Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Jurnal de familie in timp de pandemie


2992 raspunsuri la acest subiect

#521
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 20:14

mi se pare absurd sa nu fie tratat pt ca nu are asigurare. Si nu numai mie, celor din statul in care locuiesti li se pare la fel. Nu am vazut pe nimeni sa zica “trebuia sa se duca direct la urgente”. Din cate am inteles, cand s-a dus la urgent-care avea probleme de respiratie. A intrat in cardiac arrest in drum spre spital, dupa ce i s-a refuzat orice consultatie/tratament. Se pare insa ca a fost scos de pe lista celor decedati de coronavirus. 

American dream .... 
Make America great....
.......
bullshit 



#522
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 20:20

American dream .... 
Make America great....
.......
bullshit 

 

Trump vrea sa trimita armata la granita cu (,,,) Canada. Sa opreasca raspandirea virusului.... granitele sunt inchise .... WTF?

acum Canada discuta sa ii trimita inapoi in US si in Mexic pe refugiatii care trec granita; pana nu se linisteste nebunia asta, nu se mai accepta refugiati, cereri de azil....



#523
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 20:27

de Luni, Spania are lockdown. 

 

Iar la Suceava, situatia este foarte grava. ...

Aproape jumătate dintre pacienţii Spitalului Judeţean de Urgenţă Suceava sunt infectaţi cu COVID-19, au transmis, sâmbătă, reprezentanţii spitalului într-un comunicat de presă.

Potrivit acestora, în prezent sunt internaţi 317 pacienţi din care 149 sunt confirmaţi cu noul coronavirus.

 

[:(]



#524
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 20:54

de Luni, Spania are lockdown. 

 

Iar la Suceava, situatia este foarte grava. ...

Aproape jumătate dintre pacienţii Spitalului Judeţean de Urgenţă Suceava sunt infectaţi cu COVID-19, au transmis, sâmbătă, reprezentanţii spitalului într-un comunicat de presă.

Potrivit acestora, în prezent sunt internaţi 317 pacienţi din care 149 sunt confirmaţi cu noul coronavirus.

 

[:(]

Acolo e caz penal.



#525
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 21:34

pana e penal - e dramatic.



#526
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 22:57

mi se pare absurd sa nu fie tratat pt ca nu are asigurare. Si nu numai mie, celor din statul in care locuiesti li se pare la fel. Nu am vazut pe nimeni sa zica “trebuia sa se duca direct la urgente”. Din cate am inteles, cand s-a dus la urgent-care avea probleme de respiratie. A intrat in cardiac arrest in drum spre spital, dupa ce i s-a refuzat orice consultatie/tratament. Se pare insa ca a fost scos de pe lista celor decedati de coronavirus.

The measure signed by Gov. Gavin Newsom on Tuesday extends coverage to low-income, undocumented adults ages 25 and younger for the state's Medicaid program. 

Since 2016, California has allowedchildren under 18 to receive taxpayer-backed health care despite immigration status.

Consider Știrea fake news pt ca Cel puțin in California au asigurare medicală chiar și cei ilegali.

Toată lumea știe și peste tot la tv spune ca in caz grav te duci la URGENTE nu la urgent care clinici care sunt f limitate... și aglomerate .

Mai ales in momentele astea... cu contaminarea. 

Inclin sa cred ... pt ca nimeni din noi nu a fost de fatza, ca era in stare prea gravă dacă a făcut atac pe drum și nu aveau ce sa ii facă...plus ca poate sau ferit fiind suspect de Corona, ca din cauza lipsei de echipament sa nu se contamineze sau sa contamineze ceilalți pacienți.

 

la urgente primesc pe toată lumea.

 

 

 



#527
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 29 martie 2020 - 00:11

The measure signed by Gov. Gavin Newsom on Tuesday extends coverage to low-income, undocumented adults ages 25 and younger for the state's Medicaid program. 

Since 2016, California has allowedchildren under 18 to receive taxpayer-backed health care despite immigration status.

Consider Știrea fake news pt ca Cel puțin in California au asigurare medicală chiar și cei ilegali.

Toată lumea știe și peste tot la tv spune ca in caz grav te duci la URGENTE nu la urgent care clinici care sunt f limitate... și aglomerate .

Mai ales in momentele astea... cu contaminarea. 

Inclin sa cred ... pt ca nimeni din noi nu a fost de fatza, ca era in stare prea gravă dacă a făcut atac pe drum și nu aveau ce sa ii facă...plus ca poate sau ferit fiind suspect de Corona, ca din cauza lipsei de echipament sa nu se contamineze sau sa contamineze ceilalți pacienți.

 

la urgente primesc pe toată lumea.

 

Whatever.....


Editat de lili_mar, 29 martie 2020 - 00:17 .


#528
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 29 martie 2020 - 01:08

mi se pare absurd sa nu fie tratat pt ca nu are asigurare. Si nu numai mie, celor din statul in care locuiesti li se pare la fel. Nu am vazut pe nimeni sa zica “trebuia sa se duca direct la urgente”. Din cate am inteles, cand s-a dus la urgent-care avea probleme de respiratie. A intrat in cardiac arrest in drum spre spital, dupa ce i s-a refuzat orice consultatie/tratament. Se pare insa ca a fost scos de pe lista celor decedati de coronavirus.

 

E f important pt fiecare sa știe unde sa se ducă in caz de urgentă.

 

In caz de problema  respiratorie ÎNTODEAUNA și fără excepție nu te duci la clinica din colț, suni salvarea și mergi direct la spital. 

 

Urgent care  ( multe sunt private)nu sunt in măsura, nu au echipament și nici doctori potriviți sa TRATEZE cazuri grave... sunt doar pt mici accidente, tăieturi, arsuri.

 

Se știe ca e problema cu health care, costul asigurărilor, nu neg ... DAR cel puțin in cazul de fata nu are nimic de a face una cu alta. 

 

Din păcate poate e greșeală părinților sau cine l a ținut așa mult pana in starea asta gravă și la dus la clinica in loc de spital. 

 

 



#529
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 29 martie 2020 - 10:22

Idei bricolaj pentru copii

 

 

https://www.thebesti...tamped-flowers/

 



#530
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 29 martie 2020 - 14:52

In continuare ma mira modelul adoptat de Suedia.

Sa speram ca totul va fi bine acolo.

Mihaela, care e opinia ta?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -