Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ce gatim astazi?Cap.104


1140 raspunsuri la acest subiect

#571
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 aprilie 2021 - 11:00

Si eu sunt in pana de idei...mai ales ca la mine tot mai multi intra la dieta [:)]  habar nu am ce sa gatesc sa multumesc pe toata lumea.

 

Asa ca astept ceva idei de meniuri , sa le aplic in zilele in care maninc normal, eu m,erg in continuare cu doua zile cu 500 de kalorii.

 

Astazi am sa fac chip&fish pentru mine si barbat-fii mio care a intrat benevol la dieta isi prepara singur astazi , miine si poimiine ca e acasa, dar mai departe sunt cam fara plan-si-mi trebuie unul incepind de saptamina ce vine.



#572
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 aprilie 2021 - 11:00

Si eu sunt in pana de idei...mai ales ca la mine tot mai multi intra la dieta [:)]  habar nu am ce sa gatesc sa multumesc pe toata lumea.

 

Asa ca astept ceva idei de meniuri , sa le aplic in zilele in care maninc normal, eu m,erg in continuare cu doua zile cu 500 de kalorii.

 

Astazi am sa fac chip&fish pentru mine si barbat-fii mio care a intrat benevol la dieta isi prepara singur astazi , miine si poimiine ca e acasa, dar mai departe sunt cam fara plan-si-mi trebuie unul incepind de saptamina ce vine.



#573
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 09 aprilie 2021 - 11:39

Mcoca,

arata bine galustile alea. [il] 
 

velvet, da, fait maison, adica facut in casa. 

 

andacos la 500 calorii merge bine supa crema de legume, soufle de legume.

 

Azi mai am tocanita de ieri si niste sushi cumparat. M am decis la o paine de casa si cartofii frantuzesti(nu am apucat sa i fac) .

Desert ?? 

Maine poate un soufle de brocoli



#574
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 aprilie 2021 - 11:52

 


 

andacos la 500 calorii merge bine supa crema de legume, soufle de legume.

 

Azi mai am tocanita de ieri si niste sushi cumparat. M am decis la o paine de casa si cartofii

Eu m-am aranjat cu meniurile mele de 500 de kalorii, le rotesc, le invirtsec...ma descurc.

 

Astept idei de meniuri pentru restul zilelor, deci zilele normale ... [smulgpar]



#575
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 09 aprilie 2021 - 19:32

misto coca  [:)] 

 

Judoka multumesc  [flo2]  atat mai stiu  [:D]  da' reiau eu  [alcool]



#576
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 09 aprilie 2021 - 21:30

Andacos, eu fac deobicei "un fel" format din proteina (1/4 din farfurie) -carne, peste etc., legume jumatate din farfurie si fainoase inca un sfert de farfurie (cartofi, orez, paste sau cuscus, preparat in diverse feluri). Legumele (sparanghel, varza de Bruxelles, spanac etc) fierte la abur sau trase la tigaie, cateodata doar cruditati (salata)

 

Exemplu: paste cu ton si salata sau paste cu chiftele si salata, somon cu orez si varza de Bruxelles. Cam astea.

 

Felul 1 o supa crema de legume (ciuperci, mazare, brocoli, etc) sau o ciorba de legume sau de fasole.

 

Fac meniul cu ce am in frigider si nu invers (nu cumpar cu lista de meniu, cumpar in functie de ce gasesc si de reduceri).

 

In weekendul asta vom avea: aripioare de pui, spanac, salata de vinete, cartofi pai la air fryer si un desert inspiratie de moment. Supa sau ciorba voi face duminica pentru saptamana urmatoare.

 

Intrebare: da rezultate pana acum dieta cu 500 cal o data pe saptamana sau e prea devreme? Merci.



#577
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2021 - 12:08


 

Intrebare: da rezultate pana acum dieta cu 500 cal o data pe saptamana sau e prea devreme? Merci.

Eu tin doua zile cu 500 de calorii...martea si joia, asa mi-a convenit mie cel mai bine, am ziua de pauza cind pot minca normal, intradevar e destul de dur sa maninci doar 500 de calorii si mai ales iarna.Vara ma gindesc ca mai bagi un castravete, o ridiche...potolesti cumva foamea si organismul nici nu are nevoie de atita energie.

 

Eu am inceput undeva in a doua jumatate a lui ianuarie, am peirdut pina acum 4-5 kg(nu pot spune exact ca nu m-am cintarit, a fost o decizie asa mai mult spontana de a tine dieta asta).

 

Insa m-am subtiat considerabil, chiar am purtat o pereche d epantaloni , ce nu-i mai purtasem din vara trecuta , si la curea trebuie sa mai dau o gaura neaparat.

 

Dupa vreo luna si jumatate, deci pe la mijlocul lui martie am avut o stagnbare si chiar am luat in greutate undeva la aproape 1,5 kg (sa nu ma intrebi de ce o fi fost o reactie a organismului sau poate reactie la niste pastile de detoxificare ce am inceput sa le iau in prima saptamina din martie), insa nu m-am descurajat, stiam ca cumva se va intimpla cindva si asta, asa ca am mers mai departe.

 

De vreo doua saptamini am inceput sa dau iar jos.



#578
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 10 aprilie 2021 - 17:49

Andacos, felicitari!!! Fff bine ai dat jos.

Eu am inceput la sf lui septembrie o dieta pe baza de IG. Am dat jos 8kg pana acum. De sarbatorile de iarna am pus 1,5KG, ce l-am dat jos incet, incet in 3 saptamani. Acum de pasti am reusit sa nu pun nimic, am stagnat numai. 



#579
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 12:04

Multumesc, mcoca, asa cu pasi de furnica dam inainte.

 

Totusi in perioada asta m-am miscat mai putin decit in mod obisnuit, vremea nu a tinut deloc cu mine, adica daca ma si miscam ca de obicei, poate stateam mai bine la cintar.

 

Astazi am niste cotlete d eporc linga care am s apun un orez cu legume, din orez sper sa am si miine cu ceva snitel de pui(cumparat) si salata.

 

Marti am zi de 500 de calorii, cred ca am sa fac legume cu piept d epui( am portionat pieptul d epui cred ca am undeva sub 100 g de piept de pui, restul vor fi legume) si poate o lingura de orez( o punga de Uncle bens pe din care iau cam doua linguri).

 

Tot marti sper sa ajung la cumparaturi si in functie de asta voi stabili si restul meniului, poate fac o ciorba de vita pentru we.



#580
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 11 aprilie 2021 - 12:16

 

Dupa vreo luna si jumatate, deci pe la mijlocul lui martie am avut o stagnbare si chiar am luat in greutate undeva la aproape 1,5 kg (sa nu ma intrebi de ce o fi fost o reactie a organismului sau poate reactie la niste pastile de detoxificare ce am inceput sa le iau in prima saptamina din martie), insa nu m-am descurajat, stiam ca cumva se va intimpla cindva si asta, asa ca am mers mai departe.

 

De vreo doua saptamini am inceput sa dau iar jos.

 

Desi ti se poate parea bizar, are legatura cu fazele lunii, crestere si descrestere.

Daca esti interesata, uite aici:




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -