-a tinut 15 minute acolo. Si mi-a spus ca daca am ceva reactii sa ma astept dupa 12 ore, acum nu stiu cit e de adevarat asta.



#104
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 20 august 2021 - 20:18

Pe mine m-a tinut 15 minute acolo. Si mi-a spus ca daca am ceva reactii sa ma astept dupa 12 ore, acum nu stiu cit e de adevarat asta.

Axeste 15 minute sunt obligatorii la noi , indiferent de ce vaccin primesti!!!

 

"Problema mea" e ca daca are reactii, se simte rau si trebzuie sa se urve in masina sa conduca ?

 

(ei...griji de mama, sigur nu va fi nimic )



#105
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 august 2021 - 12:03

Eu nu am avut nicio reactie l vaccin, as fi vrut sa ies la miscare, insa ne-am apucat de eliberat sufrageria, cum vin pe 25 sa se apuce de pereti, trebuie eliberat.Lasam doar canapele si fotoliul, le scoatem cind se apuca de podele.

 

Sper ca miine sa nu ploua s aies dimineata la miscare.



#106
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 21 august 2021 - 15:41

Eu nu am avut nicio reactie l vaccin, as fi vrut sa ies la miscare, insa ne-am apucat de eliberat sufrageria, cum vin pe 25 sa se apuce de pereti, trebuie eliberat.Lasam doar canapele si fotoliul, le scoatem cind se apuca de podele. Sper ca miine sa nu ploua s aies dimineata la miscare.

 

Ce bine ca ai scapat du vaccinul. 

Canapele sa le acoperiti bine când varuiesc. Ce ai ales pt podele ?



#107
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 21 august 2021 - 16:36

Eu am sperat ca weekend-ul asta vine vara si la mine, intre timp s-a razgindit. 

Cica vine saptamina viitoare.  [:-)))]



#108
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 august 2021 - 17:08

Ce bine ca ai scapat du vaccinul. 

Canapele sa le acoperiti bine când varuiesc. Ce ai ales pt podele ?

Canapelele le scoatem afara pe tersasa , cind varuiesc si pun parchetul.Oricum o sa le schimbam, asteptam sa puna parchetul sa ne hotarim ce tapiterie comandam.Nu mai vreau canapele din piele...never, never, never!!!!

 

Ei nu varuiesc oricum cu trafalelete ca noi, fac cu pisrol, asa ca se termina repede!!!

 

Culoarea la parchet e deschisa, nu stiu cum se numeste, am sa pun o poza cind e gata!

 

Nu va spun ce m-am saturat!!!



#109
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 22 august 2021 - 09:05

Canapelele le scoatem afara pe tersasa , cind varuiesc si pun parchetul.Oricum o sa le schimbam, asteptam sa puna parchetul sa ne hotarim ce tapiterie comandam.Nu mai vreau canapele din piele...never, never, never!!!! Ei nu varuiesc oricum cu trafalelete ca noi, fac cu pisrol, asa ca se termina repede!!! Culoarea la parchet e deschisa, nu stiu cum se numeste, am sa pun o poza cind e gata! Nu va spun ce m-am saturat!!!

Vrei sa spui ca au doar o camera de văruit și folosesc pistolul sa termine mai repede? Schimbati culoarea si treb sa dea de multe ori?  O camera nu are cum sa le ia cu trafaletele mai mult de 1ora / strat ( 2 ore daca e camera  mai mare) la 2 persoane specializate.  ...decat daca se apuca de picasso-uri pe pereti.

Cu pistolul face f multa mizerie, trebuie sa izolati camera ca se imprastie praful de vopsea peste tot, daca nu da si tavanul trebuie sa il acopere...la fel si geamurile si asta ia f mult timp. Nu inteleg de ce alegeti asta când e vb doar de o camera. 

 

Parchetul e de lemn sau laminat? In bucatarie ce puneti pe jos.

 

Hai ca trecuți si peste asta si sa vedeți ce frumos o sa fie. 



#110
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 22 august 2021 - 13:40

Nu, nu au doar o camera, au sufrageria, bucataria si holul-desi la hol nu stiu exact cum va fi ca e doar un colt...

 

Barbatu' spune ca vor folodi pistolul, la pistol merge mai repede, nu noi hotarim cum si cu ce varuiesc.

 

Abia astept sa se termine, avem aproape 3 luni de santier(am inceput pe 7 iunie).

 

La noi e vremea inchisa, a plouat foarte tare asta noapte, bine ca am gratarit ieri!!!

 

Ieri l-am ajutat pe sot sa mutam o vitrina-nu mi s-a parut asa grea si bineinteles ca iar m-a luat durerea de ligament la piciorul sting!!!Nu asa continuu, insa am momente, am miscari cind iar ma doare!!!

 

Si doar am spus ca nu ma mai bag la carat!!! [smulgpar] [smulgpar]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -