Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2020

sarcina gravida februarie 2020

535 raspunsuri la acest subiect

#41
Gina90

Gina90

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 17 iunie 2019 - 13:03

Eu am 6s2z si ma dor sanii, plus ca ii simt foarte umflati si fierbinti :). Pana ieri nu am avut alte simptome, dar ieri am descoperit o stare noua, cand mi-e foame ma ia o stare de rau general, simt ca ma lasa fara puteri si dispare ca prin minune dupa ce mananc. Dar nu am stare de foame, ba chiar simt ca nu imi trebuie nimic, ca nu mi-e pofta de nimic. Si am starea asta cand ma trezesc si tot revine din 4 in 4 ore dupa ce mananc :) Iar de vreo 3 zile, am niste scurgeri maronii, dar nu am dureri sau stare de rau. Am citit ca aceste scurgeri ar fi normale, atat timp cand nu exista si dureri/crampe serioase. Miercuri am urmatorul control si sper sa se vada si embrionul, pana acum nu s-a vazut...

 

Eu nu am scurgeri de nici o culoare.. dar la fel stiu ca sunt normale daca nu sunt puternice si rosu aprins. 

Nu stiu nici eu ce sa fac cu foamea asta


#42
Ani09

Ani09

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 05:46

@Duran, ti-o recomand cu drag pe dr Anca Murariu (Tudor). Este foarte draguta si buna in ceea ce face, mi-a fost recomandata si mi-a placut mult de ea. Din pacate e la Ponderas (afiliat cu Regina Maria) si trebuie platita fiecare consultatie (chiar daca cu discount daca ai ab la RM). Nu as avea neaparat o problema pentru ca nu e o suma fabuloasa dar mi se pare aiurea sa platesc de fiecare data in conditiile in care am abonament si la regina maria si la medicover, si chiar am un medic f bun la Medicover. Plus ca eu sunt si panicoasa si ma duc des:D

 

Apropo de asta, am fost ultima data joi si urmatoarea programare o am abia miercurea viitoare. Si desi totul era foarte bine, ii batea inimioara cum trebuie, nu stiu daca o sa rezist. Probabil ca daca nu as fi avut un avort spontan in trecut, nu as fi fost asa anxioasa. Voi cat de des mergeti la eco? 



#43
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 06:16

Eu am fost miercurea trecuta si ma duc vineri, ca sa am rezultatul la analize. Ma duc la alt doctor. Si mie cand mi se face foame mi e f rau. Si acum ma duc la analize si n am mancat evident si ma simt cam rau, de la foame :)))

 



#44
Gina90

Gina90

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 06:22

@Duran, ti-o recomand cu drag pe dr Anca Murariu (Tudor). Este foarte draguta si buna in ceea ce face, mi-a fost recomandata si mi-a placut mult de ea. Din pacate e la Ponderas (afiliat cu Regina Maria) si trebuie platita fiecare consultatie (chiar daca cu discount daca ai ab la RM). Nu as avea neaparat o problema pentru ca nu e o suma fabuloasa dar mi se pare aiurea sa platesc de fiecare data in conditiile in care am abonament si la regina maria si la medicover, si chiar am un medic f bun la Medicover. Plus ca eu sunt si panicoasa si ma duc des:D

Apropo de asta, am fost ultima data joi si urmatoarea programare o am abia miercurea viitoare. Si desi totul era foarte bine, ii batea inimioara cum trebuie, nu stiu daca o sa rezist. Probabil ca daca nu as fi avut un avort spontan in trecut, nu as fi fost asa anxioasa. Voi cat de des mergeti la eco?

 

Eu inca nu am ajuns la eco. O sa merg saptamana viitoare. Dar la mine fiind asa de mica sarcina (5 sapt), oricum nu s-ar vedea nimic acum. Momentan sunt destul de ocupata cu nunta, ca daca nu.. aveam deja ecografii facute


#45
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 15:51

Fetelor ajutati-ma. Mi a iesit progesteronul 10.4. Nu cred ca este bine, astept sa ies de la serviciu sa caut. Gasesem pe synevo sarcina neviabila. La regina maria la interval scrie faza luteala. si mai scrie trim 1   2.9-147.  beta a iesit 24.000 si ddimeri 249. Stiti ceva? am 6 sapt si 4 zile



#46
nadia40us

nadia40us

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 21:59

[quote name="Duran" post="8616878" timestamp="1560865918"] Fetelor ajutati-ma. Mi a iesit progesteronul 10.4. Nu cred ca este bine, astept sa ies de la serviciu sa caut. Gasesem pe synevo sarcina neviabila. La regina maria la interval scrie faza luteala. si mai scrie trim 1 2.9-147. beta a iesit 24.000 si ddimeri 249. Stiti ceva? am 6 sapt si 4 zile[/quot

 

Draga mea,m-am uitat peste analizele facute si intervalul de progesteron in primul trimestru de sarcina este intre 2,8-147,3 ng/ml.,beta in saptamanile 1-10 in intervalul. 5-225000 mUI/ml. Este bine,nu?



#47
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 19 iunie 2019 - 06:23

Buna. Beta e buna. Progesteronul se incadreaza, insa imi pare de pragul de jos si nu stiu daca e bun. Multumesc pentru mesaj.



#48
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 19 iunie 2019 - 09:45

Neata fetele!!!

Am fost aseara la control si suntem bine!!! A aparut embrionul si i-am auzit si inimioara: 113bmp! Ce sunet frumos!

Urmatoarea programare pe 8 iulie, cand ma intorc din concediu.

Dpn: 11.02.2020 ( poate nasc de ziua mea pe 5 februarie :)) )

 

 

 

 

 



#49
Gina90

Gina90

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 19 iunie 2019 - 10:15

Neata fetele!!!

Am fost aseara la control si suntem bine!!! A aparut embrionul si i-am auzit si inimioara: 113bmp! Ce sunet frumos!

Urmatoarea programare pe 8 iulie, cand ma intorc din concediu.

Dpn: 11.02.2020 ( poate nasc de ziua mea pe 5 februarie :)) )

 

Felicitari!!!! Ce frumos! Ma bucur pentru tine ca este totul in regula si sarcina usoara in continuare! [bib]



#50
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 19 iunie 2019 - 11:11

Felicitari!!!! Ce frumos! Ma bucur pentru tine ca este totul in regula si sarcina usoara in continuare! [bib]

 

Multumesc frumos!!! Sa avem cu toate sarcini usoare si bebei sanatosi. :)





Etichetat si cu sarcina, gravida, februarie 2020

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -