Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


809 raspunsuri la acest subiect

#501
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 06:48

Laura felicitatri  pt finalizarea proiectului pavele. A iesit excellent. Sanatate si viata lunga sotului priceput! Wow si ce frumos a facut supprtul pt bolta. 

Am observant ceva la poza ta si nu pot sa nu te Intreb , tu nu ai burlane - sau cum se numesc....pt scurs apa  de Ploaie de pe acoperis?

 

Nu stiu cum are Laura, dar eu la casa, de exemplu, am burlanele prin interior. 



#502
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 08:26

Neata buna!

 

 

La multi ani Georgiane, George, Gheorghe! Sa fiti sanatosi si fericiti! (e si  onomastica tatei azi) 

 

 

Mianna, super faine zile ai !  [il]  Vacanta placuta alaturi de mama ta! 

 

Viviana, sanatate multa Silviei! Am tras-o si eu cu otita  si stiu cat e de dureroasa (nu am facut niciodata cat eram copil, dar am facut de 2 ori in jumatate de an la 40 ... ). Eu cica as fi facut de la betisoarele de urechi. Ultima a trecut cu nurofen si picaturi locale.  

 

Bolta din poza e structura pt trandafiri, cum bine ai observat, Mihaela. Am luat-o odata de la Lidl. Doar ca trandafiri agatatori nu avem, asa ca am pus-o sa sustina 6 butuci de vie pe care i-am pus in urma cu 2 ani. A fost ok, dar nu mai e suficient. Via s-a marit, are nevoie de o structura mai solida sa o sustina, asa ca dam jos aia si face barbatul bolta cu stalpi de sustinere din teava mai groasa. 

 

Michelle, da, nu prea avem burlane. Noi nu am schimbat acoperisul cand am luat casa, ulucii erau cam deteriorati, burlane nu aveam deloc. Am pus noi provizoriu niste uluce mai ok  si burlane mai scurte (nu aveam structura solida sus de care sa ne prindem cu burlane mai serioase) , cat sa arunce apa mai departe de casa. Primavara asta insa schimbam tabla de pe acoperis si vom pune si uluce si burlane noi cum trebuie. 

Cum nu chiar ne dau banii afara din casa, noi am improvizat si am facut f multe la casa cum ne-am priceput si am putut noi. Nu e chiar "ca la carte", dar eu zic ca ne descurcam. E ok. 

 

Azi e soare (desi erau numai 3 grade dimineata la ora 8), padurea isi schimba zilnic culoarea, e asa frumos!  

 

 

 

 

 



#503
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 08:50

Ooooh, am uitat ca azi sarbatorim Sfantul Gheorghe!

 

La multi ani tuturor, saptamana mare sa va aduca numai si numai bucurii!



#504
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 09:01

Laura, ce am vazut din poze, e atat de frumos la tine! din fiecare coltisor razbate multa iubire. E cum spun englezii cosy.

Mie mi-ar fi placut o casa ca a ta. Insa ai mei sunt modernisti. Io mai clasica.

Nu o sa am bolta de trandafiri sau de vita. Din pacate.



#505
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 10:03

Ziua buna din trenul spre Venezia. Azi din pacate ploua de rupe, maine speram ca se mai opreste.

 

la multi ani cu mult noroc, Mihaela! Sa va fie de bine vacanta, vazut pozele pe instagram ;)

 

Viviana, ma bucur ca a fost ok la operatie. Nu mai ai acea reactie alergica, nu?

 

Laura, tare frumos la voi! 

 

Mianna, concediu placut!

 

Fleur, Silvia, cine a mai sarbatorit floricele in weekend, la multi ani, cu intarziere, dar cu tot atata drag!!!! 



#506
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 10:12

Roxana, Ella, Anja vacante de neuitat sa aveti! 

 

Rox, si-a luat flacaul listele cu formule la el? Citeste in tren?  [:)]



#507
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 10:32

Buna ziua!

la multi ani sarbatoritilor din familiile voastra. eu il am pe socrul meu Gheorghe dar el se sarbatoreste de Paste.

 

Rox, multumesc! sa va distrati frumos in vacanta!

 

Viv, sanatate Silviei. Mica mea a avut de curand otita si ii puneam picaturi doar in somn. o saptamana nu am dormit si umblam ca o gaina fara cap. 

 

Miana, concediu placut! pana la urma lasi laptopul acasa?

 

nu am nimic nou sau interesant de zis. 

pana joi muncesc si deabia apoi o sa intru in atmosfera de sarbatoare... sper. fetele vor sa faca oua albastre si rosii. vineri sper sa ajungem si la biserica. sambata sa facem cumparaturi. o sa fie o nebunie sambata in magazine dar nu am alta zi disponibila. 

nu am nici o idee pentru cadoul nasei mele si nici pentru nepoti nu am idei originale. 

cu toate ca mi-am schimbat infatisarea pe interior ma simt tot fara chef. 



#508
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 10:32

 

Michelle, da, nu prea avem burlane. Noi nu am schimbat acoperisul cand am luat casa, ulucii erau cam deteriorati, burlane nu aveam deloc. Am pus noi provizoriu niste uluce mai ok  si burlane mai scurte (nu aveam structura solida sus de care sa ne prindem cu burlane mai serioase) , cat sa arunce apa mai departe de casa. Primavara asta insa schimbam tabla de pe acoperis si vom pune si uluce si burlane noi cum trebuie. 

Cum nu chiar ne dau banii afara din casa, noi am improvizat si am facut f multe la casa cum ne-am priceput si am putut noi. Nu e chiar "ca la carte", dar eu zic ca ne descurcam. E ok. 

 

 

 

Mie varianta asta imi place. Nu stiu daca o fi mai ieftina decat burlanele clasice.

lant.jpg_lant_17063.jpg?width=845&height



#509
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 11:21

 

 

Miana, concediu placut! pana la urma lasi laptopul acasa?

 

nu, ca n-as face fata avalansei de emailuri care m-ar astepta la intoarcere [:)] dar macar savurez de la distanta cum incearca altii sa rezolve diverse probleme. la "impuse" am doar vreo doua chestii pe care chiar nu le poate face altcineva (oricat s-ar spune ca nimeni nu e de neinlocuit [:I]  ok, nu-s nici eu, dar acum chiar nu se poate, am coleg nou care chiar nu se pricepe la chestiile astea  - asa ca o sa revizuiesc vreo 3 rapoarte si-un buget)



#510
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 23 aprilie 2019 - 11:24

silvi [pup] hai ca mai e putin si intri in atmosfera de sarbatoare vrei-nu vrei. Sanatate multa si moralul sus! Eu am sa iau niste dulciuri copiilor, i-am luat Biancai o carte din seria pe care o citeste, pt Rares nu am idee (ma tot baraie ca vrea un joc pt calculator, dar nu prea ma trage ata) . 

 

roli, foarte interesante intr-adevar. Dar e un proiect ce trebuie gandit si facut din start, odata cu casa /curtea. Presupun ca in pamant apa se scurge prin niste tevi intr-un bazin ceva.  In Grecia am stat intr-o vara intr-o casa inchiriata si aveau toate burlanele cu legatura la un bazin subteran  din care udau apoi toata gradina. Eu adun apa in galeti si un butoi mare. O folosesc la udat florile. Avem un rezervor din plastic cam de 1 metru cub, vreau sa il "conectez" la 2 burlane, sa mi-l urce barbatul pe un suport  mai sus si sa il folosesc la udat gradina. 

 

 

Daca tot am chef de munca de nu mai pot (se vede, nu!?) , va mai las si poze cu floricelele mele. Am pus bordura langa trotuar cu flori de primavara si panselute. Astept sa infloreasca narcisele si lalelele. Au inceput, usor-usor. 

 

57503808_2525808960783418_32779563979327

 

57736469_2525809227450058_52702594587342

 

58616543_2525809097450071_81418123974184

 

57852469_2525809084116739_64531580741306




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -