Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Seriale favorite cap. 2


473 raspunsuri la acest subiect

#291
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 22:37

[:-)))] și eu care am crezut ca sint cel mai mare fan! Noi deja l-am văzut de 2 ori, dar n-am rezistat la book 2 sau 3. PS. Ozark ai văzut? A apărut un nou sezon, dar cred ca îl revăd și apoi văd și ultimul sezon.

 

Ozark l am inceput de vreo 2 ori, poate ii mai dau o sansa. Probabil ca la mine e nevoie mereu de 3 incercari ca sa ma prinda  [batcap]



#292
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 22:53

Ok, am inceput book 2, nu e chiar rau. Evident ca imi lipseste Ghost dar sint curioasa sa vad ce se intimpla. 

 

Power l am inceput de 3 ori si la a treia incercare a facut click. Recunosc ca la inceput am fost iritata de atitia oameni de culoare. Ma gondeam ca iar vin cu povrsti nemuritoare ca au ajuns gangsteri din cauza oamenilor albi si ca au fost siliti de imprejurari, etc. Mi a placut abordarea  [:-)))] . Si 50 cent mi se pare ca joaca genial, chiar daca e atit de jegos caracterul lui.  [fri]

Sa îmi spui și mie ce se întîmpla te rog. 
 

Sa știi ca l-am mai recomandat și la alții si cind auzeau sau vedeau că-s mulți negri nu dădeau serialului nici o șansa. Totul e prezentat realist, nu e favorizata nici o rasa și toți actorii sint foarte buni. 
 

Eu Breaking Bad l-am început de vreo 2 ori și l-am abandonat, ca acum cred ca e number one in topul meu. Apoi Power, Dexter, Homeland, Narcos. Sint multe seriale foarte bune, dar astea m-au ținut cu sufletul la gura.



#293
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 23:16

Sa îmi spui și mie ce se întîmpla te rog. Sa știi ca l-am mai recomandat și la alții si cind auzeau sau vedeau că-s mulți negri nu dădeau serialului nici o șansa. Totul e prezentat realist, nu e favorizata nici o rasa și toți actorii sint foarte buni. Eu Breaking Bad l-am început de vreo 2 ori și l-am abandonat, ca acum cred ca e number one in topul meu. Apoi Power, Dexter, Homeland, Narcos. Sint multe seriale foarte bune, dar astea m-au ținut cu sufletul la gura.

 

Iti spun, cum sa nu! Deocamdată ma duc sa mi recuperez orele de somn ca sint cam amețită de atîta tv. 

 

Asa e, nu e favorizat nimeni acolo, nici in tabara gangsterilor, nici in justitie, nici in politica. Asta face serialul sa fie special. Si asta m a și făcut sa stau cu ochii pe el ca pe butelie. Si da, actorii sint super, punerea în scenă, cum se îmbracă cu boarfele și bijuteriile țipătoare. I love it!



#294
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 20 ianuarie 2022 - 17:31

Iti spun, cum sa nu! Deocamdată ma duc sa mi recuperez orele de somn ca sint cam amețită de atîta tv. 

 

Asa e, nu e favorizat nimeni acolo, nici in tabara gangsterilor, nici in justitie, nici in politica. Asta face serialul sa fie special. Si asta m a și făcut sa stau cu ochii pe el ca pe butelie. Si da, actorii sint super, punerea în scenă, cum se îmbracă cu boarfele și bijuteriile țipătoare. I love it!

The Americans ai vazut? Mie mi-a placut mult.



#295
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 20 ianuarie 2022 - 17:55

[quote name="Letitia1" post="8683646" timestamp="1642692694"] The Americans ai vazut? Mie mi-a placut mult.[/quote

 

Mi s a parut plictisitor, poate ii mai dau o sansa.



#296
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 20 ianuarie 2022 - 19:21



[quote name="Letitia1" post="8683646" timestamp="1642692694"] The Americans ai vazut? Mie mi-a placut mult.[/quote

 

Mi s a parut plictisitor, poate ii mai dau o sansa.

Mie îmi plac filmele/serialele cu personajele principale care acționează “sub acoperire”, se dau altcineva, membrii familiei și cunoștințele cred ca sint altcineva, etc. The Americans se încadrează perfect aici. 



#297
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 ianuarie 2022 - 15:19



[quote name="Letitia1" post="8683646" timestamp="1642692694"] The Americans ai vazut? Mie mi-a placut mult.[/quote

 

Mi s a parut plictisitor, poate ii mai dau o sansa.

Sa încerci și Bates Motel, dacă nu l-ai văzut deja.



#298
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 23 ianuarie 2022 - 15:12

Sa încerci și Bates Motel, dacă nu l-ai văzut deja.

 

Merci, il trec pe lista.

 

Power book II Ghost: imi place! E vorba despre Tariq și viața lui la uni. Evident foarte complicată, plina de încurcături, și nu, nu e deloc mai "bun" decît taica-su, cum crede sau speră el. Eu zic ca e de 10 ori mai ticălos decît James dar recunosc că nu l plac prea tare. Însă e interesant ca și caracter. In serie apar o multime de personaje noi, mai mult sau mai putin plăcute însă asta face seria palpitantă. Nu mi place de Mary J și nici rolul ei dar sint alte personaje care imi plac. Mi a plăcut sa l revăd pe Tommy intr un episod  [:)] .

 

E o paradă de boarfe și alte produse high-end, n as fi crezut ca firmele asta fabrica atîtea produse de prost gust. Nu sint toate urite, dar multe dintre ele. In fine, unora le place  [:-)))]  [:-)))]

 

 



#299
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 07:15

Mie îmi plac filmele/serialele cu personajele principale care acționează “sub acoperire”, se dau altcineva, membrii familiei și cunoștințele cred ca sint altcineva, etc. The Americans se încadrează perfect aici.

ai văzut Alias si Nikita ?

noi am reluat Alias. 



#300
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 31 ianuarie 2022 - 09:51

ai văzut Alias si Nikita ?

noi am reluat Alias. 

+ Covert Affairs , toate 3 mi-au placut.

edit ca am uitat de Blacklist :-)

 

La ce m am mai uitat cu drag, serialul politis The Beauty & the Beast.

Momentan sunt in urma cu toate, nici Lucifer nu cred ca am terminat, trebuie sa mi fac timp.


Editat de szivarvany, 31 ianuarie 2022 - 09:53 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -