Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Seriale favorite cap. 2


475 raspunsuri la acest subiect

#281
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 16 ianuarie 2022 - 13:08

Și sotul meu la fel, urmărește acum cu mine. Îmi place extraordinar de mult, e mesmerizing ( nu stiu cum se traduce).

Imi place deosebit de mult stilul rafinat cu care vorbesc,expresie folosite care le întâlnesc numai în carti vechi englezești, costumele sunt f reusite, peisajele pitorești, aud păsările prin pădure, castelul impunător și cu o arhitectura deosebita, intimplarile, actorii toți f talentați și placuti..totul.

Nu as fi crezut ever ca ma prinde serialul asta.

Deobicei filmele englezești sunt greoaie pt mine, accentul e prea puternic, ma obosesc...nu mi explic asta, cat de mult îmi place.

Da chiar sunt curioasa dacă se mai vorbește asa, se mai folosesc expresiile astea frumoase în realitate, în mod obisnuit?

Mulțumesc pt recomandare. [flo2]

Noi am terminat aseara Downton Abbey si sunt tare trista!!!

 

Serialul asta mi-a placut enorm, totul, felul cum e realizat, locatia, imaginea, personajele(desi am avut personaje care nu mi-au placut Mary de exemplu si personaje care mi-au placut enorm Violet, Isobel-personaje complexe din punctul meu de vedere), nu cred ca voi mai avea curind ocazia sa vad un serial asa bun.



#282
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 16 ianuarie 2022 - 23:06

Noi am terminat aseara Downton Abbey si sunt tare trista!!!

 

Serialul asta mi-a placut enorm, totul, felul cum e realizat, locatia, imaginea, personajele(desi am avut personaje care nu mi-au placut Mary de exemplu si personaje care mi-au placut enorm Violet, Isobel-personaje complexe din punctul meu de vedere), nu cred ca voi mai avea curind ocazia sa vad un serial asa bun.

Poate vezi și filmul. Și încearcă The crown e la fel de bine făcut.



#283
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 10:35

Poate vezi și filmul. Și încearcă The crown e la fel de bine făcut.

Stiam ca s-a facut si film, sa vad pe unde il gasesc!

 

The Crown l-am vazut, astept ultima serie.



#284
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 16:16

Stiam ca s-a facut si film, sa vad pe unde il gasesc!

 

The Crown l-am vazut, astept ultima serie.

Eu filmul l-am văzut la mult timp dupa ce văzusem serialul și parca nu mi s-a părut extraordinar. De aia ar fi bine sa îl vezi acum cit serialul e încă proaspăt.



#285
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 06:31

Am terminat sezon 8 blacklist. 



#286
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 19:02

Oameni buni, ma credeti sau nu, eu am Terminat azi 6 sezoane de Power. Am muncit zi și noapte la asta dar am reusit  [:-)))]  [:-)))] .

 

Nu credeam ca o sa zic asta vreodata dar: 

- e unul dintre cele mai bune seriale ever, pentru mine in top 5

- abia astept sa l mai vad o data dar acum ma focusez pe book 2 si 3 si apoi dau repeat 

- e super fain facut, prezintă black people dintr o alta perspectiva decît cea cu care sîntem obișnuiți, nu i idealizeaza.

- nu se omoara cu diversitatea la actori, 90% de culoare, 7% latinos, 3% albi  [:-)))]

- coloana sonoră e minunata si se potriveste cu evenimentele . Acum.ascult 50 cent  [:-)))]  [batcap] . N am ascultat niciodată 50 cent de bunăvoie  [alcool]

Sper ca observați că sint in delir  [il]  dar nu m a mai prins un serial asa demult. [fri]

 

 



#287
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 19:04

Fetele care au terminat Downton Abbey va inteleg sentimentele. Personajul meu preferat e Violet 



#288
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 19:14

Stiam ca s-a facut si film, sa vad pe unde il gasesc! The Crown l-am vazut, astept ultima serie.

 

E pe amazon prime. E ok dar nimic deosebit. A fost frumos totusi sa revăd actorii. 



#289
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 21:45

Oameni buni, ma credeti sau nu, eu am Terminat azi 6 sezoane de Power. Am muncit zi și noapte la asta dar am reusit  [:-)))]  [:-)))] .

 

Nu credeam ca o sa zic asta vreodata dar: 

- e unul dintre cele mai bune seriale ever, pentru mine in top 5

- abia astept sa l mai vad o data dar acum ma focusez pe book 2 si 3 si apoi dau repeat 

- e super fain facut, prezintă black people dintr o alta perspectiva decît cea cu care sîntem obișnuiți, nu i idealizeaza.

- nu se omoara cu diversitatea la actori, 90% de culoare, 7% latinos, 3% albi  [:-)))]

- coloana sonoră e minunata si se potriveste cu evenimentele . Acum.ascult 50 cent  [:-)))]  [batcap] . N am ascultat niciodată 50 cent de bunăvoie  [alcool]

Sper ca observați că sint in delir  [il]  dar nu m a mai prins un serial asa demult. [fri]

[:-)))] și eu care am crezut ca sint cel mai mare fan! Noi deja l-am văzut de 2 ori, dar n-am rezistat la book 2 sau 3.

 

PS. Ozark ai văzut? A apărut un nou sezon, dar cred ca îl revăd și apoi văd și ultimul sezon.


Editat de Letitia1, 19 ianuarie 2022 - 22:08 .


#290
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 22:01

[:-)))] și eu care am crezut ca sint cel mai mare fan! Noi deja l-am văzut de 2 ori, dar n-am rezistat la book 2 sau 3.

 

Ok, am inceput book 2, nu e chiar rau. Evident ca imi lipseste Ghost dar sint curioasa sa vad ce se intimpla. 

 

Power l am inceput de 3 ori si la a treia incercare a facut click. Recunosc ca la inceput am fost iritata de atitia oameni de culoare. Ma gondeam ca iar vin cu povrsti nemuritoare ca au ajuns gangsteri din cauza oamenilor albi si ca au fost siliti de imprejurari, etc. Mi a placut abordarea  [:-)))] . Si 50 cent mi se pare ca joaca genial, chiar daca e atit de jegos caracterul lui.  [fri]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -