Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Ianuarie 2021 (Fulguleti de ianuarie 2021)

sarcina gravida ianuarie 2021

547 raspunsuri la acest subiect

#511
iulia9163

iulia9163

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 12 august 2020 - 20:46

Da, cica sunt normale. La gingii nu am, in schimb mai curge din nas. Deci pe tine te doare cand se umple vezica, poate ai o sensibilitate, eu noaptea mai simteam uneori si inainte dar mai rarut decat acum. Oricum e ok, adica azi noapte spre ex nu am fost la baita deloc :) am avut o tentativa pe la 1 dar mi.era prea somn :)))) altfel o data, de 2 ori...
asa zice si dr mea :) ca sunt prea sensibila :)) poate ai dreptate,la analizele de urina nu a iesit nimic in neregula.

#512
Lili2930

Lili2930

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 12 august 2020 - 20:50

Aa plus ca multe chestii sunt hormonale acum...in primul trim era si mai si cu sensibilitatea

 

 



#513
vbf128

vbf128

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 12 august 2020 - 21:26

Am fentat si eu cateva nopti, dar m-am simtit ciudat dimineata, asa plina si parca imi crapa pielea pe burta.asa ca fac o plimbare intre orele 3 si 5, depinde cat de tarziu adorm.

Ma mai trezesc dormind pe spate si atunci simt ca mi se intinde burta in partea de jos. ma strange efectiv pielea cu toate ca ma dau cu ulei in fiecare seara.

Sangerari nazale nu am avut, decat daca imi suflam nasul iesea si ceva sange, dar asta era in urma cu cateva saptamani.



#514
iulia9163

iulia9163

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 13 august 2020 - 20:55

Gravidute frumoase....Dumnezeu e mare!!testul panorama mi.a iesit ok..totul e in regula!Sunt constienta ca uneori exista si erori in acel sistem de morfologie..dar Dumnezeu face si minuni.De azi o sa ma bucur si eu de aceasta perioada.in 2 zile o sa am o mini petrecere unde vom afla si sexul dupa ce spargem un balon..nu ca ar fi ff imp pt noi dar ca sa ma descretim fruntile dupa atata amar :))Va pup si va urez sarcina cat mai usoara!!!Acum simt ca pot sa trec peste orice durere..doar sa fie el/ea bine!!



#515
Lili2930

Lili2930

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 13 august 2020 - 21:28

Ce veste frumoasa ne-ai dat Iulia!! Mi s-a facut pielea de gaina cand am vazut mesajul tau. Trebuia sa fie bine! 

Frumos ai spus cu petrecerea, adevarat, de acum doar sa va bucurati de perioada. 

 

 

 



#516
pentru-copii

pentru-copii
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 14 august 2020 - 08:02

Hello mamici de Fulguleti!

Vin cu o întrebare la voi: cat de des simțiți mișcări / falfaieli la burtica? Eu am 17 s+5z si in urma cu o săptămână, am simțit 2 zile la rand, atunci am zis: gata, de acum sunt regulate, dar nu a fost asa.

Ma gândeam ca totuși au trecut 5 zile fara nicio miscare simțită, sa nu fie probleme cu bb.

Sănătate tuturor mămicilor si bebeilor!!! Sa auzim numai de bine!

Ioana 



#517
InoueRamo

InoueRamo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 14 august 2020 - 09:45

Buna

 

Iulia ma bucur ca ai venit cu vesti bune. 
 

Ioana eu am 18+4, la început simteam regulat și des acum sa făcut leneș bb nu mai simt așa des. 



#518
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 14 august 2020 - 11:53

Gravidute frumoase....Dumnezeu e mare!!testul panorama mi.a iesit ok..totul e in regula!Sunt constienta ca uneori exista si erori in acel sistem de morfologie..dar Dumnezeu face si minuni.De azi o sa ma bucur si eu de aceasta perioada.in 2 zile o sa am o mini petrecere unde vom afla si sexul dupa ce spargem un balon..nu ca ar fi ff imp pt noi dar ca sa ma descretim fruntile dupa atata amar :))Va pup si va urez sarcina cat mai usoara!!!Acum simt ca pot sa trec peste orice durere..doar sa fie el/ea bine!!

 

Felicitări! Ma bucur enorm ca totul este in regula! 

 

Si noi la fel am facut Gender reveal party. Fratiori cei mari chiar asa au aflat că urmează să aibă un fratior [:)]



#519
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 14 august 2020 - 11:57

Buna mamici, 

 

Eu sunt bine, sunt acasa de ieri. A fost o intervenție reușită, dr a zis ca a iesit bine, bebe este bine, eu sunt bine. 

 

De acum, repaos total si multa medicație, următorul control la 22 săpt la morfologie. 

 

Experienta din spitalul de stat înfricoșătoare, dar bine ca a trecut ... 

 

Va doresc numai bine! 



#520
AntoRoxana

AntoRoxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 14 august 2020 - 12:47

Buna fetele! Eu ori apar, ori nu... o data la 2 saptamani. Am avut zile încărcate de rau + un porumbel rătăcit la noi aproape o saptamana, nici in Be nu scap de salvatul animalelor/păsărilor. Am citit tot din urma, sa ma pun la curent, ma bucur ca sunteti bine!! Acum sa vedeti cat de blonda am fost eu, sa va fac ziua mai buna! Se ia una bucata blondă si se duce la farmacie fara sa stie franceza pentru a cumpara vitamine, am luat Pronatal date de doctorita ( sunt recomandate inainte sa rămâi însărcinată + pana la finalul trim 1 ) normal ca eu tot pe alea le-am cerut, fara sa ma gandesc ca ar trebui sa trec pe Pronatal+. Ideea este urmatoarea: A le lua sau a nu le lua.

Forumul nu are si grup de facebook? Ma gândeam ca ne-ar fi mai usor, gen la pus poze, cerut păreri etc. Ca m-am decis la un pătuț si chiar as fi vrut sa aud si alte idei, ca rau mai este sa n-ai cu cine te consulta. 

Iar am făcut roman la naiba. P.S. nu mai sunt vopsita blonda, dar sigur se intelege unde bat.





Etichetat si cu sarcina, gravida, ianuarie 2021

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -