Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Ianuarie 2021 (Fulguleti de ianuarie 2021)

sarcina gravida ianuarie 2021

547 raspunsuri la acest subiect

#501
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 12 august 2020 - 05:09

Multumesc, mamici  [flo2]



#502
InoueRamo

InoueRamo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 12 august 2020 - 05:48

Buna dimineața! 
 

Azi de dimineața ma trezit din somn o durere de burta in partea stânga jos...am zis ca stau sa văd dacă îmi trece cât de cât și merg la 9 la spital...am reușit sa adorm și din nou din somn ma luat durerea de nu ma puteam misca așa ca am rămas așa in pat și am zis ca stau pana pot sa ma ridic sa ma pot pregăti ... am reușit sa mai dorm acum nu mai ma doare așa tare .. la 3 merg la spital .

Sincer mie teama sa merg dacă sa întâmplat ceva cu bb eu nu rezist :((( 



#503
ayleen20

ayleen20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 12 august 2020 - 09:18

Ramo, o sa fie totul bine,poate ai dormit intr o pozitie ciudata si ai presat ceva pe acolo. Nu orice durere in zona aceea e cauzata de bebe. 



#504
Lili2930

Lili2930

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 12 august 2020 - 10:45

Fetele mele!

Cita_ralu, succes astazi, sa treaca cu bine perioada!

 

Ramona, nu te ingrijora! Dar pune mana si fugi la medic pt linistea ta, mai ales daca nu poti suna medicul.  Asa ma sfatuieste si pe mine Ayleen de fiecare data si asa fac ;)

Si eu am mai avut probleme, doar stii, si la fel ma gandesc pe de o parte ce e cu bebe, si pe de alta ma gandesc ca totul e bine :) pana la urma e normal, neplacerile sarcinii, sa vedeti de acum incolo... mai apare si cate una de-asta, ce sa facem!?



#505
InoueRamo

InoueRamo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 12 august 2020 - 12:08

Totul ok uhhh



#506
iulia9163

iulia9163

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 12 august 2020 - 15:42

Buna gravidute frumoase!eu inca sunt in asteptarea rezultatului la testul panorama,dar pana atunci ma umplu de optimism :)vreau sa va intreb ceva mai delicat,de la prietene care au trecut deja printr-o sarcina nu m-au lamurit cu acest aspect.Voi aveti dureri cand urinati?sau daca vi se umple vezica mai mult,ca sa zic asa?:))eu de ex,nu prea mai am acea senzatie ca "ma trece" pur si simplu simt ca ma doare vezica si atunci stiu ca trebuie sa merg la toaleta..plus un disconfort la golire :( scuzati romanul



#507
vbf128

vbf128

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 12 august 2020 - 20:15

Buna gravidute frumoase!eu inca sunt in asteptarea rezultatului la testul panorama,dar pana atunci ma umplu de optimism :)vreau sa va intreb ceva mai delicat,de la prietene care au trecut deja printr-o sarcina nu m-au lamurit cu acest aspect.Voi aveti dureri cand urinati?sau daca vi se umple vezica mai mult,ca sa zic asa?:))eu de ex,nu prea mai am acea senzatie ca "ma trece" pur si simplu simt ca ma doare vezica si atunci stiu ca trebuie sa merg la toaleta..plus un disconfort la golire :( scuzati romanul

 

Buna! am aceasta problema sau asemanatoarea noaptea.eu am ajuns la concluzia ca dureaza prea multe ore fara sa merg la baie. durere usoara simt doar pana incepe urinarea.



#508
Lili2930

Lili2930

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 12 august 2020 - 20:34

Buna! Mi se intampla si mie noaptea uneori sau dimineata daca am stat prea mult fara sa urinez, in timpul sau dupa golire, nu stiu daca vezica sau ceva mai sus pe la intestine...

 

Si eu vreau sa va intreb ceva, voi aveti sangerari nazale? Eu am avut de cateva ori mai binisor asa si in rest cam zilnic putin de tot



#509
iulia9163

iulia9163

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 12 august 2020 - 20:38

Buna! Mi se intampla si mie noaptea uneori sau dimineata daca am stat prea mult fara sa urinez, in timpul sau dupa golire, nu stiu daca vezica sau ceva mai sus pe la intestine... Si eu vreau sa va intreb ceva, voi aveti sangerari nazale? Eu am avut de cateva ori mai binisor asa si in rest cam zilnic putin de tot

Eu oricum ma trezesc noaptea de 2 ori din cauza durerilor de vezica..sangerari nazale am avut si eu  dar nu abundent ci pur si simplu suflam nasul si scoteam chegulete,si la fel am si sangerari gingivale.din cate am inteles,ar fi normale 



#510
Lili2930

Lili2930

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 12 august 2020 - 20:42

Da, cica sunt normale. La gingii nu am, in schimb mai curge din nas.

 

Deci pe tine te doare cand se umple vezica, poate ai o sensibilitate, eu noaptea mai simteam uneori si inainte dar mai rarut decat acum. Oricum e ok, adica azi noapte spre ex nu am fost la baita deloc :) am avut o tentativa pe la 1 dar mi.era prea somn :)))) altfel o data, de 2 ori...





Etichetat si cu sarcina, gravida, ianuarie 2021

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -