Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Coronavirus in Italia. Sansa sa ajunga in Romania si restul Europei este de acum mult mai mare

coronavirus

441 raspunsuri la acest subiect

#431
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 14 martie 2020 - 21:27

Alicia1976, multumesc de informatii [flo2]

 

Acuma, la stiri, primul ministru a anuntat ca se inchid toate magazinele in afara de cele alimentare, restaurantele, cinematografele, etc. Primariile ramin deschise, miine mergem la vot [alcool]

Aaah, si noi avem alegeri locale in Bavaria miine  [alcool] . Au zis ca nu stiu ce sat, localitate sint pregatiti sa dea fiecarui alegator un creion personal  [fri]  [fri] . De unde or fi avind atitea creioane? Poate se bazeaza pe faptul ca nu vor veni multi la vot.

 

Asa, aici sint multe rafturi goale, azi dimineata la 7:15 in supermarketul de linge minr nu mai era hirtie igienica, servete de hirtie, paste putine si in general destul de gol. Au zis la tv sa nu ne facem probleme ca mincarea e asigurata, au dat voie camioanelor sa circule si duminica.

 

Noua la firma ne au trimis e-mail sa lucram de acasa pentr urmatoarele 2 saptamini. Asta nu e problema, avem infrastructura necesara, sper sa functioneze internetul si sa avem curent si apa.



#432
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 martie 2020 - 21:33

Buburuza esti ok?

Nu ai mai scris de mult.



#433
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 martie 2020 - 21:36

 

Germania este la 4525 si 8 morti, in timp ce Franta, la aproximativ acelasi numar de cazuri (4499) este la 91 morti. Poate este prea devreme sa evaluam decizia de inchidere a scolilor, dar in Germania, din cite am citit pe forum, doar in Bavaria s-au inchis. Si atunci, ce fac bine nemtii si ar putea fi copiat?

 

Doamne, in Italia sint peste 21000 cazuri, ieri erau pe la 17000... [:(] [q]

In Heinsberg, unde a izbucnit virusul si au stat sub carantina un oras intreg , scolile sunt inchise de 4 saptamini.

 

Abia de ieri s-a hotarit sa se inchida scolile in toata Germania.



#434
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 14 martie 2020 - 21:54

Aaah, si noi avem alegeri locale in Bavaria miine  [alcool] . Au zis ca nu stiu ce sat, localitate sint pregatiti sa dea fiecarui alegator un creion personal  [fri]  [fri] . De unde or fi avind atitea creioane? Poate se bazeaza pe faptul ca nu vor veni multi la vot.

 

Da, da, in unele orase au fost cumparate cite un pix pentru fiecare alegator. Citeam ca  Annecy a cumparat 350000 pixuri. Cred ca e SF, nu vad cine le-ar fi livrat atita dintr-odata. Pe afise scrie ca lumea sa semneze cu un pix dus de acasa. Daca unii nu-l au li se da de la primarie, dar e dezinfectat dupa aia.

 

Buburuza, sper ca tu si familia ta sinteti bine!
 



#435
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 14 martie 2020 - 23:01

La noi de vineri Paracetamolul este raționat. 1 cutie de persoană. Dacă mai au evident. Eu am uitat să iau miercuri și bine că mi-am adus aminte vineri dimineața. Aveam doar o cutie în casă. Am găsit 3 cutii diferite dar măcar am găsit. 



#436
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 martie 2020 - 13:16

La noi, baden Würtemberg școlile se vor Închide de marți . 
chiar copii trebuie mâine sa fie prezenți . Ma gândesc sa ii duc aduc eu, fără tramvai . 



#437
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 martie 2020 - 13:35

In tot raul si un bine 

 

https://www.euronews...vid-19-lockdown



#438
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 15 martie 2020 - 19:10

Germania inchide granita cu Evetia, Franta, Austria si Danemarca. Avem peste 5600 de persoane infectate. Se planuieste in Bavaria inchiderea restaurantelor si altor magazine non-critice. Deocamdata nu e oficial, probabil asteapta terminarea alegerilor.

Edit:restaurantele ramin deschise dar cu orar limitat. Era vorba de baruri si piscinele publice.

Editat de alicia1976, 15 martie 2020 - 19:13 .


#439
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 15 martie 2020 - 19:20

Aaah, si noi avem alegeri locale in Bavaria miine  [alcool] . Au zis ca nu stiu ce sat, localitate sint pregatiti sa dea fiecarui alegator un creion personal  [fri]  [fri] . De unde or fi avind atitea creioane? Poate se bazeaza pe faptul ca nu vor veni multi la vot.

 

Asa, aici sint multe rafturi goale, azi dimineata la 7:15 in supermarketul de linge minr nu mai era hirtie igienica, servete de hirtie, paste putine si in general destul de gol. Au zis la tv sa nu ne facem probleme ca mincarea e asigurata, au dat voie camioanelor sa circule si duminica.

 

Noua la firma ne au trimis e-mail sa lucram de acasa pentr urmatoarele 2 saptamini. Asta nu e problema, avem infrastructura necesara, sper sa functioneze internetul si sa avem curent si apa.

din punctul meu de vedere aceste lucruri sunt cele mai esentiale  ,  sper sa nu ajungem in situatia sa avem hartie igienica  si sa nu avem apa,  ca daca nu ai hartie igienica inca mai ai o sansa si anume sa te speli , daca nu mai ai apa nu cred ca are rost sa spun ce molima ar veni.


Editat de a_alinta, 15 martie 2020 - 19:21 .


#440
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 16 martie 2020 - 07:42

Tom Hanks și nevastă-sa sint in spital cu Coronavirus.

sunt in australia nu stiu daca in spital!





Etichetat si cu coronavirus

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -