Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#291
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 august 2019 - 14:56

Distractie placuta in continuare!



#292
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 august 2019 - 14:58

Care va pricepeti la latina: cum se zice roscat (cu referire la par)? Ceva gen rubeus, rubicundus (am impresia ca asta se refera mai mult la ten)



#293
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 15 august 2019 - 17:46

Roseus? 



#294
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 16 august 2019 - 11:39

Pt ca lumea e ataaaat de mica, aseara m-am intersectat cu mianna la coada de intrare la concert. In drum spre mare ne-am oprit o zi la niste prieteni in Bucuresti, care aveau bilete la acelasi concert.  [:)]



#295
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 august 2019 - 12:06

Pt ca lumea e ataaaat de mica, aseara m-am intersectat cu mianna la coada de intrare la concert. In drum spre mare ne-am oprit o zi la niste prieteni in Bucuresti, care aveau bilete la acelasi concert.  [:)]

tare m-am bucurat ca ne-am vazut! [pup]



#296
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 16 august 2019 - 12:30

Mianna, mi-a parut rau ca dupa ce am intrat a fost atat de multa lume,nu am reusit sa te mai zaresc in multime. Fain concertul, interesant. Eu pe Ada Milea nu o mai vazusem live pana acum. Mi s-a parut ca cealalta tipa, Anca, a facut 70- 80% din show. Oricum, fain tare! 



#297
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 august 2019 - 14:45

Mianna, mi-a parut rau ca dupa ce am intrat a fost atat de multa lume,nu am reusit sa te mai zaresc in multime. Fain concertul, interesant. Eu pe Ada Milea nu o mai vazusem live pana acum. Mi s-a parut ca cealalta tipa, Anca, a facut 70- 80% din show. Oricum, fain tare! 

si mie Anca mi-a placut tare mult.

 

eu v-am vazut, stateati in fata noastra, insa din pacate la plecare m-am speriat de cata lume era acolo si am chemat rapid un uber.



#298
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 17 august 2019 - 20:32

Laura, și noi ne gândim la voi.  [pup]  



#299
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 18 august 2019 - 01:19

Salutare,

 

Suntem acasa, jetlagul e tare rau anul asta, ne revenim cu greu la fusul orar. Baiatul adoarme la 5-6 seara si se trezeste la 3-4-5 dimineata. Abia in seara asta am iesit la un loc de joaca dupa 6.

 

V am citit periodic dar cum nu avem inca (re)instalat netul acasa, scriu mai rar.

 

Laura, te imbratisez strans, stiu cum e. Sa va odihniti macar fizic in concediu, sa incercati sa va relaxati, cat se poate.

 

Si pe tine, Ella, multa sanatate fratelui.

 

Antmil, la Nissan te ai gandit? La mine e al doilea si nu m au dezamagit niciodata pana acum.

 

Anja, bine ca si fac de mancare. Eu nu as reusi sa intretin canapele albe cu huse textile. 

 

Silvi, sa treaca pasa gri. La noi marti 13 a fost cu noroc, am calatorit cu bine, fara probleme si neplaceri.

 

Mihaela, ma bucur ca te simti mai bine si ca folosesti timpul asta de pauza pentru a te cauta si regasi! Despre parcuri de atractii, sa nu aud. Am avut o vara abonament la La Ronde, parc six flags aici la noi, si nu mi mai trebuie, ca la majoritatea prostiilor trebuia sa il insotesc.

 

Mianna, ti am vazut pufosenia pe FB. Doamne cat a crescut nu i fie de deochi. E o dulceata.

 

Si pe a Mihaelei am vazut o pe FB, mai mititica si sfioasa ( asa pare) dar tot asa de dragalasa.

 

Copilul asta al meu vrea iar pisica si probabil voi ceda.

 

 



#300
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 18 august 2019 - 01:34

in alta ordine de idei m am apucat de rearanjat prin casa, va spuneam eu ca de abia astept. De redecorat total nu prea am cum deocamdata ca ex ul mi a lasat "mostenire" toata mobila, nu si a luat nimic.

Deocamdata am rearanjat dormitorul, e mult mai confortabil si mai logic aranjat acum. Patul era cu o latura la perete si nu suportam asta. Acum am spatiu liber pe cele doua laturi, cum e normal. E interesant cum cateva modificari aparent minore fac camera sa arate cu totul altfel. Mai am de cumparat cateva tablouri si de scos biroul in plus ( astept sa l vand) si e perfecta.

Eu sunt adepta minimalismului, ex ul era invers.

Astept saptamana viitoare sa ma desfasor mai in voie, baiatul va fi in camp de jour ( tabara de zi) de luni pana vineri. Vineri eu reiau munca iar baiatul scoala miercurea urmatoare.

A trecut si vara asta...

 

Velvet, cum esti?

 

Daniela, sanatate socrului! Voi parca nu va luati concediu vara ca sunteti " in campanie"?

 

Ioana, m a distrat la maxim poza ta prizoniera la Oxford si povestirile. Sa va fie de bine iesirea si LMA Balaurului cu multa intarziere.

 

Pana imi repun netul in functiune ( nu am gasit programare de instalat decat in interval de 8 zile grrrr), à bon entendeur, salut!

 

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -