Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Grupul in miscare cap.6


309 raspunsuri la acest subiect

#81
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 01 august 2021 - 09:42

Am uitat sa spun, michelle si eu sper sa-mi dea ceva gimnastica medicala, de altfel la ce banuiesc eu ca am, nici nu vad vreun alt tratament, exceptind ibuprofen sau perfuzii cu ceva cortizon.



#82
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 01 august 2021 - 09:42

Am uitat sa spun, michelle si eu sper sa-mi dea ceva gimnastica medicala, de altfel la ce banuiesc eu ca am, nici nu vad vreun alt tratament, exceptind ibuprofen sau perfuzii cu ceva cortizon.



#83
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 01 august 2021 - 09:48

Am uitat sa spun, michelle si eu sper sa-mi dea ceva gimnastica medicala, de altfel la ce banuiesc eu ca am, nici nu vad vreun alt tratament, exceptind ibuprofen sau perfuzii cu ceva cortizon.



#84
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 01 august 2021 - 17:39

Eu imi fac analizele anual . La câți bani dau pe luna la asigurare măcar cu atit sa ma aleg . Si in afara ce vitamine nu iau nici un medicament… ibuprofen din când in când pt migrene. imi spunea și o prietena f buna care e asistenta la ortopedie cat de importantă e vitamina D cum datorită lipsei ajunge lumea la batranete cu oasele varza.

desigur ca cel mai bine e sa fie luată de la soare și am auzit ca fără dus 1 ora ca sa se stabilească . 


Editat de michelle-usa, 01 august 2021 - 17:41 .


#85
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 08 august 2021 - 11:48

In sfirsit, dupa doua luni de pauza, am reusit sa ies la miscare, cum spuneam de vreo saptamina, nu ma mai dor igamnetele, ma mai tine pe ici pe colo [:-)))] [:-)))] dar ma poit misca, aseza fara dureri.

 

Nu am fortat, desi timpul e bunicel, miine dimineata vin iar sa masoare umiditatea si cum sunt libera, poate ies si miine la o tura de miscare.

Miniaturi atasate

  • 233005444_4214507155281695_7067595991559662699_n.jpg


#86
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 08 august 2021 - 21:04

In sfirsit, dupa doua luni de pauza, am reusit sa ies la miscare, cum spuneam de vreo saptamina, nu ma mai dor igamnetele, ma mai tine pe ici pe colo [:-)))] [:-)))] dar ma poit misca, aseza fara dureri. Nu am fortat, desi timpul e bunicel, miine dimineata vin iar sa masoare umiditatea si cum sunt libera, poate ies si miine la o tura de miscare.

 

ce ai făcut de nu te mai doare? Sotul meu in urma cu câțiva ani avea probleme cu cotul a făcut doar o injecție cu cortizon și nu a mai avut probleme.

 

Eu am reușit după 4 zile de fum sa deschis geamul sa aerisesc. Focul e la vreo 2 ore de noi și e cel mai mare din istoria Californiei dar fumul e peste tot. Dimineața se vede cerul gri și soarele portocaliu ca focul. 
Calitatea aerului a fost 240 [fri]  lumea a stat in casa , multe evenimente au fost anulate . 

groaznic … pe fiecare an aceeași poveste . 



#87
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 09 august 2021 - 09:11

michelle, nu am facut nimic special, adica mai exact, asa cum a venit durerea, la fel a plecat,

 

De cite zile am incput sa ma simt mai bine, adica aplecat , asezat, ridicat piciorul fara durere, sigur simt ca nu e 100% ok, insa sunt pe calea cea buna.Totusi vreau sa sunt la ortoped sa vad ce spune.

 

oiam sa ma laud ca au venit , au masurat umiditatea si in sfirsit au luat aparatele, acum sa vedem cind incepe efectiv lucrul, sunt foarte ocupati(am ghinionul ca stam si foarte aproape de zona cu inindatiile catastrofale, asa ca era si inainte cerere mare , acum e si mai si), cred ca ne vom mai intinde macar o luna de zile pina voi avea bucataria, sufrageria si holul intregi.Bineinteles ca ne asteapta si pe noi munca ca astia cica varuiesc doare peretii afectati, deci va trebui sa vedem cum facem ca nu pot sta cu trei pereti albi si unul lila!!!!



#88
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 10 august 2021 - 05:36

Acum vreo15 ani m-am pomenit cu o durere de călcâi care m a ținut vreo săptămâna . Nu mi-a trecut pana când nu am făcut exerciții  și  mi am rulat piciorul pe o minge de tenis in 2 zile nu am n-ai avut nimic. 
 

Anda zugravitul nu e mare lucru. Un perete îl faci in 1 ora .

Las ca Terminați voi si cu calvarul asta,  totul are un sfârșit.

Eu chiar te înțeleg, ca prin câte  am trecut cu casa asta parca as fi făcut-o noua. 

Și la noi e lipsa de forța munca …greu găsești si apoi te rogi de contractori sa îți facă ceva… Dumnezeu cu mila sa îți facă treaba buna. 
Ai grija de tine, sănătatea e de mare pret, restul se fac ele. 

 



#89
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 10 august 2021 - 08:46

Am inceput si eu alergarea foarte de dimineata - la ora 7 cand ajung la locul de alergare sunt deja 30 de grade. Insa, alerg si sunt mandra de mine.

In finalul a 4,5 km sunt uda ca si cum am iesit de sub dus ... insa e OK.

 

Saptamana viitoare ajung in Romania si sper sa alerg in temperaturi mai OK acolo.

 

va pup



#90
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 15 august 2021 - 10:42

Am iesit si noi la o plimbare lunga ieri, a fost chiar cald si soare. 

Azi vreau sa mergem la un festival local. 

Miniaturi atasate

  • walk.jpg



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -