Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Primul vaccin anticovid - o zi mare pentru stiinta

vaccin

1964 raspunsuri la acest subiect

#1871
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:22

Michelle, in Romania tara e infiltrata cu milioane de romani nevaccinati. Acum ce sa facem!? La voi e Trump vs Biden , republicani vs democrati si razboaiele lor politice. La noi e bilgheitz si 5G si "luav'ar dracu' cu serul vostru experimental!"  . In final, e o planeta intreaga care se lupta cu un virus. Daca ne place sau nu Faucci sau Arafat, asta nu schimba cu nimic situatia. Tot in rahat suntem cu totii. 

Citeam o stire aseara ca Israel a ajuns la aproape 10 000 de cazuri pe zi, cea mai mare pondere avand-o copiii sub 9 ani ... 

 

In Romania au murit pana azi 3 persoane vaccinate complet, infectate cu varianta Delta. 



#1872
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.701 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:27

Te referi la declaratiile publice in calitate de presedinte in care afirma ca nu exista acest virus si ca este suficient sa se bea dezinfectant, motiv pentru care sute de americani au baut? Cred ca Trump nu are nici un vaccin dezvoltat si daca retin corect a demis oficialitati guvernamentale care atrageau atentia asupra necesitatii vaccinarii a mastii si distantarii sociale.

marius când sursa ta de informație e yahoo … nu am ce sa comentez. 
 



#1873
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:34


 

In Romania au murit pana azi 3 persoane vaccinate complet, infectate cu varianta Delta. 

Groaza ma apuca cind citesc asa ceva...insa n u e de mirare, regulile de igiena nu sunt respectate!!! [smulgpar] [smulgpar]
 



#1874
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:37

Groaza ma apuca cind citesc asa ceva...insa n u e de mirare, regulile de igiena nu sunt respectate!!! [smulgpar] [smulgpar]
 

 

hai ma



#1875
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.701 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:37

Michelle, in Romania tara e infiltrata cu milioane de romani nevaccinati. Acum ce sa facem!? La voi e Trump vs Biden , republicani vs democrati si razboaiele lor politice. La noi e bilgheitz si 5G si "luav'ar dracu' cu serul vostru experimental!" . In final, e o planeta intreaga care se lupta cu un virus. Daca ne place sau nu Faucci sau Arafat, asta nu schimba cu nimic situatia. Tot in rahat suntem cu totii. Citeam o stire aseara ca Israel a ajuns la aproape 10 000 de cazuri pe zi, cea mai mare pondere avand-o copiii sub 9 ani ... In Romania au murit pana azi 3 persoane vaccinate complet, infectate cu varianta Delta.

 

laura, atita timp cat e standard dublu și lumea și-a pierdut încrederea in politicieni, presa, oameni de știință si cadre medicale … nu se mai poate face nimic. 

sunt cadre medicale peste tot in lume care nu cred in vaccin, așa ca ce ne mai miram de alții. 

 

 

 



#1876
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.701 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:39

Groaza ma apuca cind citesc asa ceva...insa n u e de mirare, regulile de igiena nu sunt respectate!!! [smulgpar] [smulgpar]

ce vrei sa spui? 



#1877
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:41

 

Citeam o stire aseara ca Israel a ajuns la aproape 10 000 de cazuri pe zi, cea mai mare pondere avand-o copiii sub 9 ani ... 

 

Am citti si eu despre Israel...Israelul are undeva la 60 % din populatiue vaccinata, deci mult prea putin pentru imunitate de masa, apoi Israelul a vaccinat inainte de a intra pe piata Pfizer, inainte de a i se da aprobarea de vinzar si din cite imi amintesc eu, Pfizer-Bionthec a facut ceva modificari pentru a face fata varinatelor...ceea ce in cazul Israelul inseamna ca ei nu au beneficiat de vaccinul asta cu ceva modificari.



#1878
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:41

 

Citeam o stire aseara ca Israel a ajuns la aproape 10 000 de cazuri pe zi, cea mai mare pondere avand-o copiii sub 9 ani ... 

 

Am citti si eu despre Israel...Israelul are undeva la 60 % din populatiue vaccinata, deci mult prea putin pentru imunitate de masa, apoi Israelul a vaccinat inainte de a intra pe piata Pfizer, inainte de a i se da aprobarea de vinzar si din cite imi amintesc eu, Pfizer-Bionthec a facut ceva modificari pentru a face fata varinatelor...ceea ce in cazul Israelul inseamna ca ei nu au beneficiat de vaccinul asta cu ceva modificari.



#1879
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:44

ce vrei sa spui? 

michelle, chiar si vaccinati, regulile de igiena trebuiesc respectate, atita timp cit nu exista imunitate de colectivitate.

 

Pastrarea distantei si spalatul miinilor, eu as adauga si masca , nu trebuiesc omise inca.

 

Eu zic ca ce s-a intimplat in Londra pe stadion, este exemplu clar ca visrusul iubeste la nebunie ingramadeala...as vrea sa stiu care e situatia in Ungaria, ca despre unguri nu am vazut nici macar cel mai mic articol.



#1880
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.701 mesaje

Postat 25 august 2021 - 17:49

FDA a aprobat Pfizer pt 16+ (in mod obișnuit durează f multi ani), desi anul trecut în toamna politicienii spuneau sa nu aibă încredere în vaccinul lui Trump...acum e bun, nu? Tot jocul asta nu va duce la schimbarea opiniei și castigarea increderii populației, fiind considerata doar o manevra politica sa promoveze obligativitatea vaccinării în toate domeniile chiar si privat și bineînțeles sa devieze pe moment atenția de la mizeria făcuta de Robinet ( numele lui real ) în Afganistan si cu economia tarii. Dacă ar fi fost T la conducere în 3 zile are fi fost impeached si toata planeta l-ar fi arat cu degetul... Atita timp cat tara e infiltrata cu sute de mii de ilegali nevaccinati și lumea si a pierdut încrederea, pandemia nu se va termina curând.

nu știu ce se vb la voi si cum se accepta așa ceva  dar după 20 de ani, sa se termine in halul asta e sub orice critica. 
Terorism mai trebuia ca pandemie avem. 





Etichetat si cu vaccin

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -