Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Monitorizare dupa FIV reusit


13 raspunsuri la acest subiect

#11
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 17 august 2019 - 11:42

Fetelor, va multumesc mult pentru raspunsuri.

Imi cer scuze ca am intarziat atat de mult in a va multumi.

Am fost atat de imprastiata si ingrijorata ca am si uitat de forum

Acum suntem bine, am ramas cu un singur embrion frumos si sanatos si ne rugam zilnic sa creasca in continuare mare si sanatos.Am gasit in sfarsit un medic aici in Constanta, cu care sa ne intelegem si care sa ne inteleaga nevoile si speram ca totul va fi bine in continuare.Momentan fac tratament cu progesteron-6 ovule pe zi si 1 injectie pe saptamana, si ma simt aproape vinovata ca nu am greturi nici senzatii acute de rau

Va imbratisez si va doresc sarcina usoara si bebei sanatosi



#12
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 17 august 2019 - 11:43

"Draga mea, fix cu aceleasi probleme ma confrunt si eu. Am facut fiv acum 8 saptamani si la mine s-a prins un singur bebe. Am avut de cateva ori sangerari, iar de cateva zile durerile de burta s-au intensificat. Din pacate, doctorii la care am incercat sa merg mi se par extrem de superficiali, habar nu au de eforturile pe care le-am facut pentru a obtine aceasta sarcina, mai mult decat atat, unul dintre doctori mi-a spus pe sleau ca in primul trimestru de sarcina se poate intampla orice, ca de altfel pe tot parcursul sarcinii.  In plus, eu locuiesc intr-un orasel mic, doctorii de aici sunt mediocri si nici aparatura nu au. Chiar nu stiu incotro sa o apuc, mai ales ca mi-e frica sa fac deplasari cu masina pe distante lungi, in conditiile in care mi s-a spus ca exista iminenta de avort. "

 

Adriana, sper ca sunteti bine tu si bebe .Pentru mine progesteronul a fost vital .

 



#13
Yna37

Yna37
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 august 2019 - 10:58

Buna fetelor 

 

Eu sunt in săptămâna 10 după FIV și i au progesteron încă din prima zi de embriotransfer.

dimineata Crinone și seara Utrogestan 2 de 200mg

(Am luat Lutinus dar nu era ok și l au schimbat cu Utrogestan)Posibil sa iau pana la sfârșit .



#14
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 31 august 2019 - 11:13

Buna fetelor Eu sunt in săptămâna 10 după FIV și i au progesteron încă din prima zi de embriotransfer. dimineata Crinone și seara Utrogestan 2 de 200mg (Am luat Lutinus dar nu era ok și l au schimbat cu Utrogestan)Posibil sa iau pana la sfârșit .

 

Felicitari si sarcina usoara!

Unde ai facut FIV?

...Si de ce dimineata Crinone si seara Utrogestan?Nu e aceeasi substanta activa?

Eu am inceput cu 1×200 progesteron de trei ori pe zi, am crescut la 2×200 si injectabil,din cauza sangerarilor, iar acum scadem doza treptat., dar voi ramane cu minim o doza seara pana nu se stie cand...

P.S. Am alternat Utrogestan si Arefam, in functie de ce gaseam disponibil in farmacie

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -