Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#301
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 18 august 2019 - 23:09

please, doamnele moderator, puteti sa stergeti poza cu mine de la pag 28? nu reusesc sa deschid editorul de mesaje. mulumesc [flo]

 



#302
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 19 august 2019 - 11:17

Prima zi de luni din vara asta care chiar imi plce. Am aflat ca sunt locuri de vizitat in jur, dar deocamdata ne bucuram de soare, mare, liniste. 

Miniaturi atasate

  • 20190819_104617.jpg


#303
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 august 2019 - 12:16

Laura lectura plăcută! Tocmai am terminat de citit (ascultat) ultima lui carte, am ras și plâns pana la sfârșit. E un talent omul asta...



#304
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 august 2019 - 13:33

Ziua buna! 

 

Azi sunt liberă :). Adică nu am nicio activitate in plan. Mâine încep școala de stres, poimâine duc motanul la dat jos piatra de pe Dinți și in sfârșit la medic. 

 

E foarte fain sa am timp de gospodărie. Azi nu gătesc, am gătit ieri. Al meu e in concediu săptămâna asta și ne-am ocupat puțin de curățenie. Acum tricotez. Îmi fac un poncho. 

 

Inca e cald, vara tarzie pe aici, dar suficient de plăcut sa stam pe terasa.

 

Silvia își petrece ultima zi de vacanța, in oraș cu prietenele. La shopping. :)

 

Maine începe școala. Săptămâna trecută au anunțat clasele, ea a nimerit intr-o clasa in care nu cunoaște decât doi băieți pe care ii urăște, sunt homofobi. Și încă doi cu care a povestit numai pe rețelele sociale dar care sunt de treaba. Prietenele ei care au dat la același liceu, sunt in clasa Paralela. Inițial a fost suparata, nervoasa. A sunat pe cea care a făcut clasele, dar nu se pot face modificări ulterioare decât de diriginți. Așa ca s-a hotarat sa dea o șansa clasei asteia, sa vadă cum e. O săptămâna cică :). 

 

Va doresc zile linistite 

 



#305
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 august 2019 - 14:07

Miha, imi place de S ca a luat inititiava cu clasa.

 

Laura, distractie placuta. 

 



#306
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 19 august 2019 - 16:15

Servus pinguini

 

La noi a fost ft cald in weekend, 34° am avut...aseara a inceput sa ploua, azi avem 20°.

Sambata am fost cu Sheela la vaccin (ii mai lipsea un vaccin, de care are nevoie daca iese afara), am gatit, am fost la cumparaturi, m-am vopsit..am terminat la 8 seara.

Ieri am iesit la o pizza cu socrii, la ei in sat (facem 90 min pana acolo), apoi am facut o plimbare la restaurantul mexican..iar am ajuns la 8 acasa.

 

Si azi fara drag si spor la munca  [zirea]

 

O saptamana faina sa aveti. 



#307
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 19 august 2019 - 20:47

Eu mai am liber pana joi inclusiv.

 

Baiatul e in tabara de zi, am rezolvat chestii administrative azi, sunt multumita.

 

Apopo de clase, am aflat in clasa cui va fi fi miu anul asta. El aachimbat scoala. Va fi in clasa unei tipe native quebecoise ( ceea ce imi doream ca sa nu si piarda accentul), care in plus e o clasa " inovatoare", flexibila ca organizare, in care copiii pot lucra unde vor, isi pot alege locul, masa , birou, canapea, fotoliu, pe jos sau in picioare. Asa cum si a dorit el, la vizita noilor elevi in scoala, in primavara, a vizitat cele trei sali de clasa si asta i a placut. Ii dau vestea imediat, cand il iau din tabara.



#308
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 20 august 2019 - 18:17

[hia]

 

Fleur  [flo2]  [cupisi]   am petrecut timp cu familia,sora mea,copiii.ei au plecat,am revenit acasa. n-as vrea sa incep munca anul asta.sunt scarbita de tot ce mi s-a intamplat. si nu mai pot face nimic,am incercat...mai am o parghie,dar...in tara asta,mori cu dreptatea...ma bucur ca ii place baiatului tau clasa.cand te-am citit cu alesul locului,pe jos,canapea...am zis ca e din alta lume  [alcool]

 

Laura vacanta frumoasa!  [pup]

 

va pup pe toate  [pup]


Editat de velvet, 20 august 2019 - 18:20 .


#309
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 20 august 2019 - 18:50

Velvet, ma bucur ca ai petrecut timp cu ai tai, sa pastrezi bateriile incarcate cat mai mult timp.

Te inteleg cu postul, imi mai amintesc de mizeriile sistemului de invatamant romanesc. Eu am avut noroc ca am fost prima generatie fara repartitie, primul an cand s a dat concurs pe posturi. Au fost scoase 4( ! ) posturi in jud.meu, l am prins pe al 3 lea si ultimul in oras. Si de atunci n am mai avut treaba aproape 12 ani, chiar daca am schimbat scoala cu un liceu, prin restrangere. Dar nici luarea primului post nu a fost lipsita de peripetii, cand m am dus la post era altcineva venit, iar inspectorul de atunci, un idiot, mi a declarat senin ca a scos gresit postul la concurs! In fine a trecut mult timp dar imi aduc aminte de toate mizeriile pe care le am i durat si care au contribuit intr o buna masura la plecarea mea.

La Canada te ai gandit? Este o cerere extraordinar de mare de profesori acum, cel putin in Quebec, este un moment fff favorabil pentru profesia noastra si va continua ani buni. 



#310
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 20 august 2019 - 23:44

Fleur  [pup]  nu vreau sa scriu ce am trait,ca-mi vine sa vomit continuu...si nu ma pot impaca,nu pot accepta...la Canada m-am gandit cand aveam 25 de ani...ohoo,adica-n alta viata...acum,nu ma mai vad asa departe.si singura. sincer...daca pana acum putin timp spuneam ca nu plec din tara...daca nu reusesc sa plec de-aici,intr-un oras ok,sa-mi fie bine...plec din tara.oriunde.fie si pt 1 an.renunt si plec.habar n-am unde mi-e locul.chiar nu mai stiu...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -