Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghețarul e pe (al doilea) val


1023 raspunsuri la acest subiect

#1001
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 octombrie 2020 - 23:32

Mianna, ai castigat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

[batetoba]

 

Ai raspunsul cu numarul 1000!

 

mianna.jpg

 



#1002
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 00:19

sa îți faci asigurare completa și nu n-ai stai cu grija asta . eu admir toată lumea care poate sa conducă in București, eu nu cred ca as putea deși conduc pe aici de 20 de ani.

 

Asta am vrut să-i spun și eu lui Velvet. Asigurare full, 2-ways, știi că conduci mașina ta și ești asigurată.

 

Mie mi-ar fi frică să conduc ca începătoare mașina școlii și în general mașina altcuiva. Și acum după 11 ani de experiență nu mă urc la volan în mașina altcuiva. Și mi-e frică să conduc în țară, una că nu conduc manuală și mașina lui taică-miu e, evident, manuală, hai să zicem că aș reînvăța, dar șoselele cu o singură bandă pe sens, depășirile cu care nu sunt obișnuită deloc, că aici nu ai nevoie, schimbi banda și atât, șoferii agresivi, nu știu, mi-e frică.

 

Mașina mea nouă are și mod manual, care nu știu de ce se mai numește și mod "sport", nu l am încercat încă dar uneori trec din greșeală în modul ăsta.

 

Observ că trăncănesc foarte mult despre mașini și condus, ia să mă opresc. Adevărul e că ador să conduc.



#1003
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 00:31

 

 

Mașina mea nouă are și mod manual, care nu știu de ce se mai numește și mod "sport", nu l am încercat încă dar uneori trec din greșeală în modul ăsta.

 

din cate stiu eu, condusul "sportiv" inseamna sa controlezi tu masina, cu accelerari si franari frecvente, ceea ce la condusul automat nu poti face, are un ritm cat de cat constant.
 



#1004
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 10:07

cum, dupa atatea luni te mai rabda inima sa nu-l vezi inca o saptamana? [:)]

 

ma bucur ca s-a intors!

Ma mai rabda, pentru  ca Silvi si-a atribuit rolul de   avea grija de el. Pentru mine asta este deasupra tuturor emotiilor mele. A fost momentul sa fac un pas in spate.

 

I-a aranjat mancarea in frigider, i-a cumparat spuma de ras, sampon, lame, deodorant si i le-a assezat frumos in baie. 

I-a facut lista intr-un caietel  cu ce contine frigiderul.

Au iesit  la o plimbare, l-a ajutat sa-si cumpere un pullover, un tricou.

S-au testat cu niste Beefeater Pink si au povestit. Silvi i-a povestit ce a facut  toate lunile astea si el a descoperit in ea un interlocutor foarte placut.

Asta isi si dorea ea, uite-ma, am 22 ani, sunt a ta si sunt grozava  si tu nu stii cat, ai fost departe.

 

Seara o suna si ii spune ce a facut peste zi, ii cere informatii despre dieta si ii da raportul cu ce mananca.

 

Si lui ii place mai mult asa.



#1005
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 10:24

buna dimineata

 

viv hai ca m-ai facut sa plang de cu dimineata...cat de frumos ai spus de fata ta si tatal ei.speechless... [il]

 

Fleur  [flo2] nici sora mea nu conduce-n tara.si ea conduce de 12 ani. deci...eu ce sa mai spun.aici traiesc, aici cam trebuie sa conduc.si-acum c-am venit in jungla...trebuie sa incerc macar.vizavi de condus, zic.nu stiu ce e asigurarea full. dar ma voi interesa.

 

zi cu soare!



#1006
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 12:49

Bună dimineața!

 

 

da monica stiu sa injur, da' macar sa nu intru in vreo masina scumpa, sa muncesc 2 ani sa i-o platesc  [alcool]

 

Velvet, RCA-ul tău plătește reparațiile la mașina celuilalt, dacă se întâmplă ceva din vina ta-, nu tu.

 

Că s-a discutat de asigurarea full, în RO este asigurarea CASCO. Asigurarea simplă, de răspundere civilă auto (RCA), pe care tu ești obligată să o ai, plătește doar daunele pe care le cauzezi tu altora. Asigurarea CASCO plătește și pentru daunele mașinii tale, dacă accidentul este din vina ta. Dacă mașina ta e mai veche, asigurarea CASCO e foarte scumpă, nu merită (unii asiguratori nici nu fac asigurare CASCO dacă mașina e mai veche de X ani).


Editat de danielag, 01 noiembrie 2020 - 12:51 .


#1007
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 13:24

Neatza! 
 

Azi m-am trezit melancolica și sentimentala. Am auzit vineri seara o melodie la o emisiune vestita aici, care se filmează in fiecare vara la noi pe insula. Vin 7 cantăreți și își “traduc” melodiile fiecăruia. Adică fiecare cânta câte o melodie de a unuia, care e vedeta serii. Și am auzit o melodie care m-a trântit in butoiul sentimental. Nu personal, al meu, ca nu e cazul. Dar al altora. Și am ascultat melodia asta (tipa ce a scris piesa a și povestit contextul, de asta e mai trist) și am plâns. Nu de Tristețe, nu de supărare, nu știu cum sa explic...îmi curgeau lacrimile. Am ascultat melodia de mai multe ori, pana am simțit ca am plâns destul :).   
 

In seara asta vreau sa ma uit la partea a doua a emisiunii, ca a fost aseară dar noi am ratat. 
 

Al meu e de garda. Eu vreau sa gătesc azi și sa merg la cules de ciuperci. 
 

Duminica frumoasa! 
 



#1008
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 14:50

Neatza! Azi m-am trezit melancolica și sentimentala. Am auzit vineri seara o melodie la o emisiune vestita aici, care se filmează in fiecare vara la noi pe insula. Vin 7 cantăreți și își “traduc” melodiile fiecăruia. Adică fiecare cânta câte o melodie de a unuia, care e vedeta serii. Și am auzit o melodie care m-a trântit in butoiul sentimental. Nu personal, al meu, ca nu e cazul. Dar al altora. Și am ascultat melodia asta (tipa ce a scris piesa a și povestit contextul, de asta e mai trist) și am plâns. Nu de Tristețe, nu de supărare, nu știu cum sa explic...îmi curgeau lacrimile. Am ascultat melodia de mai multe ori, pana am simțit ca am plâns destul :). In seara asta vreau sa ma uit la partea a doua a emisiunii, ca a fost aseară dar noi am ratat. Al meu e de garda. Eu vreau sa gătesc azi și sa merg la cules de ciuperci. Duminica frumoasa!
i

Si la noi este emisiunea asta, uneori melodiile interpretate de ceilalti participanti sunt mai frumoase decat originalul.



#1009
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 14:55

i Si la noi este emisiunea asta, uneori melodiile interpretate de ceilalti participanti sunt mai frumoase decat originalul.

 

Daaaa! De data asta însă, îmi place originalul mai mult :). Cred ca e Pt ca cea care a scris piesa, inclusiv versurile sunt ale ei, a explicat contextul. 
Altfel da, de obicei îmi place versiunea modificata a piesei :). 



#1010
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 01 noiembrie 2020 - 15:39

Viv, cat de frumos ai scris despre Silvia si relatia ei cu tatal! Ce tanara frumoasa a devenit!

Miha, o imbratisare! Bine ca te-ai eliberat. Ai avut o perioada stresanta cu durerea de umar, pe langa toata nebunia cu virusul asta!

 

Eu nu prea am timp si nici spatiu sa fiu sentimentala. Mai zilele trecute, cand m-am dus sa pescuiesc copiii de prin oras, am realizat ca nu mai ascultasem muzica de prin vara, de la barca. Cat am condus, fiind singura in masina, mi-am pus favoritele mele clasice cu sonor maxim, a fost ca un fel de eliberare!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -